e-book okładka pdf zmiany prawne i podatkowe w 2019 - 2020


ZMIANY PRAWNO-PODATKOWE 2019 – 2020


Istotne zmiany w przepisach dla przedsiębiorców

Druga połowa roku 2019 obfituje w zmiany prawne, które wpłyną na funkcjonowanie Twojej firmy bez względu na to, czy to duże, średnie, czy mikroprzedsiębiorstwo.
W obliczu dużej wagi modyfikacji i ich liczby, szczególnie ważne jest, aby systemy ERP były odpowiednio przygotowane i zaktualizowane do ich obsługi. Niniejsza broszura przedstawia najważniejsze informacje i terminy, dotyczące wybranych nowelizacji, a także sposób ich implementacji w systemach Comarch ERP.

Pobierz książeczkę i bądź przygotowany na aktualne przepisy prawno-podatkowe! >>

Wszystko co musisz wiedzieć o aktualnych zmianach:

 • Biała lista podatników VAT

  1 września 2019 wchodzi w życie nowelizacja polegająca na wprowadzeniu publicznie dostępnej bazy wszystkich podatników VAT.

  Co to oznacza dla Twojej firmy? Jak się na to przygotować?

  Pobierz książeczkę

 • Mechanizm Podzielonej Płatności

  W listopadzie bieżącego roku zostaje wprowadzony obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) dla niektórych grup towarów i usług.

  Co to oznacza w praktyce? Split payment w systemach Comarch ERP? 

  Pobierz książeczkę

 • Nowa struktura JPK_VAT (JPK_V7)

  W pierwszej połowie roku 2020 wszystkich czynnych podatników VAT obowiązywać zacznie nowy jednolity plik kontrolny, zwany roboczo JPK_V7

  Co to oznacza w praktyce? JPK_VAT w systemach Comarch ERP?

  Pobierz książeczkę

 • Nowe struktury e-Sprawozdań finansowych

  Ministerstwo Finansów ogłosiło nowelizację struktur sprawozdań finansowych dla rejestru przedsiębiorców KRS. Nowa struktura została dostosowana do systemu internetowego KRS.

  Co to oznacza w praktyce? Jak tworzyć e-sprawozdania z Comarch ERP?

  Pobierz książeczkę

 • e-Faktury w zamówieniach publicznych

  Wykonujesz zamówienia publiczne? Od listopada 2020 będziesz musiał wystawić ustrukturyzowane faktury elektroniczne.

  Czym jest faktura elektroniczna (ustrukturyzowane pliki automatycznie odczytywane przez program komputerowy).

  Co to oznacza w praktyce? Co na to Comarch ERP?

  Pobierz książeczkę

 • Pracownicze Plany Kapitałowe

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są częścią przyjętej w 2017 r. strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jest to system długoterminowego oszczędzania.

  Pobierz książeczkę i sprawdź jak obsłużyć Pracownicze Plany Kapitałowe za pomocą Comarch PPK.

  Pobierz książeczkę

Aby otrzymać książeczkę

wypełnij formularz

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Wysyłając formularz udostępniasz nam Twoje dane osobowe. Przeczytaj: Informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez spółki z grupy Comarch oraz o Twoich uprawnieniach. Informujemy Cię, że Comarch S.A. jest producentem systemów ERP, które sprzedawane i wdrażane są przez Autoryzowaną Sieć Partnerów Comarch. W związku z takim modelem sprzedaży może skontaktować się z Tobą zarówno przedstawiciel Comarch S.A. jak i przedstawiciel firmy Partnerskiej Comarch.