Comarch dostarczy rozwiązanie Managed Services firmie Síminn, wiodącemu operatorowi telekomunikacyjnemu z Islandii

Kraków, 23 stycznia 2017 r. - Comarch wesprze Síminn w ulepszeniu środowiska i operacji IT pracujących w różnych technologiach i z różnymi dostawcami oraz oferujących różne rodzaje usług. Wdrożone rozwiązanie  Comarch Managed Services pozwoli firmie zarówno na obniżenie wydatków inwestycyjnych OPEX jak i na osiągnięcie doskonałości operacyjnej. W listopadzie 2016 r. podpisano umowę długoterminową.

Comarch przejmuje odpowiedzialność za codzienne zarządzanie na rzecz Síminn operacjami powiązanymi z bilingami/fakturowaniem, aplikacjami oraz sprawami IT. Dzięki rozwiązaniu Managed Services firma znacząco obniży wydatki OPEX i wprowadzi lepszą strategię rozwoju nowych technologii i usług, co pozwoli jej na zachowanie pozycji lidera.

„Doceniamy elastyczność firmy Comarch i jej wysoki profesjonalizm w realizacji powierzonych projektów. Wdrożenie Managed Services pozwoli nam na osiągnięcie założonych oszczędności w ramach wydatków operacyjnych OPEX, co bezpośrednio przełoży się na wynik finansowy Síminn. Miesiące przygotowań upewniły nas, że Comarch jest właściwym partnerem do czasochłonnych i systematycznych działań z obszaru IT,” mówi Eric Figueras, wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w Síminn.

Comarch i Síminn pracowały już ze sobą w przeszłości – Comarch z sukcesem wspiera Síminn swoimi rozwiązaniami BSS już od 2013 roku.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Síminn decyduje się na rozszerzenie współpracy z Comarch o Managed Services w zakresie działań związanych z fakturowaniem. Z naszej perspektywy jest to ważna i strategiczna umowa - wyjątkowo cenimy sobie długofalową współpracę zbudowaną na zaangażowaniu w osiąganie wspólnych celów”, mówi Marcin Dąbrowski, wiceprezes i dyrektor sektora Telekomunikacja w Comarch.

Dostarczane przez Comarch rozwiązanie Managed Services opiera się  o produkty BSS/OSS rozbudowane o nowe elementy. Rozwiązanie Managed Services opracowane przez Comarch pozwoliło już wielu firmom telekomunikacyjnym w całej Europie na obniżenie wydatków OPEX dzięki usłudze fakturowania, zarządzania aplikacjami i operacji IT.

 

O Firmie Síminn (Iceland Telecom)


Síminn (Iceland Telecom) cieszy się opinią jednej z najwiarygodniejszych islandzkich firm, która od ponad 100 lat ma bezpośredni wpływ na codzienne życie mieszkańców. Portfolio firmy zawiera usługi komunikacyjne dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, w tym usługi z zakresu telefonii komórkowej, stacjonarnej oraz dostępu do Internetu i telewizji. Síminn posiada również własny kanał telewizyjny i świadczy usługi transmisji strumieniowej.

Więcej informacji na stronie:  www.siminn.is/english

 

About Comarch

 

Comarch od 1993 r. jest dostawcą produktów i rozwiązań IT zwiększających skuteczność biznesową i pozwalających na optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych. Comarch wyróżnia elastyczność we wdrażaniu rozwiązań oraz indywidualne podejście do każdego z projektów. Dzięki rosnącej liczbie zrealizowanych na całym świecie projektów, firma stale podnosi jakość doświadczenia użytkowników i skraca czas dostawy usług. Do klientów Comarch należą Vodafone, T-Mobile, Telefónica i MTS.

Więcej informacji na stronie: comarch.pl/telekomunikacja

 

Powiązane materiały:

Ulotka (PDF): Comarch OSS Managed Services

Broszura (PDF): Comarch Comprehensive BSS/OSS Portfolio

 

Comarch Telecommunications Press Office:

Tel: +48 12 684 83 71
E-mail: media@comarch.pl

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.