Oracle Reports Developer 10g

 • Cele szkolenia

  Kurs zapoznaje uczestników z możliwościami i technikami budowy aplikacji w środowisku Oracle Reports Developer 10g. Szkolenie obejmuje zestaw przykładów oraz dużą ilość ćwiczeń praktycznych.

 • Profil słuchacza

  Kurs przeznaczony jest dla osób przystępujących do pracy przy tworzeniu i rozbudowie aplikacji w Oracle Reports Developer 10g.

 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia wymagana jest znajomość środowiska Windows oraz zagadnień omawianych na kursie SQL - język dostępu do bazy danych. Dodatkowo przydatna jest (choć nie wymagana) znajomość podstaw języka PL/SQL oraz środowiska Oracle Forms Developer.

 • Czas trwania

   1 dzień

 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  Wprowadzenie do środowiska Oracle Reports Developer 10g

  Komponenty i interfejs Oracle Reports Builder

  Model Danych

  Raport Wizard

  Property Palette i właściwości obiektów

  Łamanie i funkcje grupowe

  Raporty tabelaryczne

  Raporty podrzędny-nadrzędny

  Raporty macierzowe

  Modyfikacja szablonów

  Kolumny sumujące, formuł i wypełniające

  Formatowanie warunkowe

  Wyzwalacze formatu

  Uruchamianie raportów z parametrami

  Listy statyczne i dynamiczne

  Wykresy w raportach; Graph Wizard

  Wyzwalacze raportu

  Uruchamianie raportów z formatek, 

  Przekazywanie parametrów z formatek

 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnik jest przygotowany do pracy w środowisku Oracle Reports Developer 10g, zna jego komponenty i mechanizmy działania. Potrafi tworzyć i modyfikować różne rodzaje raportów, za pomocą kreatorów oraz manualnie. Umie modyfikować własności różnych elementów raportu. Potrafi tworzyć wyzwalacze formatu oraz raportu. Umie budować raportu z parametrami. Potrafi integrować raporty z aplikacjami utworzonymi w Oracle Forms Developer i przekazywać do raportów parametry.

   

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Szkolenie aktualnie niedostępne

Zapytaj o termin

Podobne szkolenia

Administracja bazą danych Oracle 11g

Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych. Ponadto szkolenie może być użyteczne dla programistów implementujących bazy danych i aplikacje bazodanowe, którzy dzięki zrozumieniu zasad funkcjonowania serwera będą potrafili lepiej wykorzystać jego możliwości.

Administracja bazą danych Oracle 12c

NOWOŚĆ: Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z serwerami Oracle, jak i do tych, którzy na takich systemach już pracują ale pragną poznać nowe aspekty systemu Oracle 12c. Ponadto szkolenie może być użyteczne dla programistów implementujących bazy danych i aplikacje bazodanowe, którzy dzięki zrozumieniu zasad funkcjonowania serwera będą potrafili lepiej wykorzystać jego możliwości.

Podstawy Hurtowni Danych w środowisku Oracle

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują z hurtowniami danych oraz procesami ETL w środowisku Oracle.

Oracle Business Intelligence – kurs podstawowy

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują w środowisku Oracle Business Intelligence, przygotowują analizy, tworzą i użytkują pulpity tematyczne oraz integrują źródła danych z dokumentami w różnych formatach.

Archiwizacja i odtwarzanie bazy danych Oracle 12c

NOWOŚĆ: Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów baz danych. Ponadto poruszane na szkoleniu zagadnienia (w szczególności dotyczące importowania i eksportowania danych, tabel zewnętrznych i Flashback) użyteczne mogą być również dla programistów implementujących i integrujących systemu baz danych i hurtownie danych. Informacje na temat nowych rozwiązać dostępnych w serwerze Oracle 12c będą bardzo istotne również dla tych, którzy zaznajomieni są już z tematyką archiwacji a rozpoczynają pracę w środowisku Oracle 12c.

Oracle Business Intelligence - optymalizacja SQL

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują w Oracle Business Intelligence i potrzebują optymalizować wykonywanie operacji w tym środowisku.

Tworzenie raportów w Oracle Business Intelligence Publisher 12c

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują w środowisku Oracle Business Intelligence, przygotowują analizy, tworzą i użytkują pulpity tematyczne oraz integrują źródła danych z dokumentami w różnych formatach.

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33