Comarch wspiera Orange w rozwoju Internetu Światłowodowego (FTTH)

Firma Orange Polska, wiodący operator telekomunikacyjny w kraju, wybrała Comarch na dostawcę oprogramowania OSS (operational support system) przy realizacji projektu OSS4FTTH (FTTH - Fiber-to-the-home).

W ramach kontraktu Comarch dostarczy kompletne rozwiązanie OSS, składające się z modułów służących do zarządzania zasobami sieciowymi (Network Inventory Management) i usługami (Service Inventory), do dekompozycji zamówień na usługi sieciowe (Service Order Management), dostarczania usług (Service Fulfilment), organizacji pracy techników w terenie (Field Service Management) oraz do  zarzadzania zgłaszanymi błędami (Trouble Ticketing).

Comarch bierze też na siebie odpowiedzialność za pełną migrację danych z systemów Logical Inventory, Physical Inventory oraz Service Inventory. Firma odpowiadać będzie także za integrację rozwiązania OSS z domeną systemów BSS (business support system) używanych w Orange, z infrastrukturą sieciową oraz z platformami dostarczania usług (service delivery platforms), poprzez zarządzany interfejs programowania aplikacji (API), zgodnie z rekomendacją organizacji branżowej TMF Open API. 

Comarch wyposaży Orange w zestaw skutecznych i ustandaryzowanych narzędzi, które mają wesprzeć firmę w realizacji strategicznej inwestycji w światłowód, jak również w transformacji i automatyzacji procesów zarządzania siecią i dostarczania usług.

Wśród celów projektu znajdują się obniżenie kosztów utrzymania systemów OSS, poprawienie biznesowych wskaźników wydajności (KPI) oraz zwiększenie elastyczności w rozwijaniu nowych usług, technologii i procesów w ramach sieci dostępowej GPON (Gigabit Passive Optical Network).

Orange zawsze był pionierem innowacji, co potwierdza ich oferta FTTH. Cieszymy się, że razem z Orange będziemy budować środowisko OSS, które zoptymalizuje ofertę innowacyjnych usług internetu światłowodowego i zwiększy satysfakcję klientów Orange, mówi Marcin Dąbrowski, Wiceprezes i Dyrektor Sektora Telekomunikacji, Comarch.

Pierwsza faza projektu ma się zakończyć we wrześniu 2017, zaś całość projektu ma zostać zrealizowana do maja 2019 roku.

Orange Polska

Orange Polska - wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Posiada największą w Polsce infrastrukturę. Oferuje 20 mln klientów usługi w najnowocześniejszych technologiach, w tym usługi konwergentne, łączące telefonię stacjonarną i mobilną, internet domowy i mobilny oraz liczne usługi multimedialne. Dostarcza kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Prowadzi działalność badawczo-rozwojową, wspiera innowacyjność. Inwestuje w superszybki światłowodowy internet oraz mobilny internet 4G/LTE.

Comarch

Comarch jest globalnym dostawcą oprogramowania i usług dla firm. Firma posiada ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i integrowaniu rozwiązań IT dla największych marek na świecie, w tym dla Telefónica, Vodafone, BP, Deutsche Telekom, Diageo i Unilever.

Comarch posiada specjalizowaną jednostkę biznesową, dostarczającą systemy IT i usługi dla największych firm telekomunikacyjnych na świecie, w tym Telefónica, Deutsche Telekom, Vodafone, KPN i Orange.

Comarch tworzy rozwiązania technologiczne, które wychodzą naprzeciw kluczowym wymaganiom firm telekomunikacyjnych, pomagając im: zwiększać przychody; poprawiać efektywność biznesu; upraszczać środowiska IT; ciąć koszty; stale poprawiać zadowolenie klientów; i budować nowe usługi, skracając jednocześnie czas ich wprowadzenia na rynek.

Systemy BSS i OSS Comarch od lat notowane są w raportach Magic Quadrant firmy Gartner. Za swoje dokonania w branży telekomunikacyjnej, Comarch od lat zyskuje również uznanie firm analitycznych Gartner, Forrester, Informa i Frost & Sullivan.

Biuro Prasowe Comarch Telekomunikacja
Nr tel.: +48 12 684 83 71
E-mail: media@comarch.pl

Udostępnij