Oracle Discoverer Plus 10g dla użytkownika końcowego – poziom zaawansowany dla ekspertów

 • Cele szkolenia

  Warsztaty zapoznają z zaawansowanymi możliwościami środowiska Oracle Discoverer Plus, dając przede wszystkim możliwość wykonania wielu ćwiczeń dotyczących tworzenia i modyfikacji złożonych raportów.

 • Profil słuchacza

  Kurs jest przeznaczony dla osób zajmujących się tworzeniem raportów w narzędziu Oracle Discoverer Plus. Szkolenia między innymi dla inspektorów, specjalistów, informatyków, referendarzy, ekspertów zajmujących stanowiska w administracji.

 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia wymagana jest znajomość środowiska Windows oraz posługiwanie się przeglądarką Internetową. Wymagana jest również znajomość elementów pracy w środowisku Oracle Discoverer Plus omawianych na szkoleniach Oracle Discoverer Plus poziom podstawowy i zaawansowany.

 • Czas trwania:

  1 dzień - 8 godzin lekcyjnych

 • Wiedza teooretyczna i praktyczna

  •     Praca z wieloma arkuszami.
  •     Współdzielenie parametrów i warunków w wielu arkuszach.
  •     Rozszerzone informacje na temat układów macierzowych.
  •     Macierze z parametrami.
  •     Tworzenie złożonych obliczeń i wykorzystanie parametrów w obliczeniach.
  •     Tworzenie raportów w układach macierzowych z wieloma parametrami warunkującymi.
  •     Tworzenie raportów zawierających warunki/parametry dotyczące przedziału czasowego.
  •     Tworzenie raportów z wykorzystaniem zaawansowanych obliczeń;
  •     Tworzenie obliczeń przy wykorzystaniu podstawowych poleceń języka SQL.
  •     Zaawansowane opcje eksportu.
  •     Eksport macierzy do MS Excel, jako tabele zwykłe oraz przestawne.
  •     Właściwości eksportowanych obliczeń.
  •     Eksport pojedynczych arkuszy i jednoczesny eksport wielu arkuszy.
  •     Udostępnianie plików innym użytkownikom
  •     Tworzenia raportów zawierających elementy z różnych grup arkusza (tworzenie raportu zawierającego elementy w ramach umowy o dofinansowanie oraz wniosków o płatność lub wniosków o płatność i deklaracji wydatków, rejestru obciążeń na projekcie, itp.).
  •     Analiza i rozwiązywanie problemów pojawiających się podczas tworzenia raportów
  •     Ćwiczenia z raportami o różnej strukturze.
  •     Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.
 • Umiejętności

  Uczestnik szkolenia poznaje zaawansowane opcje i ustawienia środowiska Oracle Discoverer Plus. Potrafi tworzyć i modyfikować różnorodne, złożone raporty w tym środowisku, łącząc dane z wielu folderów i wykonując złożone obliczenia.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Szkolenie aktualnie niedostępne

Zapytaj o termin

Podobne szkolenia

Administracja bazą danych Oracle 11g

Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych. Ponadto szkolenie może być użyteczne dla programistów implementujących bazy danych i aplikacje bazodanowe, którzy dzięki zrozumieniu zasad funkcjonowania serwera będą potrafili lepiej wykorzystać jego możliwości.

Administracja bazą danych Oracle 12c

NOWOŚĆ: Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z serwerami Oracle, jak i do tych, którzy na takich systemach już pracują ale pragną poznać nowe aspekty systemu Oracle 12c. Ponadto szkolenie może być użyteczne dla programistów implementujących bazy danych i aplikacje bazodanowe, którzy dzięki zrozumieniu zasad funkcjonowania serwera będą potrafili lepiej wykorzystać jego możliwości.

Podstawy Hurtowni Danych w środowisku Oracle

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują z hurtowniami danych oraz procesami ETL w środowisku Oracle.

Oracle Business Intelligence – kurs podstawowy

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują w środowisku Oracle Business Intelligence, przygotowują analizy, tworzą i użytkują pulpity tematyczne oraz integrują źródła danych z dokumentami w różnych formatach.

Podstawy Data Mining w środowisku Oracle

Kurs przeznaczony jest słuchaczy, którzy przeprowadzają analizę danychi chcieliby wykorzystywać mechanizmy data mining wbudowane w środowisko serwera Oracle, w celu wnioskowania oraz wykrywania reguł celem wsparcia procesu podejmować decyzje biznesowe.

Archiwizacja i odtwarzanie bazy danych Oracle 12c

NOWOŚĆ: Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych. Ponadto poruszane na szkoleniu zagadnienia (w szczególności dotyczące importowania i eksportowania danych, tabel zewnętrznych i Flashback) użyteczne mogą być również dla programistów implementujących i integrujących systemu baz danych i hurtownie danych. Informacje na temat nowych rozwiązać dostępnych w serwerze Oracle 12c będą bardzo istotne również dla tych, którzy zaznajomieni są już z tematyką archiwacji a rozpoczynają pracę w środowisku Oracle 12c.

Oracle Business Intelligence - optymalizacja SQL

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują w Oracle Business Intelligence i potrzebują optymalizować wykonywanie operacji w tym środowisku.

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33