TypeScript – warsztaty praktyczny

 • Cele szkolenia

  Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat języka TypeScript. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób mogą polepszyć jakość kodu dodając do niego typy, również w postaci skomplikowanych struktur.Umiejętne wykorzystanie TypeScript sprawia, że tworzenie aplikacji jest dużo prostsze, a sam kod jest nie tylko bardziej czytelny, ale również zdecydowanie mniej podatny na błędy. W trakcie szkolenia uczestnicy przejdą przez podstawy TypeScript, tak aby skupić się na bardziej złożonych i przydatnych możliwościach tego języka. Nauczą się pisać generatory typów, które w sposób znaczący ułatwią typowanie już istniejącego JavaScriptowego kodu. Poznają struktury, dzięki którym tworzenie nowych typów będzie dużo szybsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Co więcej, będą mieli również możliwość, aby zrozumieć arytmetykę typów, pozwalającą na tworzenie nowych typów na bazie już istniejących. W trakcie szkolenia kładziemy nacisk na zrozumienie w jaki sposób TypeScript weryfikuje, z jakimi typami w danym momencie programu ma do czynienia.

  Dzięki temu szkoleniu uczestnicy będą wiedzieć w jaki sposób zaadoptować techniki znane z klasycznych języków programowa jak Java czy C# do pisania aplikacji frontendowych.
 • Wymagania wstępne

  Wymagane jest praktyczne doświadczenie z dowolnym językiem programowania.
 • Czas trwania

  2 dni po 8 godzin lekcyjnych
 • Metoda realizacji szkolenia

  Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następujących po sobie mini wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  ·       Czym jest silne typowanie i słabe typowanie

  ·       Typy podstawowe

  ·       Typy złożone

  ·       Typowanie funkcji

  ·       Function overloading

  ·       Interfejsy

  ·       Klasy

  ·       Klasy abstrakcyjne

  ·       Dziedziczenie

  ·       Enkapsulacja

  ·       Dekoratory klas

  ·       Dekoratory metod

  ·       Dekoratory pól

  ·       Generic types

  ·       Generics with Type Parameter Defaults

  ·       Intersection types

  ·       Union

  ·       Never in unions and intersections

  ·       Enum

  ·       Literal types

  ·       Type guards

  ·       Non-nullable-types

  ·       Record

  ·       Partial / Required

  ·       Pick / Omit

  ·       Dodawanie typów do istniejącego JavaScriptowego kodu

  ·       Automatyzowanie procesu typowania istniejącego kodu JavaScriptowego

  ·       infer

  ·       Discriminated Union

  ·       Unknown type

  ·       keyof

  ·       Mapped types

  ·       Conditional types

  ·       Distributive conditional types

  ·       Predicate types
 • Umiejętności

  Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą rozumieli jak działa mechanika TypeScript. Będą znali podstawowe i złożone struktury danych jak również sposoby na łatwiejsze typowanie już istniejących, JavaScriptowych aplikacji.
 • Ścieżka rozwoju

  Po zakończeniu szkolenia rekomendowane jest skorzystanie z kursu:

  ·       JavaScript kurs zaawansowany: zaawansowane mechanizmy ES6+, metaprogramowanie, podejście funkcyjne i reaktywne

  ·       Testy automatyczne aplikacji webowych dla programistów

  ·       Node.js (dla programistów front-end) - budowanie REST i GraphQL API

  ·       React.js

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Programowanie reaktywne – kurs podstawowy

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat reaktywnego programowania na podstawie budowania aplikacji w oparciu o bibliotekę RxJS. Uczestnicy poznają różnicę między podejściem imperatywnym i reaktywnym i zrozumieją wady i zalety każdego z nich. Po ukończeniu szkolenia będą w stanie samodzielnie implementować reaktywne struktury i będą wiedzieć w których miejscach aplikacji takie podejście może bardzo poprawić działanie aplikacji.

JavaScript – podstawy tworzenia stron internetowych

Kurs ten przeznaczony jest dla programistów, webmasterów i projektantów stron WWW, którzy chcą projektować witryny internetowe wzbogacone o treści generowane dynamicznie w nowoczesnych technologiach.

JavaScript – wzorce projektowe

Szkolenie jest przeznaczone dla programistów tworzących zaawansowane rozwiązania dla stron internetowych oraz interfejsy webowe aplikacji

JavaScript – zaawansowane tworzenie aplikacji internetowych

JavaScript – zaawansowane tworzenie aplikacji internetowych

Architektura aplikacji webowych - JavaScript, Node.js, REST, Angular, MongoDB

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą poznać kompletny stos technologicznych bazujący na języku JavaScript.

Angular 2 - framework aplikacji internetowych

Programiści aplikacji internetowych.

Node.js - kurs podstawowy (dla programistów front-end)

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy osobom, które do tej pory pracowały tylko we frontendzie, na temat tego w jaki sposób język programowania z którym mają do czynienia na co dzień (JavaScript) może zostać użyty na serwerze. Uczestnicy poznają środowisko, zrozumieją jego mechanikę oraz nauczą się pisać proste aplikacje po stronie serwera. Dzięki praktycznym ćwiczeniom nauczą się pracy z bazami danych oraz zarządzania kolejkami asynchronicznych funkcji.

JavaScript - wstęp do programowania (kurs dla nieprogramistów)

Celem szkolenia jest nauczenie uczestników podstaw programowania w języku JavaScript. Jest to kurs dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z programowaniem. Uczestnicy poznają podstawy programowania takie jak instrukcje warunkowe, zmienne czy pętle, zrozumieją na czym polegają różne podejścia programistyczne i dostaną szereg narzędzi pozwalających na późniejszy samodzielny rozwój.

JavaScript – testowanie kodu

Celem szkolenia jest nauczenie uczestników w jaki sposób pisać testowalny kod i jak pisać testy jednostkowe pod niego. Uczestnicy dowiedzą się czym jest podejście typu Test-Driven Development (TDD), Behaviour Driven Development (BDD) oraz jakie są wady i zalety podejść tego typu.

TypeScript – warsztaty praktyczny

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat języka TypeScript. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób mogą polepszyć jakość kodu dodając do niego typy, również w postaci skomplikowanych struktur. Nauczą się również korzystać featurów, które udostępnia TypeScript - nauczą się np. w jaki sposób pisać dekoratory klas, metod oraz pól. Dzięki temu szkoleniu Dzięki temu szkoleniu uczestnicy będą wiedzieć w jaki sposób zaadoptować techniki znane z klasycznych języków programowania takich jak Java czy C# do pisania aplikacji frontendowych.

Angular 2 – kurs zaawansowany

Na szkoleniu poznasz bardzo popularny sposób zarządzania stanem aplikacji Redux - poprawisz w ten sposób wydajność oraz skalowalność aplikacji.

Nowoczesny JavaScript – warsztaty praktyczne

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33