Dziękujemy za udział w konferencji!

21 marca 2019, po raz czwarty, w Centrum Szkoleniowym gościliśmy uczestników konferencji Comarch Competence Day. 

Tematem sesji było: gromadzenie danych, wykorzystywanie ich do planowania, wykonywanie obliczeń, prognozowanie i wiele innych. 

Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie!

Do zobaczenia za rok! 

Zobacz galerię zdjęć >>>

Sesje tematyczne - do wyboru

Kraków, 21 marca 2019

09:00 – 09:30

Powitanie, budynek SSE7, Comarch, prof. M.Życzkowskiego 33

09:30 – 09:45

Prezentacja sesji i trenerów (ostateczny układ sesji na początku konferencji) 

1. Uczenie maszynowe - zastosowania -  Grzegorz Stolecki

2. Zaawansowana wizualizacja danych - Łukasz Ciesielski

3. Linkedin - kanał komunikacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami - Aleksander Syrek

1. Przetwarzanie języka naturalnego, czyli NLP Natural Language Processing - Grzegorz Stolecki

2. Prawa osób, których dane są przetwarzane (czego może żądać osoba, której dane są przetwarzane, jakie są nowe środki ochrony tych praw) - Małgorzata Drozdowska

3. Analiza danych internetowych - Adam Bartosiewicz

4. Analiza zagrożeń w kontekście zabezpieczenia danych - Bartosz Drozd

1. Metody czyszczenia danych do analizy - Dariusz Skórniewski

2. Wielowymiarowa analiza odchyleń w stosunku do budżetów/ planów - Jarosław Kowalik

3. Budowanie przewagi biznesowej z DevOps - Przemysław Włodkowski

12:45 – 13:30

Przerwa energetyczna

1. Najszybsze narzędzia analityczne – jak czas przekłada się na pieniądz - Adam Bartosiewicz

2. Przykłady integracji narzędzi analizy danych - Azure Data Factory - Tomasz Libera

3. Zarządzanie zespołami analityków- Katarzyna Sitarz

14:30 – 15:00

Zakończenie - losowanie bezpłatnych szkoleń.

Dlaczego warto? 

Formuła open space

Całą formułą rządzi jedno prawo. Sam wybierasz sesje, która Cię interesuje. Jeśli w trakcie sesji zauważysz, że niczego nowego się nie uczysz lub nie uczestniczysz w dyskusji, powinieneś ruszyć dalej i opuścić spotkanie szukając nowych inspiracji na innych równoległych sesjach.

Wymiana wiedzy

Poza ofertą sesji tematycznych, które znajdują się w agendzie, każdy uczestnik może zgłosić swój temat i podzielić się wiedzą.

Nowości z zakresu biznesu i informatyki

Gwarantujemy nowości związane z MS Office, analityką biznesową, zarządzaniem projektami, itp

Ciekawe sesje w miłej atmosferze

Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy oraz pakiet przydatnych informacji dotyczący pracy biurowej i otoczenia biznesowego. Poza tym towarzyszyć nam będzie aromatyczna kawa i miła atmosfera networkingu.

Prelegenci

Grzegorz Stolecki

Grzegorz jest ekspertem w dziedzinie analityki biznesowej z 20-letnim doświadczeniem. Pracował jako architekt, developer i trener. Zajmuje się projektowaniem specjalistycznych rozwiązań analityczno-raportowych dla przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania.

Tomasz Libera

Microsoft Certified Trainer (MCT) z zakresu SQL Server. Dwukrotnie nagrodzony przez Microsoft tytułem MVP (Microsoft Most Valuable Professional) w kategorii Data Platform. Pracuje w WSZiB jako programista baz danych oraz prowadzi autorskie i autoryzowane szkolenia w CS Comarch. Aktywny członek Stowarzyszenia Data Community Poland (PLSSUG).

Adam Bartosiewicz

Kim jestem? Od kilku lat zajmuję się szkoleniami jako MCT – Microsoft Certified Trainer. Mój ulubiony produkt to SharePoint i chmura Office 365. Przede wszystkim sam jej używam w codziennej pracy .

Przemysław Włodkowski

Absolwent WWSI, absolwent ICAN Institiute. Doświadczenie menadżerskie (rekrutacje, budowa zespołów, rozwój osobisty). Trener Scrum, Professional Scrum Master, Coach Certyfikowany Scrum Master (PSM1), trener Scrum, Agile Coach, Certyfikowany Coach Kryzysowy Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego. Prowadzi szkolenia z obszaru metod zarządzania.

Łukasz Ciesielski

Łukasz jest związany z branżą szkoleniową od przeszło 12 lat. Od 2010 roku pracuje w charakterze trenera. Specjalizuje się w analizie i prezentacji danych. Posiada doświadczenie w marketingu i grafice komputerowej.

Dariusz Skórniewski

Od górnika do programisty :) Darek zaczynał swoją karierę zawodową jako górnik. Obecnie jest gorącym zwolennikiem samoedukacji i na swoim przykładzie pokazuje, że nie ma rzeczy, których nie można się nauczyć. Ojciec, trener, freelancer, współautor książki „Excel – 20 nowych punktów widzenia”

Katarzyna Sitarz

Trenerka Centrum Szkoleniowego Comarch z zakresu MS Office i zarządzania projektami. Kasia charakteryzuje się donośnym śmiechem i naturalnością. Kocha swojego syna, tabele przestawne oraz moc myślenia.

Bartosz Drozd

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Telekomunikacja. Specjalista w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji, audytor bezpieczeństwa systemów, pentester aplikacji. Od 15 lat zajmuje się bezpieczeństwem informacji w firmie Comarch. Pasjonat zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Jarosław Kowalik

Pracuje jako Financial Controller w międzynarodowej korporacji zajmującej się obsługą procesów finansowo - księgowych oraz Intelligent Automation. W zakresie jego odpowiedzialności znajduje się analiza i dostarczanie informacji zarządczej w organizacji oraz wsparcie kardy kierowniczej w procesie planowania, oceny wydajności, kontroli i podejmowania decyzji.

Aleksander Syrek

Specjalista ds. Employer Brandingu w Comarch

Małgorzata Drozdowska

Radca prawny - specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie nowych technologii, e-commerce i własności intelektualnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w negocjacjach umów i w doradztwie prawnym dla spółek sektora IT w Polsce i we Francji. Przed 25 .05.2018 członek zespołu wdrażające RODO w Grupie Comarch, obecnie stale współpracuje z IOD w Comarch S.A.

Poprzednie edycje

Konferencje Comarch Competence Day w formule open space realizujemy już po raz czwarty.
Poprzednie edycje zgromadziły wielu uczestników, formuła okazała się idealną okazją do wymiany wiedzy i networkingu. Każdy uczestnik swobodnie poruszając się po wybranych tematach mógł znaleźć coś dla siebie. 

Open Space to metoda organizacji konferencji, w której uczestnicy mogą również sami proponować tematy i angażować się w najbardziej interesujące ich grupy robocze, które wybierają/ zmieniają sami w trakcie konferencji.

Daje to przestrzeń do powstania wielu ciekawych pomysłów i zawiązania interesujących znajomości.