B2B Solution

Czym jest rozwiązanie B2B Solution?

Wraz z obserwowanym spadkiem przychodów firm telekomunikacyjnych z segmentu klientów indywidualnych, klienci biznesowi stają się atrakcyjnym potencjalnym źródłem zysków. Aby skorzystać z tej możliwości, operatorzy muszą jednak dobrze zaadresować potrzeby przedsiębiorstw. Comarch B2B Solution, zbudowane z wysokiej jakości produktów BSS i OSS Comarch i sprawdzone przez jednych z większych europejskich dostawców, jest odpowiedzią na te wyzwania. System dostępny jest w różnych konfiguracjach modułów, w zależności od wymagań danego biznesu.

Comarch B2B Solution skupia się na najważniejszych problemach związanych z relacjami business-to-business (B2B), takich jak: zróżnicowane strategie sprzedaży dla firm różnej wielkości (małych, średnich, a także dużych koncernów międzynarodowych), dostarczanie i wspieranie szerokiego portfolio personalizowanych ofert dla firm, zarządzanie umowami o poziomie świadczenia usług (service level agreements – SLAs) czy usprawnienie złożonych procesów dostarczania usług do klienta. Rozwiązanie wspiera również wiele scenariuszy bilingowych, takich jak dzielenie płatności czy wystawianie faktur w imieniu firm trzecich.

  Odkryj, jak kreować unikalne oferty dla klientów biznesowych z pomocą narzędzi takich jak BSB Solution!

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania B2B Solution:

  1. 01 Efektywnie zarządzaj informacją o kliencie
  2. Wdrażaj dowolne struktury organizacyjne klientów B2B oraz wprowadź możliwość rozliczania poszczególnych centrów kosztów wewnątrz ich organizacji. Wszystko to dzięki nowoczesnym narzędziom do zarządzania klientem, opracowanych specjalnie z myślą o zarządzaniu procesami typowymi dla małych i dużych firm.
  3. 02 Pozwól klientom samodzielnie zarządzać usługami
  4. Narzędzie Comarch SelfCare koncentruje się na procesach typowych dla klientów biznesowych i umożliwia klientom swobodne delegowanie odpowiedzialności do różnych szczebli managementu, z opcją zróżnicowania poziomów dostępu dla użytkowników końcowych. Rozwiązanie to pozwala również na personalizację wbudowanych funkcjonalności.
  5. 03 Zarządzaj umowami SLA i monitoruj ich przestrzeganie
  6. Zdefiniuj umowy o poziomie świadczenia usług w kontekście rzeczywistych produktów i procesów biznesowych i monitoruj uzgodnione wskaźniki.
  7. 04 Docieraj do klientów biznesowych różnymi kanałami
  8. System umożliwia połączenie wszystkich kanałów sprzedaży z jednym katalogiem produktów i narzędziem do zarządzania zamówieniami. Obniżaj koszty obsługi klienta i redukuj ilość pracy wykonywanej przez centra obsługi klienta, dzięki samoobsługowemu portalowi dla klientów biznesowych.
  9. 05 Automatyzuj proces dostarczania i uruchamiania usług
  10. Skracaj czas dostarczenia usługi do klienta dzięki wdrożeniu centralnego katalogu produktów i usług, które znajdują się w centrum architektury rozwiązania i są motorem procesu uruchamiania usług. Jednocześnie taka architektura ogranicza konieczność skomplikowanych rekonfiguracji dla każdej nowo wprowadzanej oferty.
  11. 06 Oferuj produkty personalizowane i różne warianty ofert
  12. Dzięki Comarch B2B Solution możesz oferować standaryzowane warianty ofert dla małych i średnich firm, a także personalizowane rozwiązania dla dużych międzynarodowych korporacji.

  Efektywnie zarządzaj informacją o kliencie

  Wdrażaj dowolne struktury organizacyjne klientów B2B oraz wprowadź możliwość rozliczania poszczególnych centrów kosztów wewnątrz ich organizacji. Wszystko to dzięki nowoczesnym narzędziom do zarządzania klientem, opracowanych specjalnie z myślą o zarządzaniu procesami typowymi dla małych i dużych firm.

  Pozwól klientom samodzielnie zarządzać usługami

  Narzędzie Comarch SelfCare koncentruje się na procesach typowych dla klientów biznesowych i umożliwia klientom swobodne delegowanie odpowiedzialności do różnych szczebli managementu, z opcją zróżnicowania poziomów dostępu dla użytkowników końcowych. Rozwiązanie to pozwala również na personalizację wbudowanych funkcjonalności.

  Zarządzaj umowami SLA i monitoruj ich przestrzeganie

  Zdefiniuj umowy o poziomie świadczenia usług w kontekście rzeczywistych produktów i procesów biznesowych i monitoruj uzgodnione wskaźniki.

  Docieraj do klientów biznesowych różnymi kanałami

  System umożliwia połączenie wszystkich kanałów sprzedaży z jednym katalogiem produktów i narzędziem do zarządzania zamówieniami. Obniżaj koszty obsługi klienta i redukuj ilość pracy wykonywanej przez centra obsługi klienta, dzięki samoobsługowemu portalowi dla klientów biznesowych.

  Automatyzuj proces dostarczania i uruchamiania usług

  Skracaj czas dostarczenia usługi do klienta dzięki wdrożeniu centralnego katalogu produktów i usług, które znajdują się w centrum architektury rozwiązania i są motorem procesu uruchamiania usług. Jednocześnie taka architektura ogranicza konieczność skomplikowanych rekonfiguracji dla każdej nowo wprowadzanej oferty.

  Oferuj produkty personalizowane i różne warianty ofert

  Dzięki Comarch B2B Solution możesz oferować standaryzowane warianty ofert dla małych i średnich firm, a także personalizowane rozwiązania dla dużych międzynarodowych korporacji.

  Rozwiązanie składa się z następujących produktów:

  Studium przypadku:


  • "Elementy poprzedniego systemu BSS używanego w KPN wymagały ogromnych nakładów pracy ze strony użytkowników. Ostatecznie postanowiono kupić nowe, zintegrowane rozwiązanie – a Comarch idealnie wpasował się w sformułowane przez nas wymagania."


   Cees Versteeg, Dyrektor ds. IT i Operacyjnych, KPN

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   • Ulotka produktowa

    Ulotka produktowa

    B2B Solution
   • White Paper

    White Paper

    How to Create Offers That Really Fit the Needs of Your Enterprise Customers
   • White Paper

    White Paper

    How SDN/NFV Enables New Services and Business Models
   • White Paper

    White Paper

    How to Transform Your BSS to Become a “Service Provider of Everything"
   • Raport Comarch

    Raport Comarch

    66% dyrektorów IT preferuje stosowanie modelu SaaS w implementacjach AI i IoT
   • Portfolio Produktowe

    Portfolio Produktowe

    Kompleksowe portfolio rozwiązań IT i usług dla telekomunikacji
   • Studia przypadku

    Studia przypadku

    Jak operatorzy telekomunikacji na całym świecie odnoszą sukces z Comarch BSS/OSS
    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.