Comarch, dostawca kompletnych rozwiązań IT dla telekomunikacji, podpisał umowę z norweskim operatorem telekomunikacyjnym NextGenTel na dostarczenie rozwiązań BSS i service fulfillment.

W rezultacie wspólnego projektu NextGenTel ukończy dużą transformację swojego środowiska IT, której efektem ma być skrócenie czasu dostarczenia usług na rynek oraz Poprawa satysfakcji klientów, a tym samym wzrost biznesu w segmentach klientów indywidualnych i biznesowych. Wdrażane rozwiązanie bazuje na flagowych systemach Comarch dla telekomunikacji: Convergent Billing, Product Catalog Management i Next Generation Service Fulfillment.

NextGenTel oferuje usługi telefonii komórkowej, Internetu i telewizji. Operator jest częścią Grupy Telio, dostawcy usług telekomunikacyjnych z siedzibą w Oslo, działającej na terenie Norwegii, Danii, Szwajcarii i Holandii.

- Mając świadomość dobrej opinii, jaką cieszy się Comarch wśród firm telekomunikacyjnych, z którymi współpracował, zdecydowaliśmy się realizować z nimi wspólnie tę ważną transformację naszego środowiska BSS i service fulfillment. Wśród czynników, które wpłynęły na naszą decyzję była kompletność portfolio rozwiązań Comarch, które łączą dużą ilość funkcjonalności w ramach jednej nowoczesnej platformy, a także spore doświadczenie firmy w realizacji dużych transformacji IT, także tych, które dotyczą bardzo wymagającego segmentu klientów biznesowych, mówi Jørn Hodne, COO w firmie NextGenTel.

Kompletna platform IT, którą Comarch wdroży w NextGenTel zawiera wiele funkcjonalności służących usprawnieniu procesów w segmentach klientów indywidualnych i biznesowych, w tym dużych przedsiębiorstw z tysiącami subskrypcji. Rozwiązanie bazuje na zestawie produktów Comarch, obejmującym Product Catalog Management, CRM, Self-Care, Next Generation Service Fulfillment, Convergent Billing i Billing Mediation. Uruchomienie platform planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku. 

- Po dokładnej analizie wymagań NextGenTel’s, zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które pomoże im osiągnąć zakładane cele biznesowe. Wśród nich znajdują się poprawa jakości procesów obsługi klienta, poprawa przejrzystości i dokładności bilingu, zwiększenie marży na usługach poprzez skoncentrowanie się na automatyzacji I samoobsłudze klientów oraz znaczące skrócenie czasu dostarczania usług. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty BSS i OSS pomogą NextGenTel osiągnąć te cele, mówi Piotr Piatosa, Wiceprezes i Dyrektor Sektora Telekomunikacja w Comarch.

Jest to kolejny kontrakt zdobyty przez Comarch na rynkach skandynawskich. W roku 2013 ogłoszone zostało podpisanie przez firmę umowy na system bilingowy z islandzkim operatorem Síminn.

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.