E-Comarch Mobile – Efektywne zarządzanie zespołem sprzedaży we współpracy z systemami Comarch ERP

 • Cele szkolenia

  Szkolenie ma na celu zaprezentowanie funkcjonalności aplikacji z rodziny Comarch Mobile (Sprzedaż, Zakupy, Serwis, Monitorowanie i Zarządzanie). Uczestnicy nabędą wiedzę, w jaki sposób samodzielnie zainstalować, skonfigurować i pracować z aplikacjami wspomagającymi biznesowe procesy obsługi mobilnej sprzedaży, zakupów i serwisu z punktu widzenia Przedstawiciela handlowego, jak i Kierownika sprzedaży. Dowiedzą się, w jaki sposób można efektywnie zarządzać pracownikami mobilnymi oraz jak można dostosować programy zgodnie z wymaganiami poszczególnych Klientów.

 • Profil słuchaczy

  Szkolenie napisane z myślą o potrzebach merytorycznych Partnerów – przedsiębiorstw, zajmujących się sprzedażą i wdrażaniem systemów klasy Comarch ERP (wymagany status Partnera), chcących poszerzyć i usystematyzować wiedzę swoich Pracowników w zakresie biznesowych procesów mobilnej obsługi sprzedaży, zakupów i serwisu oraz efektywnego zarządzania pracownikami w terenie. Wystarczające jest ukończenie jednego z cykli autoryzacyjnych: Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL lub Comarch ERP Altum. Od Uczestników oczekujemy znajomości przynajmniej jednego z wyżej wymienionych systemów. Zalecana jest podstawowa znajomość języka HTML.

 • Wymagania wstępne

  Szkolenie pierwszego stopnia trudności – podstawowe. Wymagany status Partnera sektora ERP Comarch SA. Wymagana weryfikacja zespołu Account Managerów sektora ERP Comarch SA w chwili zapisu firmy spoza kręgu Partnerów. Niezbędny dostęp do Internetu oraz zainstalowany na stanowisku odtwarzacz plików multimedialnych, umożliwiający odtwarzanie filmów w formacie MP4. 

 • Czas trwania i inne dodatkowe informacje

  • Czas trwania: aktywne przez 365 dni (od chwili uzyskania danych dostępowych do Platformy E-Learningowej).
  • Koszt: 49.90 zł netto/dostęp + 23% VAT (płatność zgodnie z Regulaminem)
  • Grupa: bez limitu.
  • Termin i lokalizacja: dowolny czas rozpoczęcia (po dokonaniu rejestracji poprzez ofertę szkoleń Comarch ERP (szkolenie niedostępne w kanale sprzedaży Comarch E-Sklep) - w ciągu 48h - Uczestnik uzyskuje informacje o ofercie e-szkoleń Comarch ERP oraz dane dostępowe do e-materiału).
  • Materiały: w formie elektronicznej (on-line, bez możliwości pobrania).
  • Certyfikat ukończenia szkolenia: tak, imienny (forma PDF).
  • Test sprawdzający/Egzamin: test sprawdzający zalecany do wykonania po przerobieniu materiału e-learningowego (uzyskanie pozytywnego wyniku testu daje możliwość pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia). Bez egzaminu (autoryzacyjnego, certyfikującego).
 • Metoda realizacji szkolenia

  Szkolenie elektroniczne (on-line), bez statusu autoryzacji. Materiał szkoleniowy, udostępniany przez Internet, wzbogacony jest prezentacjami video, obrazami (zrzutami ekranu), opisami tekstowymi. Realizowane jest w formie serii mini wykładów (filmów instruktażowych) dla każdego z omawianych produktów z rodziny Comarch Mobile, łączących w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy. Przewidywany czas przyswajania materiału to 16-24 godziny (pracy non-stop). 

