E-Comarch ERP XT – Obsługa Księgi Handlowej


Nowość!
Dostęp do materiału szkoleniowego przekazywany na 365 dni i za pośrednictwem Platformy E-Learningowej Comarch (czas naliczany w chwili nadania uprawnień dostępowych).

 • Cele szkolenia

  E-dostęp ma na celu zapoznanie Uczestnika z możliwościami pakietu Księga Handlowa w Comarch ERP XT, by sprawnie rozpocząć pracę. Osobom już mającym z nim styczność usystematyzować nabytą do tej pory wiedzę praktyczną. Obszerny materiał opisany jest nie tylko za pomocą teoretycznych wyjaśnień funkcjonalności programu, ale również poprzez filmy. Użytkownik może równocześnie wykonywać pokazywane czynności na swoim koncie Comarch ERP XT, ucząc się w praktyce obsługi programu.
 • Profil słuchaczy

  E-dostęp przeznaczony jest dla Klientów – użytkowników rozpoczynających pracę lub pracujących od niedawna z systemem Comarch ERP XT (zatrudnionych w działach rozliczeniowo-księgowych). Polecany także nowym Pracownikom Partnerów – firm zajmujących się sprzedażą i wdrażaniem systemów klasy ERP. Zalecana znajomość obsługi komputera oraz znajomość zagadnień księgowych.
 • Wymagania wstępne

  E-dostęp NIE wymaga weryfikacji zespołu Account Managerów sektora ERP Comarch SA.
  Niezbędny dostęp do Internetu i do konta w Comarch ERP XT (wersja pełna lub demonstracyjna). Możliwość rejestracji i uzyskania dostępu: https://www.erpxt.pl/.
 • Czas trwania i inne dodatkowe informacje

  Czas trwania: aktywne przez okres 12 miesięcy (od chwili uzyskania danych dostępowych do Platformy E-Learningowej Comarch).
  Koszt: 49.90 zł netto/osoba + 23% VAT (płatność z góry zgodnie z Regulaminem).
  Grupa: bez limitu.
  Termin i lokalizacja: dowolny czas rozpoczęcia (po dokonaniu rejestracji poprzez ofertę szkoleń Comarch ERP lub ofertę Comarch E-Sklep (jeśli dany temat jest już w tym obszarze dostępny do kupna) w ciągu 48h (dni roboczych) Uczestnik uzyskuje podstawowe informacje o ofercie e-dostępów Comarch ERP oraz dane dostępowe do e-materiału).
  Materiały: w formie elektronicznej (on-line, BEZ możliwości pobrania).
  Certyfikat ukończenia szkolenia: tak, imienny (forma PDF).
  Test sprawdzający/Egzamin: test sprawdzający zalecany do wykonania po przerobieniu materiału e-learningowego (uzyskanie pozytywnego wyniku testu daje możliwość pobrania imiennego Certyfikatu ukończenia szkolenia). Bez egzaminu (autoryzacyjnego, certyfikującego).
 • Metoda realizacji szkolenia

  E-dostęp pierwszego stopnia trudności – podstawowy. Elektroniczny (on-line). Materiał szkoleniowy, udostępniany przez Internet, wzbogacony jest filmami. Dzięki formie e-learningu uczestnicy dostają możliwość zapoznania się z obsługą programu w dowolnym czasie, w swoim własnym tempie oraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przyjazdem i pobytem w miejscu kursu. Przewidywany czas przyswajania materiału to 8 godzin (pracy non-stop). Materiał został przygotowany przy użyciu Comarch ERP XT w II 2020.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  Konfiguracja programu
  Wymagania systemowe
  Rejestracja w programie
  Dane firmy
  Ustawienia konfiguracyjne

  Ogólne
  Wprowadzenie kontrahentów
  Wprowadzenie pracowników i właścicieli

  Księga Handlowa
  Okres obrachunkowy
  Plan kont
  Bilans otwarcia
  Bezpośrednie zapisy księgowe
  Obroty i salda
  Schematy księgowe
  Rejestry VAT
  VAT marża
  Deklaracja VAT-7
  Deklaracja VAT-UE
  Zaliczki na PIT-36, PIT-36L
  e-Deklaracje
  Jednolity Plik Kontrolny

  Pozostałe
  Ewidencja wynagrodzeń
  Ewidencja wyposażenia
  Ewidencja środków trwałych

  Kasa/Bank
  Konfiguracja Kasy i Banku
  Raporty kasowe/bankowe
  Zapisy kasowe/bankowe
  Rejestrowanie płatności
  Planowane płatności – funkcja Rozlicz
  Różnice kursowe
  Elektroniczna wymiana danych z bankiem

  Test sprawdzający on-line (dostępny na każdym etapie realizowania materiału, jednak zalecana jest jego realizacja po całkowitym przerobieniu przygotowanego e-materiału; m.in. pozytywny wynik testu daje możliwość pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia jako PDF).

 • Umiejętności

  Po ukończeniu e-dostępu Uczestnik/czka:
  • nabędzie umiejętności sprawnego poruszania się po Comarch ERP XT pakiet: Księga Handlowa oraz Kasa/Bank;
  • usystematyzuje wiedzę w zakresie zagadnień rozliczeniowo-księgowych;
  • nabędzie umiejętności w zakresie swobodnej obsługi zagadnień księgowo-rozliczeniowych.
 • Ścieżka rozwoju

  Chwilowo posiadamy jedno szkolenie z zakresu obsługi Comarch ERP XT. Wszelkie sugestie zagadnień, nowych tematów szkoleń stacjonarnych, zdalnych lub e-learningowych zawsze mile widziane. Zapraszamy do kontaktu: szkolenia.erp@comarch.pl.
 • Test sprawdzający/Egzamin

  Po realizacji e-dostępu jest możliwość podejścia do testu sprawdzającego. Test udostępniany jest przez stronę www (link znajduje się bezpośrednio pod e-materiałem na Platformy E-Learningowej zw. E-Profesor). Po zakończeniu testu wyświetli się informacja o uzyskanym wyniku. Możliwych jest 5 podejść do testu. Po 5-ciu nie zaliczonych próbach prosimy o kontakt z Organizatorem.
  Test składa się z 10 pytań. W każdym pytaniu zawarta jest jedna poprawna odpowiedź. Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku jest udzielenie przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Uzyskanie pozytywnego wyniku z testu daje możliwość pobrania Certyfikatu ukończenia szkolenia (on-line).

  Egzamin (autoryzacyjny/certyfikacyjny) – nie dotyczy.

 • Zobacz zapowiedź szkolenia

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33