Mowa ciała, komunikacja niewerbalna i autoprezentacja

Bo to co widzimy ma największe znaczenie...

 • Cele szkolenia Mowa ciała...

  Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy na temat najważniejszych i najpopularniejszych aspektów komunikacji niewerbalnej wykorzystywanych w biznesie i życiu prywatnym. Uczestnik szkolenia pozna:

  • znaczenie najczęściej używanych gestów, 
  • jaką role ma nasza mimika, chód, głos, 
  • jak wygląd zewnętrzny, zapach i głos wpływają na nasz odbiór przez otoczenie, 
  • jak wykorzystać mowę ciała w różnych sytuacjach biznesowych i życiowych.

  Ważnym aspektem szkolenia jest przedstawienie różnic międzykulturowych w komunikacji niewerbalnej, które mogą prowadzić do nieporozumień i pomyłek.
  Uczestnik szkolenia otrzyma wiedzę z zakresu komunikacji niewerbalnej, którą będzie mógł wykorzystywać w relacjach interpersonalnych, m.in. podczas :

  • spotkań biznesowych, 
  • prezentacji, 
  • rozmów kwalifikacyjnych. 

  Nabyta wiedza pozwoli uczestnikowi m.in. poprawić swoją skuteczność w negocjacjach, relacje z partnerami biznesowymi i prowadzenie prezentacji firmowych.

 • Profil słuchaczy

  Kurs mowy ciała przeznaczony jest dla osób pragnących poprawić swoje relacje interpersonalne oraz autoprezentacje poprzez poznanie najważniejszych aspektów komunikacji niewerbalnej, nauczenie się ich świadomego wykorzystywania i odczytywania. 

 • Wymagania wstępne

  Szkolenie autoprezentacji i komunikacji niewerbalnej nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Kurs przeznaczony jest dla osób nieposiadających wiedzy na temat komunikacji niewerbalnej lub chcących poszerzyć zakres swojej wiedzy.

 • Czas trwania

  1 dzień - 8 godzin lekcyjnych

 • Metoda realizacji kursu Mowa Ciała...

  Szkolenie mowy ciała realizowane jest w formie:
  - części teoretycznej w postaci prezentacji,
  - analizy case studies,
  - praktycznych ćwiczeń.
  Forma realizacji szkolenia ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy w sposób interesujący i praktyczny. Ćwiczenia oraz analiza case studies pozwolą na lepsze zrozumienie poruszanych zagadnień oraz szybsze zdobycie pożądanych umiejętności.

 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  Znaczenie mowy ciała i autoprezentacji w kontaktach interpersonalnych
  Sytuacje, w których mowa ciała jest kluczowa
  Pierwsze wrażenie - jak zrobić dobre wrażenie i dlaczego jest tak ważne?
  Gestykulacja rękami i dłońmi
  Mimika i uśmiech
  Postawa ciała, chód i rola nóg
  Zapachy
  Głos i ton
  Strefy dystansu - przestrzeń osobista
  Akcesoria w mowie ciała
  Dotyk swojego ciała i drugiej osoby
  Kontakt wzrokowy i rola oczu
  Wygląd i ubiór
  Rozpoznanie kłamstwa
  Różnice kulturowe w mowie ciała - komunikacja międzykulturowa
  Rola miejsc przy stole
  Ciekawostki - flirt, zalotne gesty kobiet i mężczyzn

 • Umiejętności

  Po szkoleniu komunikacji niewerbalnej uczestnik będzie potrafił:

  • wykorzystywać świadomie elementy mowy ciała,
  • prowadzić efektywniejsze spotkania biznesowe,
  • prowadzić skuteczniejsze negocjacje, 
  • wywierać większy wpływ na odbiorcę,
  • prowadzić efektywniejsze prezentacje,
  • rozumieć i odczytywać sygnały niewerbalne wysyłane przez innych,
  • odróżnić znaczenie gestów w różnych kulturach,
  • wykorzystywać różne akcesoria podczas rozmowy I prezentacji.
 • Ścieżka rozwoju

  Szkolenie nie posiada ścieżki szkoleniowej.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

nowość
Mowa ciała, komunikacja niewerbalna i autoprezentacja Biznes Rozwój osobisty Warszawa 1 dni
2019-02-05

Podobne szkolenia

Motywowanie pracowników

Szkolenie przeznaczone jest dla osób kierujących zespołem pracowników, pragnących podnieść swoje kompetencje w zakresie motywowania ludzi do lepszej pracy.

Profesjonalna obsługa klienta

Szkolenie przeznaczone jest dla osób obsługujących klientów (zarówno przez telefon, mailowo, czy bezpośrednio), które chcą rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne oraz zmierzać do jak największego profesjonalizmu w obsłudze.

Techniki negocjacji handlowych

Szkolenie przeznaczone jest dla osób przygotowujących i prowadzących negocjacje z klientami i kontrahentami, pragnących podnieść swoje kompetencje w tym zakresie.

Komunikacja interpersonalna

Szkolenie przeznaczone jest dla osób kierujących zespołem pracowników, pragnących podnieść swoje kompetencje w zakresie efektywnego porozumiewania się ze swoimi podwładnymi.

Efektywne kierowanie pracownikami

Szkolenie przeznaczone jest dla osób kierujących zespołem pracowników, pragnących podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania zespołem.

Uczenie i rozwijanie pracowników

Szkolenie przeznaczone jest dla osób kierujących zespołem pracowników, pragnących podnieść swoje kompetencje w zakresie uczenia i wspierania rozwoju swoich podwładnych.

Zarządzanie konfliktem w zespole

Szkolenie przeznaczone jest dla osób kierujących zespołem pracowników, pragnących podnieść swoje kompetencje w zakresie przeciwdziałania rozwojowi konfliktów w zespole oraz konstruktywnego rozwiązywania zaistniałych już sytuacji konfliktowych między pracownikami.

Zarządzanie czasem

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących efektywniej planować i organizować sobie czas w pracy.

Obrona przed manipulacjami

Szkolenie przeznaczone jest dla osób obcujących z współpracownikami, przełożonymi, podwładnymi i klientami w sytuacjach związanych z perswazją i wywieraniem wpływu. Jest pomocne dla osób szukających skutecznych sposobów obrony przed osobami, które próbują nimi manipulować.

Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących udoskonalić i zracjonalizować swój proces rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji w miejscu pracy.

Trening asertywności

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących skutecznie realizować swoje społeczne uprawnienia, budując równocześnie dobre relacje ze swoimi współpracownikami, przełożonymi, podwładnymi i kontrahentami i klientami.

Trening antystresowy

Szkolenie przeznaczone jest dla osób pragnących skutecznie zapobiegać wystąpieniu dystresu oraz radzić sobie z negatywnymi konsekwencjami stresu.

Mowa ciała, komunikacja niewerbalna i autoprezentacja

Kurs mowy ciała przeznaczony jest dla osób pragnących poprawić swoje relacje interpersonalne poprzez poznanie najważniejszych aspektów komunikacji niewerbalnej, nauczenie się ich świadomego wykorzystywania i odczytywania.

Puzzle kompetencji - Praktycze wykorzystanie MS Excel w obszarze finansów i controllingu

Bezpłatne szkolenie z serii Puzzle kompetencji.

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33