SON Integration Box

Comarch SON Integration Box to rozwiązanie odpowiedzialne za integrację narzędzi scentralizowanej, samoorganizującej się sieci SON (Self-Organizing Network) z istniejącym środowiskiem OSS. SON Integration Box pełni rolę centralnego węzła wymiany różnego rodzaju danych. Rozwiązanie gromadzi plany sieci SON i przesyła je do odpowiednich narzędzi oraz wprowadza do SON informacje z sieci fizycznej. Dane zbierane są z wielu źródeł zewnętrznych, a następnie wstępnie przetwarzane na użytek SON. Dodatkowo, SON Integration Box pozwala zarządzać sąsiednimi „białymi” i „czarnymi” listami i zbierać w ramach assurance dane na temat zdarzeń i alarmów związanych z SON. Tym sposobem rozwiązanie pełni funkcję (zazwyczaj poprzez interfejs SNMP) mechanizmu mediacyjnego i filtrującego dla systemów zarządzania awariami (fault management).

Comarch SON Integration Box został zbudowany z modułów Comarch OSS Suite (część z nich jest dostępna w opcji), m.in. z Network Inventory, Mediation, Authentication Service, Log Repository, Task Scheduler, Configuration Management & Reconciliation, Fault Management i OSS Console GUI. Przepływ danych do Integration Box i w odwrotnym kierunku zapewniany jest przez moduł Comarch OSS Mediation oparty na dedykowanych interfejsach. Pobieranie i przesyłanie danych odbywa się w ramach wewnętrznej struktury inventory.

 

Korzyści

Zarządzaj wymianą danych pomiędzy SON, OSS i siecią

Narzędzie SON planuje działania, które trafiają bezpośrednio do elementów RAN i są dostarczane do Integration Box. Działania te są przechowywane w bazie danych Integration Box, przetwarzane i przydzielane do właściwych aplikacji OSS. Rozwiązanie Comarch może służyć również do przesyłania planów sieci SON do określonych pośredników lub technologii RAN – również tych, które nie mają dostępu do SON.

Oszczędzaj czas dzięki automatyzacji procesów

System działa automatycznie, a użytkownicy nie muszą logować się do Integration Box. Zarządzana przez adminów lub super-users konsola (GUI) używana jest wyłącznie do kontroli i konfiguracji kart lub raportów. Planiści sieci RAN mogą używać GUI w ramach stosowania wybranych dodatkowych lub opcjonalnych funkcji. Wszystkie pozostałe działania są w pełni zautomatyzowane.

Śledź i cofaj zmiany w SON

Comarch SON Integration Box działa w oparciu o bazę danych inventory, przechowującą dane historyczne planów SON i pozwalającą operatorom na identyfikację problemów oraz, w razie niepowodzenia, na ewentualne cofnięcie zmian w SON.

Przeprowadzaj okresowe audyty sieciowe

Pełne możliwości audytu sieciowego zapewniają głęboki wgląd w domyślne wartości parametrów sieciowych wszystkich zarządzanych elementów RAN, bez względu na pośrednika. Integration Box umożliwia zmianę i przesyłanie wszystkich parametrów – łącznie z tymi, które zazwyczaj nie są monitorowane ani przetwarzane. Wbudowany moduł harmonogramu pozwala na okresowe audyty sieci, które umożliwiają poprawę parametrów lub uzyskanie raportów o niezgodnościach. Wszystko to odbywa się w pełnej synchronizacji z narzędziem SON.

Konfiguruj elementy sieciowe od wszystkich dostawców

Comarch SON Integration Box w połączeniu z Configuration Management umożliwia SON pracę na sprzęcie pochodzącym z dowolnego źródła. Rozwiązanie może korzystać z automatycznej mediacji, aby rozkładać plany SON na mniejsze elementy i przesyłać działania SON do elementów sieci dostarczonych przez dostawcę. Cały proces jest zautomatyzowany i transparentny dla użytkowników końcowych.

Zoptymalizuj warstwę transportu

Unikatowość rozwiązania Comarch SON Integration Box polega na możliwości zastosowania go do sieci bezprzewodowych typu backhaul. Rozwiązanie wspiera narzędzia SON optymalizując warstwę transportową, automatycznie wykrywając zależności między interfejsami sieci bezprzewodowej typu backhaul i wprowadzając poprawki bezpośrednio do elementów sieci. Działania mogą być uruchamiane również przez żądanie SON dostarczenia, poprawy lub usunięcia interfejsów typu lur lub X2.

7 powodów, dla których warto wybrać Comarch SON Integration Box

 

Comarch SDN - architektura

Produkty powiązane:

Studium przypadku

SON Integration Box pozwala nam zwiększać zakres automatyzacji procesów optymalizacji sieci stopniowo i w kontrolowany sposób. Teraz możemy jednocześnie zwiększać efektywność operacyjną i jakość usług sieciowych.

Marcus Thurand, VP Network Operations at Telefónica Germany

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.