Placówki medyczne

13.06.2012, Placówki medyczne

Nowe technologie w służbie zdrowia – sympozjum

Wyzwania stawiane przed systemami typu RIS i PACS, kierunki rozwoju systemu zdalnego monitorowania pacjentów, szpitalny system informatyczny w nowej perspektywie to tematyka sympozjum „Nowe technologie w misji ratowania życia i zdrowia pacjenta – teoria w praktyce”.

29.05.2012, Placówki medyczne

iMed24 w Centrum Dermatologiczno-Alergologicznym DERM-AL

Centrum DERM-AL, specjalizujące się w prowadzeniu konsultacji i diagnostyki z zakresu dermatologii, alergologii i laryngologii, wykonujące zabiegi dermatochirurgii, chirurgii żył, laryngologii oraz dermatologii estetycznej, wybrało system iMed24. Wdrożenie rozwiązanie oraz powdrożeniowe usługi serwisowe przeprowadził Złoty Partner Comarch – firma XLE Sp. z o.o. z Gdyni.

22.05.2012, Placówki medyczne

Backup danych w placówce medycznej z iBard24

Podczas prowadzenia tak szczególnej działalności, jaką jest placówka medyczna, należy stosować się do ustawowych wymagań i zapewnić najwyższą ochronę danych pacjentów zarówno przed zniszczeniem, jak i wyciekiem. Jednym z rozwiązań zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa jest iBard24, który zapewnia pełną ochronę danych gromadzonych przez systemy informatyczne wykorzystywane w opiece zdrowotnej.

28.07.2011, Placówki medyczne

Bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych

Sektor medyczny to kolejna już branża, w której swoje zastosowanie znalazł program do zabezpieczania danych iBard24 Backup Online. Oprócz swojej podstawowej funkcji wykonywania automatycznej kopii zapasowej danych, aplikacja pozwoliła usprawnić prace lekarzy sieci poradni kardiologicznych Kardiomedical z placówkami w kilku miastach Polski.

25.05.2011, Placówki medyczne

System iMed24 zakupiony przez sieć medyczną ENEL-MED

Centrum Medyczne ENEL-MED nawiązało strategiczną współpracę ze spółką iMed24, należącą do Grupy Kapitałowej Comarch. Dzięki kooperacji obydwu firm powstanie oprogramowanie w pełni automatyzujące proces obsługi pacjenta w placówkach medycznych ENEL-MED.

27.04.2011, Placówki medyczne

Co w praktyce oznacza fiskalizacja?

Na przełomie marca i kwietnia 2011 roku Comarch wraz z iMed24, firmami partnerskimi oraz zaproszonymi ekspertami przeprowadził cykl spotkań Co w praktyce oznacza fiskalizacja? Szkolenie z zakresu nowych obowiązków podatkowych placówek medycznych. Podczas serii szkoleń prelegenci zaprezentowali nowe uwarunkowania prawne związane ze zmianami zasad opodatkowania usług medycznych oraz z fiskalizacją placówek służby zdrowia i wynikające z nich obowiązki dla zarządzających tymi jednostkami.

01.03.2011, Placówki medyczne

Szkolenia z nowych obowiązków podatkowych placówek medycznych

Comarch wraz z iMed24, firmami partnerskimi oraz zaproszonymi ekspertami przygotował cykl spotkań Co w praktyce oznacza fiskalizacja? Szkolenie z zakresu nowych obowiązków podatkowych placówek medycznych. Podczas serii szkoleń zaprezentowane zostaną nowe uwarunkowania prawne związane ze zmianami zasad opodatkowania usług medycznych oraz z fiskalizacją placówek medycznych i wynikające z nich obowiązki dla zarządzających tymi jednostkami.

27.05.2010, Placówki medyczne

Comarch OPT!MA i iMed24 zdobywają rynek usług medycznych

Comarch stworzył nowe rozwiązanie dla przychodni, gabinetów lekarskich, sieciowych placówek medycznych oraz towarzystw ubezpieczeniowych – Comarch OPT!MA + iMed24.