Aktualności branżowe

22.09.2017

Otwórz się na automatyzację – czyli jak można robić to lepiej

W jaki sposób dyrektorzy działów informatyki (CIO) powinni przygotować swoją firmę, aby utrzymać przewagę konkurencyjną nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości?

05.06.2017

Szanse i wyzwania – jak technologia chmury może usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Chmura to gorący temat wśród przedsiębiorstw całego świata. Jesteśmy świadkami przemian tego, w jaki sposób pracujemy oraz tworzymy i prowadzimy przedsiębiorstwa.

07.03.2017

Przed jakimi wyzwaniami stoją rynki ICT? Wywiad z ekspertami ds. ICT firmy Comarch.

W ostatnich 20 latach na rynku usług outsourcingu zaszły bezprecedensowe zmiany. Dziś innowacje w sferze technologii ICT, automatyzacja pracy oraz rozwiązania oparte na chmurze takie jak SaaS, PaaS oraz IaaS zmuszają przedsiębiorstwa do ponownej oceny strategii biznesowych, modeli operacyjnych oraz systemów zarządzania ryzykiem.

25.07.2016

IaaS wzmacnia pozycję na rynku usług data center

Chmura stał się nie tylko kluczowym elementem cyfrowej transformacji, ale również tematem, który dotyka nie tylko środowiska IT, ale praktycznie wszystkich aspektów współczesnego świata.

31.05.2016

IaaS, PaaS, SaaS. Czym się różnią? Jak wybrać rozwiązanie dla siebie?

Obecnie chmura to powszechnie stosowane narzędzie, które może usprawnić pracę zespołów tworzących oprogramowanie.

09.02.2016

Internetowe (Nie)bezpieczeństwo. Sprawdź najnowsze dane

Dane dotyczące bezpieczeństwa w intrenecie są przerażające. Każdego roku mamy do czynienia z coraz większą ilością złośliwego oprogramowania. Mimo to, większość firm nie jest przygotowana na zagrożenia. Badanie zlecone przez Check Point, jednego z naszych partnerów technologicznych, pokazuje, że poważne problemy z bezpieczeństwem infrastruktury występują wszędzie na świecie.

09.02.2016

Co przyniesie rok 2016? Aktualne trendy w rozwoju usług chmurowych

Wraz z końcem każdego roku kalendarzowego przychodzi czas podsumowań oraz prognoz na nadchodzące dwunastu miesięcy. Z punktu widzenia usług w chmurze może to być rok przełomowy. Szczególnie na niektórych rynkach europejskich. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

09.02.2016

Security As a Service, czyli gra o wielką stawkę

Kwestia bezpieczeństwa w projektach związanych z infrastrukturą generuje zwykle znaczne koszty. Z naszego doświadczenia wynika, że w projekcie polegającym na obsłudze sieci LAN, WAN i koszty związane z bezpieczeństwem mogą sięgnąć nawet 1/3 wartości całego projektu. Klienci zwykle nie są jednak skłonni czynić znacznych inwestycji w infrastrukturę. Rozwiązaniem może być chmura (SECaaS).

10.03.2015

Outsourcing IT w regionie D-A-CH

Outsourcing IT, jako alternatywny do wewnętrznego działu IT model świadczenia usług IT dla działów biznesowych, już od wielu lat wykorzystywany jest przez przedsiębiorstwa na rynku DACH.

07.11.2014

Internet czy MPLS, czyli co nam się bardziej opłaca?

W dobie nowoczesnych technologii, wykorzystanie transmisji danych jest nieodzownym elementem prowadzenia jakiejkolwiek działalności. W jednym z najnowszych raportów Gartner prezentuje dane, dotyczące kosztów IT w obszarze sieci WAN (Wide Area Network)...

15.10.2014

O konferencji Trendy Contact Center - jeszcze słów kilka

Po spokojnym lecie, przychodzi sezon jesienny, który zawsze obfituje w wiele wydarzeń branżowych. Jednym z takich wydarzeń była już 9 edycja konferencji Trendy Contact Center organizowana przez Puls Biznesu.

15.10.2014

Relacje z warsztatów Contact Center

W erze dynamicznego rozwoju Internetu i nowoczesnych technologii przedsiębiorstwa zmuszane są do wszechogarniającej walki o klienta. Poszukiwanie sposobów na budowanie trwałych relacji z klientem to dziś zadanie priorytetowe każdej firmy.

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.