Asset Tracking na produkcji i w magazynie
Precyzyjna lokalizacja (do 0,5 m) półproduktów, wózków widłowych, narzędzi oraz osób pomoże Ci w czasie rzeczywistym monitorować procesy, wykrywać przestoje oraz zapewnić bezpieczeństwo pracowników.
Dzięki narzędziom analitycznym i raportom zoptymalizujesz wykorzystanie zasobów oraz zidentyfikujesz wąskie gardła w kluczowych procesach, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie konkurencyjności Twojej firmy. Wpisuje się to bezpośrednio w koncepcje doskonalenia procesów produkcyjnych takie jak lean manufacturing oraz continuous improvement.

              

Lokalizacja zasobów

System śledzenia zasobów zapewnia pełną widoczność lokalizacji wszystkich zasobów na hali produkcyjnej i magazynie. Dzięki precyzyjnej lokalizacji z dokładnością nawet do 0,5 metra możliwe jest automatyczne oznaczanie pozycji zasobu oraz jego natychmiastowe odnajdywanie.

Optymalizacja procesów produkcyjnych 

Dzięki technologii UWB możliwe jest śledzenie określonych materiałów w obrębie procesu. Kierownicy i planiści mogą utrzymywać otwarte linie zaopatrzenia, kontrolować przepływ towarów i zapobiegać przestojom. Pozyskane dane posłużyć mogą do ciągłej optymalizacji kluczowych procesów.

Optymalizacja wykorzystania pojazdów i narzędzi

Zarządzanie wykorzystaniem pojazdów i narzędzi pomaga optymalizować zużycie kosztownych zasobów, zwiększyć efektywność pracy operatorów, zapobiec zakupowi zbędnych maszyn oraz wpływać w czasie rzeczywistym na wykryte anomalie w ich pracy.

Bezpieczeństwo pracowników

Zagrożenie dla zdrowia pracowników na produkcji i w wąskich alejkach magazynu stwarzają pojazdy, suwnice czy dźwigi. Technologia UWB pozwala na wczesne ostrzeganie o zbliżającej się przeszkodzie lub wejściu do zabronionej strefy. System pozwala na lokalizowane pracowników na hali i zapobieganie groźnym wypadkom.

Jak działa UWB

 

Ultra-Wideband jest technologią komunikacji radiowej, bazującą na częstym wysyłaniu krótkotrwałych impulsów w szerokim zakresie częstotliwości (rzędu kilku GHz). W celu lokalizacji obliczana jest odległość między nadajnikiem a odbiornikiem, dzięki metodzie time of flight – pomiaru czasu przesłania sygnału.
 
Sygnały docierające z kilku urządzeń Comarch UWB Node (stacjonarnych satelit) są przetwarzane na znacznikach Comarch UWB Tag. Tam przy pomocy odpowiedniego algorytmu określane jest ich położenie w przestrzeni.
 
Dane lokalizacyjne z setek urządzeń mobilnych UWB Tag przekazywane są do Internetu, aby w czasie rzeczywistym mogły być interpretowane przez aplikację chmurową Comarch Asset Tracking.
 

Comarch UWB Tag

Niewielkie urządzenie bateryjne będące mobilnym znacznikiem, dzięki któremu określane jest położenie zasobu w przestrzeni.

  • funkcja oszczędzania energii, dzięki wbudowanemu akcelerometrowi
  • uniwersalne mocowanie przy użyciu wkrętów, opaski lub kleju
  • częstotliwość wysyłania pozycji taga: od 200 ms
  • obudowa IP67, odporna na czynniki środowiskowe oraz upadek
  • wymienialna bateria CR123


Comarch UWB Node

Stacjonarne urządzenie sieciowe, wyznaczające granice śledzonej strefy w systemie UWB, które komunikują się ze znacznikami w celu ustalenia ich pozycji.

  • łączność Ethernet oraz WiFi
  • funkcja zdalnej konfiguracji
  • obudowa IP67, odporna na czynniki środowiskowe
  • zasilanie PoE (Power over Ethernet)
  • dedykowany uchwyt montażowy


 

 
Aplikacja Comarch Asset Tracking, w wersji przeglądarkowej i mobilnej, umożliwia: lokalizację zasobów na mapie obiektu, konfigurację wirtualnych stref, ustawianie reguł i powiadomień o zdarzeniach. Ponadto, ułatwia analizę historycznych danych o lokalizacji przy pomocy narzędzi analitycznych (diagram spaghetti, heatmapy) oraz raportów. Dzięki niej sprawnie skonfigurujesz także mapy budynków i Twoje urządzenia Comarch.

Cechy Ultra Wideband (UWB)

Pobierz white paper

Optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych dzięki monitorowaniu przepływu zasobów

Pobierz darmowy White Paper dotyczący rozwiązania Comarch Asset Tracking w przestrzeni magazynowej. Z materiału dowiesz się, czym jest Asset Tracking i jakie są jego funkcjonalności. Poznasz przykłady praktycznych zastosowań i usprawnień w funkcjonowaniu przestrzeni przemysłowych.
 

Pobierz

Demo UWB Asset Tracking

 

Przetestuj nasze rozwiązanie, zamów Demo UWB! Sprawdź, czy Comarch Asset Tracking spełnia Twoje oczekiwania i wprowadź go do swojej firmy.

 

Chcę umówić się z konsultantem 

Skontaktuj się z ekspertem Comarch IoT Ecosystem

Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług z zakresu IoT.

Proszę czekać