Najbliższe webinaria

Temat: Power BI – od zera do bohatera (analizy danych)

Obecnie pracujemy z coraz większą ilością danych i to coraz bardziej rozproszoną.

Powstaje potrzeba nie tylko wyciągania odpowiednich obliczeń i wskaźników, ale także łączenia wielu źródeł danych, wstępnej obróbki oraz… wizualizacji tych danych.

Tu z pomocą przychodzi nam Power BI, oraz dodatki do Microsoft Excel takie jak Power Pivot, Power Query i Power View.

Podczas tego krótkiego webinaru, pokażemy jak można wykonać kilka operacji za pomocą tych narzędzi, które za pomocą „czystego” Excela byłyby dość czasochłonne.

  • Zajmiemy się importem danych, gdy musimy połączyć kilkadziesiąt plików Excela czy też CSV

  • Stworzymy kilka wskaźników i miar z użyciem języka DAX.

  • Zwizualizujemy kilka wskaźników tworząc dynamiczny Dashboard/Pulpit analityczny.

Na webinarium zaprasza:

 

Dawid Bachorczyk

Trener, szkoleniowiec z zakresu IT, doświadczony w pracy z osobami w każdej grupie wiekowej. Pokazuje jak narzędzia biurowe mogą zostać pokochane wraz ze wzrastającą ich znajomością. Wulkan energii, pełen pasji i wiary w ludzi. Pasjonat rozwoju osobistego, marketingu oraz nowości technologicznych. Propagator Dynamiki Bogactwa sam będąc profilem Creatora.

Temat:  Power BI – od zera do bohatera (analizy danych)

Prowadzący: Dawid Bachorczyk

Cena: Bezpłatnie

Dostępny od : NAGRANIE >

REJESTRACJA: 

 

Warto poznać

POWIĄZANE SZKOLENIE: Power BI – analiza oraz wizualizacja danych

Stwórz własne rozwiązanie Business Intelligence rozpoczynając od pobrania danych ze źródeł zewnętrznych, poprzez utworzenie modelu ułatwiającego analizę, tworzenie własnych prostych miar i formuł przy użyciu języka DAX oraz wizualizację za pomocą licznych wykresów. Podczas kursu uczestnik poznaje zarówno program Power BI Desktop jak i Power BI jako usługę w chmurze.

Ciekawym elementem kursu jest praktyczne tworzenie raportów do publikacji i wydruku bezpośrednio w Excel i PowerPoint. Oznacza to dla uczestnika zdolność do realizacji idei Self-Service BI – tworzenia własnych aplikacji analitycznych bez dużego zaangażowania działów IT. Podwyższa to efektywność działania analityka przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów całego procesu.

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości.