Comarch BI Point

Comarch BI Point to:

 • Odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące Twojego biznesu
 • Gromadzenie wszystkich analiz w jednym miejscu
 • Odnajdywanie zależności między osiąganymi wynikami
 • Atrakcyjne formy wizualizacji danych
 • Analiza sytuacji przedsiębiorstwa w każdym miejscu o każdym czasie
 • Konkretna wiedza o każdym obszarze działalności Twojej firmy

W czasach gdy dane stanowią dla przedsiębiorcy coraz większą wartość a ich rzetelna analiza pozwala na ukształtowanie i rozwój biznesu, rozwiązania Business Intelligence są koniecznością w każdej firmie. Dzięki zgromadzeniu wszystkich analiz w jednym miejscu, Comarch BI Point to konkretna, przekrojowa wiedza o każdym obszarze działalności firmy. Atrakcyjne i różnorodne formy wizualizacji danych pozwolą Ci odnaleźć zależności między danymi, a także odszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące funkcjonowania Twojego biznesu.

Analizy dla każdego, w każdym miejscu i o każdym czasie

Głównymi celami przyświecającymi ekspertom firmy Comarch było stworzenie narzędzia przyjaznego dla użytkowników, którego obsługa będzie sprawna i intuicyjna. Aplikacji zawierającej funkcjonalności spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. W efekcie, dzięki skierowaniu szczególnej uwagi na prostotę obsługi, eleganckie formy graficzne oraz dostępność na różnych urządzeniach powstała w 100% dostępna przez przeglądarkę internetową, raportowo – analityczna platforma Comarch BI Point, której obsługa nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej, a dane w niej zawarte są w pełni interaktywne i współzależne od siebie.

 

Przykładowy dashboard

Jak to działa?

BI Point to również możliwość integracji danych z wielu źródeł, dzięki czemu użytkownik otrzymuje pełny wgląd we wszystkie obszary przedsiębiorstwa. Główną funkcjonalnością narzędzia jest możliwość zarówno tworzenia jak i przeglądania oraz udostępniania informacji (także w formie subskrypcji) w postaci raportów lub dashboardów.

Dzięki połączeniu aplikacji z własnym silnikiem in – memory oraz zastosowaniu techniki Drag&Drop (przeciągnij i upuść) użytkownik ma wgląd w swoje dane z perspektywy wielu wymiarów (ad- hoc), które następnie może również przedstawić za pomocą dowolnej formy wizualizacji takiej jak: wykres, wskaźnik, tabela czy mapa.

Dodatkowo, dane te można nie tylko odpowiednio filtrować ale również drążyć (drillować) i eksportować do różnego rodzaju formatów np. xls, doc, pdf. Narzędzie Comarch BI Point posiada także mechanizm uprawnień, który integruje się z usługą Active Directory. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie zarówno użytkownikami, jak i grupami użytkowników, ich rolami oraz nadawanie lub ograniczanie praw do wglądu czy edycji raportów, dashboardów i katalogów.

Dynamiczny rozwój

Comarch BI Point to narzędzie dynamicznie rozwijane i  udoskonalane. Średnio co pół roku, na rynku pojawiają się jego nowe wersje, w których wydajność oraz użyteczność jest zwiększana, zawarte są dodatkowe wizualizacje danych oraz możliwość obsługi nowych źródeł danych. W ostatnim czasie użytkownicy Comarch BI Point uzyskali m.in. możliwość korzystania z funkcji, która łączy dane z różnych obszarów i na tej podstawie tworzy segmenty np. produktów/ klientów/ dostawców/ posiadających te same cechy, jak również z możliwości przeprowadzania analiz geoprzestrzennych, dzięki czemu użytkownik widzi zbiór danych w podziale na wybrane przez siebie obszary geograficzne.

Segmentacja w Comarch BI Point

Analizy geoprzestrzenne

 

Dlaczego BI Point?

Nowa wersja Comarch BI Point 6.2 jest już dostępna!

Ukazała się nowa wersja platformy analityczno – raportowej Comarch BI Point, w ramach której nastąpiło zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz wydajności narzędzia a także wprowadzono szereg nowych funkcjonalności  m.in.:

 • obsługa źródeł danych w postaci plików csv/xls
 • formatowanie warunkowe
 • mechanizm raportów kontekstowych
 • możliwość  dodawania linków zewnętrznych w repozytorium
 • możliwość wykonania interakcji na kontrolce mapy
 • rozbudowa panelu uprawnień
 • sortowanie wykresu słupkowego zgodnie z wybraną miarą lub wymiarem
 • hiszpańska wersja językowa
 • nowy mechanizm definiowania modeli SQL (kolorowanie składni, możliwość dodawania atrybutów, opcja zmiany formatów poszczególnych pól)

I wiele innych!

Zarejestruj się i sprawdź BI Point 6.2 w wersji chmurowej dla systemów Comarch ERP