Split Payment i JPK na żądanie

Split payment

Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności, to rozwiązanie dla transakcji w sektorze B2B, w ramach którego płatność za zobowiązania wynikające z faktury dzielona jest na dwie części: na konto dostawcy trafia kwota netto, a VAT – na specjalny przypisany mu rachunek. Celem wprowadzenia split payment jest uszczelnienie systemu podatkowego.

W Polsce ten model płatności dostępny będzie  już od 1 lipca. Dzięki systemom Comarch ERP bezproblemowo skorzystasz z mechanizmu podzielonej płatności. Sprawdź, jakie to proste.

JPK na żądanie

Początek 2018 roku przyniósł powszechny obowiązek comiesięcznego generowania i wysyłania struktury JPK_VAT.  Od lipca średnie, małe i mikrofirmy firmy będą musiały być przygotowane na wysyłanie pozostałych struktur (JPK_FA, JPK_MAG, JPK_WB, JPK_KR, JPK_PKPiR, JPK_EWP) na żądanie fiskusa.

Wszystkie systemy z rodziny Comarch ERP umożliwiają utworzenie i wysyłkę każdej spośród sześciu struktur JPK na żądanie. Zobacz, jak to działa i wybierz system dla Twojej firmy.

Oprogramowanie Comarch ERP gotowe na Split payment i JPK na żądanie

Systemy Comarch ERP są zawsze zgodne z nowymi przepisami podatkowymi. Utworzenie i wysłanie dowolnej struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego na żądanie Urzędu Skarbowego oraz realizacja podzielonej płatności za fakturę VAT (split payment) są dzięki nim intuicyjne i bezproblemowe. Wybierz nowoczesny i bezpieczny system dopasowany do potrzeb Twojej firmy i skontaktuj się z nami. 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak systemy Comarch ERP pomogą Twojej firmie obłużyć najnowsze zmiany w prawie!