 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  Wstęp
  Wprowadzenie do produktów Comarch Mobile Instalacja komponentów niezbędnych do pracy z aplikacjami mobilnymi (instalacja Menadżera Licencji oraz narzędzia Comarch ERP Update Agent)

  Część I: Comarch Mobile
  Konfiguracja Comarch ERP XL na potrzeby współpracy z Comarch Mobile
  Konfiguracja Comarch ERP Optima na potrzeby współpracy z Comarch Mobile
  Konfiguracja Comarch ERP Altum na potrzeby współpracy z Comarch Mobile
  Pierwsze kroki z aplikacją (instalacja aplikacji na telefonie, logowanie, menu główne, synchronizacja, konfiguracja, administracja)
  Ogólne zasady obsługi aplikacji (gesty, budowa okien, globalne listy, filtrowanie, klawiatura dedykowana, wielojęzyczność)
  Rozpoczęcie/zakończenie/podsumowanie dnia
  Lista towarów, karta towaru, zatowarowanie magazynu
  Proces wystawiania dokumentów w Comarch Mobile
  Obsługa płatności w Comarch Mobile
  Planowanie i realizowanie działań

  Część II: Comarch Mobile Zarządzanie
  Instalacja i konfiguracja (konfiguracja Comarch ERP Auto Update na potrzeby, konfiguracja Menadżera Internetowych Usług Informacyjnych (IIS), instalacja aplikacji Comarch Mobile Zarządzanie)
  Konfiguracja Comarch ERP XL, Comarch ERP Optima, Comarch ERP Altum na potrzeby współpracy z Comarch Mobile Zarządzanie
  Instalacja Monitorowania
  Pierwsze kroki z aplikacją (logowanie, menu główne, zmiana języka aplikacji)
  Ogólne zasady obsługi aplikacji (menu główne, filtry, ustawienia aplikacji, zmiana hasła)
  Planowanie działań CRM
  Obsługa modułu Kontrahenci
  Obsługa modułu Pracownicy
  Obsługa komunikatora Monitorowanie
  Nadzór nad Przedstawicielem handlowym (przeglądanie tras, wysyłanie/odbieranie wiadomości, konfiguracja znaczników)
  Praca Przedstawiciela (korzystanie z komunikatora Monitorowanie, rejestrowanie tras, prowadzenie rozmów indywidualnych/grupowych, rejestracja statusów)

  Test sprawdzający on-line (dostępny na każdym etapie realizowania materiału, zalecana jego realizacja po całkowitym przerobieniu przygotowanego materiału, pozytywny wynik skutkuje wygenerowaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie e-kursu)

   

 • Umiejętności

  Po ukończeniu szkolenia Uczestnicy zdobędą umiejętności i wiedzę w zakresie: 

  • obsługi procesów mobilnej obsługi sprzedaży i zarządzania siecią Przedstawicieli handlowych;
  • samodzielnej instalacji aplikacji Comarch Mobile wraz z niezbędnymi komponentami;
  • poprawnego skonfigurowania programów i dostosowania ich do wymagań Klienta;
  • wykonania prostych modyfikacji funkcjonalności programów.
 • Ścieżka rozwoju

  Obecnie posiadamy o podobnej treści merytorycznej szkolenie e-learningowe: 

  • E-Comarch WMS – Mobilna obsługa magazynu we współpracy z systemami ERP.

  Wszelkie Państwa sugestie są mile widziane (szkolenia.erp@comarch.pl). 

 • Test sprawdzający/Egzamin

  Po realizacji e-szkolenia jest możliwość podejścia do testu sprawdzającego. Test udostępniany jest przez stronę www (link znajduje się bezpośrednio pod e-szkoleniem w obszarze tego szkolenia platformy E-Profesor). Po zakończeniu testu wyświetli się informacja o uzyskanym wyniku. Możliwych jest 5 podejść do testu. Po 5-ciu nie zaliczonych próbach prosimy o kontakt z Organizatorem.
  Test składa się z 10 pytań wielokrotnego wyboru. W każdym pytaniu zawarta jest jedna poprawna odpowiedź. Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku jest udzielenie przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Uzyskanie pozytywnego wyniku z testu daje możliwość pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia (on-line).


  Egzamin (autoryzacyjny / certyfikacyjny) – nie dotyczy.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

nowość Osiągnięto minimum zgłoszeń
E-Comarch Mobile – Efektywne zarządzanie zespołem sprzedaży we współpracy z systemami Comarch ERP Biznes Aplikacje mobilne Internet (platforma E-Profesor) 365 dni
2019-02-01
Netto:49.90zł
Brutto:61.38zł

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33