IoT Solution Management

Czym jest rozwiązanie IoT Solution Management?

W ciągu kilku ostatnich lat świat Internetu Rzeczy (IoT) znacząco się zmienił. Dostawcy usług nie skupiają się na zapewnianiu samej tylko łączności urządzeń, lecz oferują kompleksowe usługi — rozwiązania IoT.

Rozwiązania IoT odpowiadają na potrzeby biznesowe różnych branż związane np. z aplikacjami, urządzeniami, wsparciem technicznym czy usługami doradztwa. Wyzwaniem jest obsługa wszystkich tych elementów za pomocą elastycznej i zaawansowanej platformy zarządzania IoT oraz efektywne powiązanie łączności i urządzeń IoT w kompleksowy system, który traktuje je jako elementy większej całości.

Platforma Comarch IoT Solution Management odpowiada na te potrzeby, umożliwiając kompleksową sprzedaż, przechowywanie oraz zarządzanie rozwiązaniami IoT, takich jak usługi łączności, dostarczanie urządzeń czy aplikacji.

  Na drodze do sztucznej inteligencji w Internecie Rzeczy (IoT)

  Zobacz nasze wideo!

  Korzyści z wdrożenia produktu Comarch IoT Solution Management:

  Zarządzanie kompleksowym katalogiem sprzedaży usług IoT

  Dzięki modułowi IoT Solution Catalog możesz tworzyć specjalistyczne rozwiązania IoT dla różnych branż, w ramach których możesz łączyć urządzenia i aplikacje, importować modele i typy urządzeń przeznaczonych do określonych zastosowań oraz opracowywać odpowiednie oferty zgodne z potrzebami różnych firm i ich klientów.
   
   
   

  Odpowiedzialność za całą umowę z klientem w ramach usług IoT

  Dzięki modułowi Contract Management możesz zakończyć proces ofertowy utworzeniem umowy, którą można wysłać do klienta i zarchiwizować w systemie. Umowa to ostateczny dokument, wynegocjowany po zakończeniu wszystkich etapów procesu sprzedaży. Moduł umożliwia również wprowadzanie zmian w umowie, w przypadku gdy klient chce rozpocząć korzystanie z nowych usług. Funkcja kuponów i doładowań pozwala szybko generować kody kuponów (także do użycia w kampaniach marketingowych) i nimi zarządzać.

  Inwentaryzacja urządzeń IoT różnego typu

  Wybierz system, który oferuje wszystkie funkcje i narzędzia potrzebne do obsługi, dostarczania i monitorowania urządzeń fizycznych, od prostych węzłów przez skomplikowane czujniki aż po inteligentne bramy IoT działające w wielu trybach.

  Dostosowanie modeli cen usług IoT do konkretnych urządzeń i branż

  Dostosuj swój model cen do poszczególnych branż, wprowadzaj opłaty za liczbę urządzeń, określaj sposoby ich wynajmu i sprzedaży oraz ustalaj ceny za łączność - dzięki funkcjom tworzenia ofert IoT.
   

  Buduj usługi IoT wspólnie z partnerami, dzięki IoT Portal i IoT Marketplace

  Dzięki modułom IoT Portal oraz IoT Marketplace łatwo wprowadzisz usługi IoT w sieci Twoich istniejących klientów i partnerów, zaczniesz sprzedawać rozwiązania IoT i udostępniać specjalistyczne aplikacje dla poszczególnych branż – wszystko to w jednym miejscu obsługującym funkcję jednokrotnego logowania. W ten sposób możesz wspólnie z klientami i partnerami zbudować opartą na współpracy działalność związaną z IoT.

  Jeśli jesteś zainteresowany systemem IoT Solution Management, poznaj także te produkty:

  Zobacz nasze materiały wideo związane z IoT Connect:

  Notka prasowa: Wsparcie w powstaniu nowego ekosystemu IoT

  • Cieszymy się z okazji do zbadania możliwości rynkowych oferowanych przez ekosystemy IoT, a w przyszłości chcemy także ocenić możliwą synergię naszych rozwiązań z innymi produktami Comarch.
    
   Atsushi Watanabe, Executive Officer and General Manager of the Distribution and Media Systems Business Group w SCSK

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

   Przejdź do formularza