Zmiany, będące etapem wstępnym wdrożenia sieci 5G, dotkną przede wszystkim obszarów dostarczania i monitorowania usług sieciowych.
Projekt pozwoli LG U+ na migrację ze starego, rozwijanego wewnętrznie rozwiązania do nowoczesnego i wszechstronnego ekosystemu telekomunikacyjnego.

Comarch będzie nadzorował wdrażanie kompletnego zestawu rozwiązań konsolidujących wykorzystywane dotychczas narzędzia w zunifikowaną i skalowalną platformę, wspierającą mobilną i stacjonarną sieć koreańskiego dostawcy telekomunikacyjnego. Planowana przebudowa stosu OSS będzie kluczowa dla planów uruchomienia jednej z pierwszych na świecie komercyjnej sieci 5G. Projekt zaowocuje optymalizacją wewnętrznych procesów firmy i poprawą doświadczenia użytkowników końcowych. Ponadto rozwiązanie dostarczone przez Comarch pomoże przełamać silosową architekturę IT systemów LG U +, co pozwoli na doskonalszą komunikację między jego modułami. Zwiększona zostanie także automatyzacja, udostępnione zostaną narzędzia do tworzenia logicznych warstw połączeń sieciowych w ujednoliconym formacie, pojawi się wsparcie dla wirtualizacji a także możliwość monitorowania sieci i usług. Po zakończeniu wdrożenia nowa platforma zostanie wyposażona w moduł Intelligent Assurance & Analytics z wbudowanym mechanizmem uczenia maszynowego.


Umowa z LG U + to kamień milowy w rozwoju Comarch. Praca nad wsparciem dla jednego z pierwszych komercyjnych wdrożeń sieci 5G potwierdza, że należymy do innowatorów branży telekomunikacyjnej. Dostarczenie naszej platformy OSS, która obejmuje blisko 20 modułów, zapewni naszym klientom światowej klasy system, który pozwoli na efektywne zarządzanie usługami dostarczanymi przez sieci mobilne i stacjonarne. Dodatkowo tak ważne wdrożenie dla czołowego koreańskiego operatora telefonii komórkowej pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na rynkach azjatyckich – komentuje Jacek Lonc, EVP Sales sektora telekomunikacyjnego w Comarch.


W LG U + używamy obecnie własnego systemu OSS. Ponieważ jego architektura oparta jest na silosach, wdrażanie technologii takich jak 5G czy wirtualizacja sieci jest dla nas źródłem wielu trudnych wyzwań. Pomyślne wdrożenie platformy Comarch pozwoli nam na zbudowaniu przewagi konkurencyjnej polegającej na bardziej wydajnych procesach biznesowych i szybszych wdrożeniach nowych technologii – mówi Hokyung Kwon, lider zespołu programistycznego w LGU +.


O LG U +

Firma LG U + została założona 11 lipca 1996 roku i od tego czasu zmienia życie swoich klientów. Dążymy do rozwoju usług telekomunikacyjnych, szybkiego Internetu, VoIP i IPTV, a także innych metod transmisji danych. Jesteśmy pierwszym na świecie operatorem, który stworzył ogólnokrajową sieć LTE oferującą superszybką łączność doskonałej jakości. Wkraczając w epokę 5G i IoT, LG U + nadal dostarcza najwyższej jakości usługi i dba o zadowolenie klientów.

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.