Farmacja

Rynek farmaceutyczny jest trudny i wymagający, a dodatkowo podlega ciągłemu nadzorowi administracyjnemu. Działania wykonywane w celu sprzedaży i marketingu wyrobów farmaceutycznych są ściśle regulowane i kontrolowane przez organy państwowe. Jednocześnie to rynek o wysokim poziomie konkurencyjności, na którym producenci chętnie wspierają się różnymi rozwiązaniami informatycznymi, zapewniającymi wysoki poziom obsługi swoich klientów. Kluczowe dla branży jest zapewnienie pewności dystrybucji, czyli gwarancji dostawy produktu w określonym czasie i do określonego odbiorcy.

Comarch posiada w swojej ofercie dla branży farmaceutycznej rozwiązania skierowane zarówno do producentów, jak i dystrybutorów. Nasze systemy wspierają kompleksową obsługę procesów logistycznych, sprzedażowych, zakupowych oraz marketingowych w tej branży.

Obsługiwana przez nas integracja i współpraca z zewnętrznymi bazami klientów (aptek i lekarzy) oraz z systemami wewnętrznymi (klasy ERP) dodatkowo podnosi poziom wsparcia sprzedaży i obsługi klienta.

 

Farmacja

Rozwiązania dedykowane dla branży farmaceutycznej

Comarch EDI

Comarch EDI wspiera standardy danych wymienianych w branży farmaceutycznej. Platforma umożliwia elektroniczną komunikację pomiędzy producentami i dystrybutorami, jak również komunikację z placówkami medycznymi. Zapewnia obsługę kodów produktów specyficznych dla tej branży oraz wsparcie dla wszystkich stron uczestniczących w projekcie.

Comarch SFA

Comarch SFA to kompleksowa platforma wsparcia sprzedaży, w tym rozwiązań mobilnych i raportujących dla organizacji handlowych. Poszczególne aplikacje Comarch SFA wspierają pracę przedstawicieli handlowych i medycznych oraz współpracę z partnerami handlowymi (odbiorcami i dostawcami) firm handlowo-produkcyjnych z branży farmaceutycznej. Dodatkowo rozwiązanie Comarch SFA współpracuje z bazą danych medycznych, prowadzoną przez Health Data Management.

Comarch ECM

Comarch ECM to narzędzie z obszaru Enterprise Content Management, które w kompleksowy sposób pozwala zapanować nad kapitałem informacyjnym przedsiębiorstwa zgromadzonym w dokumentach biznesowych i produkcyjnych. Uniwersalne narzędzie zapewnia przechwytywanie i archiwizację dowolnych dokumentów, pracę na nich, bezpiecznie wyszukiwanie oraz wsparcie procesów biznesowych z nimi skojarzonych, związanych m.in. z zarządzaniem jakością, testami, procesami zakupowymi czy umowami.

Comarch ICT

Firmy działające w sektorze farmaceutyczna mają zróżnicowane potrzeby i wymagania odnośnie rozwiązań IT. Wdrażane rozwiązania muszą zaspokajać zarówno potrzeby producentów leków, czy firm zajmujących się ich dystrybucją, nie mówiąc o przedstawicielach handlowych, czy aptekach. Co ważne branża farmaceutyczna obarczona jest wysokimi wymogami w obszarze bezpieczeństwa zarówno w procesie produkcji jak również podczas obrotu lekami. Jeśli dodać do tego sporą konkurencję w branży, postępującym proces konsolidacji oraz istniejące wymogi prawne okazuje się, że nie jest możliwe prowadzenie działalności bez specjalistycznych narzędzi informatycznych, które nie tylko wspierają biznes, ale również budują przewagę konkurencyjną. Wdrażanie rozwiązań IT, czy to lojalnościowych czy związanych z zarządzanie powoduje konieczność inwestycji w nowoczesną infrastrukturę IT, która będzie niezawodną „podstawą” rozwijanych systemów IT.

Comarch CRM & Marketing

Rynek farmaceutyczny, to szczególnie wrażliwa branża, która wymaga przemyślanych, a przede wszystkim profesjonalnych działań marketingowych. Promocja aptek, jako miejsca umożliwiającego nie tylko zakup leków, ale także uzyskania fachowej porady farmaceutycznej, promocje produktów i zdrowego stylu życia stanowią dla dystrybutorów farmaceutycznych kluczowe elementy przyczyniające się do budowania pozytywnych relacji, długoterminowej lojalności i satysfakcji pacjentów. Aby efektywnie realizować tą strategię marketingową firmy farmaceutyczne potrzebują zaawansowanych rozwiązań informatycznych.

Zarządzanie motywacją

W celu poprawy zaangażowania i wydajności pracowników, stworzyliśmy Comarch Enterprise Engagement Platform – system IT dla przedsiębiorstw, który w kompleksowy sposób wdraża mechanizmy grywalizacji w środowisku pracy.

Comarch ERP XL

Firmy branży farmaceutycznej muszą działać zgodnie z rygorystycznymi przepisami i normami bezpieczeństwa. Comarch ERP XL to zintegrowany system klasy ERP, odpowiadający na specyficzne potrzeby branży farmaceutycznej, m.in. w obszarze planowania, realizacji i kontroli procesów produkcyjnych. Poza optymalizacją procesów wytwórczych rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem także pozostałe obszary działalności firm z branży farmaceutycznej.

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.