Comarch wspiera powstanie nowego ekosystemu IoT dla japońskich przedsiębiorstw we współpracy z SCSK

30 stycznia 2019, Kraków – SCSK, jeden z największych dostawców systemów IT w Japonii, zdecydował się na współpracę z Comarch w celu wzbogacenia swojego portfolio narzędziami do monetyzacji i zarządzania urządzeniami IoT (Internet of Things, Internet Rzeczy).

SCSK wyraziło zainteresowanie uzyskaniem kompletnej, otwartej platformy IoT by w przyszłości wspierać zróżnicowane scenariusze zastosowania w segmentach rynku obsługiwanych przez firmę. Comarch wdroży dla SCSK szereg rozwiązań, wśród nich między innymi:

  • Comarch IoT Enablement Platform – skalowalną, elastyczną i modularną platformę do zarządzania urządzeniami IoT. Platforma wspiera wszystkie istotne standardy łączności (Wifi, BLE, Thread, RFID, NB-IoT, LoRa, Sigfox) i będzie odpowiadać głównie za urządzenia umożliwiające rozwiązania z kategorii śledzenia zasobów (asset tracking) i usług lokalizacyjnych (location-based services, LBS) – Comarch IoT Hub, Comarch Beacon oraz Comarch NB-IoT Button.
  • Comarch IoT Solution Management – rozwiązanie oferujące funkcjonalności wspierające proces sprzedaży rozwiązań IoT

 

„Cieszymy się z okazji do zbadania możliwości rynkowych oferowanych przez ekosystemy IoT, a w przyszłości chcemy także ocenić możliwą synergię naszych rozwiązań z innymi produktami Comarch” – skomentował Atsushi Watanabe, Executive Officer and General Manager of the Distribution and Media Systems Business Group w SCSK.

Rozwiązanie wzmocni wsparcie dla procesu sprzedaży, wyceny oraz tworzenia umów na usługi IoT. Dzięki wsparciu dla urządzeń IoT Comarch, platforma umożliwi także wykorzystanie zastosowań takich jak śledzenie zasobów czy usługi lokalizacyjne.

Projekt rozpoczął się w październiku 2018 r.

„Rozpoczęcie projektu we współpracy z SCSK jest ważnym krokiem umacniającym pozycję Comarch na rynku japońskim. Nie tylko udało się nam nawiązać partnerstwo z czołowym dostawcą technologii informatycznych w kraju, ale rozpoczęliśmy także pracę nad jednym z najbardziej intrygujących branżę IT typem rozwiązań, czyli Internetem Rzeczy. Platforma umożliwi SCSK elastyczne podejście do rozwijania aplikacji w nowym ekosystemie IoT” – dodaje Paweł Kłeczek, Managing Director w japońskim oddziale Comarch.

 

SCSK

SCSK jest dostawcą wszechstronnego portfolio usług wspierających rozwiązania IT we wszystkich aspektach działania współczesnych przedsiębiorstw, poczynając od integracji systemów informatycznych, przez implementację własnych rozwiązań, zarządzanie projektami, outsourcing procesów biznesowych, a kończąc na procesie sprzedaży sprzętu i oprogramowania. Dodatkowo SCSK korzysta z możliwości wspierania sieci globalnych systemów IT dla klientów takich jak Sumitomo.

 

Comarch

Comarch jest globalnym dostawcą oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. Od 1993 roku firma aktywnie działa w obszarze projektowania, wdrażania i integracji rozwiązań IT dla największych światowych marek takich jak BP, Deutsche Telekom, Diageo, KPN, Orange, Telefónica, Unilever czy Vodafone.

Sektor Telekomunikacji Comarch dostarcza rozwiązania IT dla największych światowych operatorów. Comarch tworzy rozwiązania technologiczne odpowiadające na kluczowe wymogi firm telekomunikacyjnych i pozwalające na zwiększenie dochodów, poprawę wydajności, upraszczanie systemów, redukcję kosztów, zwiększenie zadowolenia klientów, a także budowanie nowych usług i szybsze docieranie z nimi na rynek.

Rozwiązania IT Comarch regularnie pojawiają się w raportach „Magic Quadrant” firmy Gartner, zaś oferta IoT spółki jest pozytywnie oceniania przez Berg Insight, IHS Markit oraz Gartner, który umieścił Comarch na liście „Vendor to watch” w „Market Trends: A Comprehensive Approach to CSP IoT Platform Selection Will Enhance Market Positioning in 2017”.

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.