MEDIA BROADCAST wybiera Comarch na oficjalnego dostawcę systemów BSS

Kraków, 9 maja 2016 r., – Comarch, dostawca kompleksowych rozwiązań IT dla firm telekomunikacyjnych, wesprze MEDIA BROADCAST, największego operatora oferującego nadajniki naziemne i telewizyjne w Niemczech w udostępnieniu płatnych usług cyfrowych DVB-T2 TV poprzez sieć dystrybutorów i aplikację web shop. MEDIA BROADCAST obecnie umożliwia nadawcom prywatnym i publicznym dotarcie do 7,6 mln odbiorców w Niemczech poprzez sieć DVB-T. Nowy standard DVB-T2/HEVC pozwoli MEDIA BROADCAST wprowadzić na niemiecki rynek nową usługę cyfrowej telewizji naziemnej. 

 

Moduły CI+ (Common Interface Plus) i dekodery, konieczne do skorzystanie z nowej usługi, dostępne będą w sieci dystrybutorów, głównie w supermarketach i w sklepie internetowym. Klienci uzyskają dostęp do treści w jakości HD poprzez DVB-T2 już od maja 2016 roku – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA będą jednym z pierwszych ważnych wydarzeń, których transmisja zostanie poprowadzona w tym systemie. Comarch Smart BSS to system wsparcia operacyjnego składający się z gotowych do zastosowania produktów o szerokich możliwościach personalizacji, który stworzy mocne fundamenty dla wszystkich procesów BSS i zapewni MEDIA BROADCAST wsparcie we wszystkich prowadzonych działaniach.

 

Comarch Smart BSS pozwoli MEDIA BROADCAST na optymalizację ustawień za pomocą prostej platformy łączącej CRM, sklep internetowy, fakturowanie, zarządzanie voucherami, katalog produktów i aktywację usług. Możliwość szybkiego wdrożenia produktów i usług, prosta personalizacja i bardzo konkurencyjny całkowity koszt posiadania (TCO) to kluczowe czynniki, które zadecydowały o wyborze rozwiązania Smart BSS. 

 

“Postanowiliśmy zrealizować ten wyjątkowy projekt właśnie z Comarch, ponieważ jesteśmy przekonani, że łącząc możliwości rozwiązania Comarch Smart BSS z wysokiej jakości usługami wsparcia, z odpowiednią konserwacją, oprogramowaniem i usługami w chmurze, będziemy w stanie efektywnie zarządzać procesami BSS. Pozwoli to MEDIA BROADCAST na szybkie uruchomienie sieci DVB-T2 na niemieckim rynku” – mówi Wolfgang Breuer, dyrektor generalny MEDIA BROADCAST.

 

Rozwiązanie Comarch BSS zostanie wprowadzone przez MEDIA BROADCAST w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Kompletny projekt przewiduje również budowę centrum danych w Dreźnie zabezpieczonego przez ośrodek disaster recovery w Krakowie, zapewniający ciągłość biznesu. Wdrożenie zostało podzielone na trzy etapy – pierwszy ukończono w grudniu 2015 r., uruchomienie ostatniego jest zaplanowane na wrzesień 2016 roku. 

 

“Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas realizacji podobnych projektów w innych krajach, możemy zaoferować MEDIA BROADCAST cenne know-how, dzięki czemu nasz klient sprawnie i płynnie wprowadzi nowe, innowacyjne usługi na niemiecki rynek,” mówi Marcin Dąbrowski, członek Zarządu i Dyrektor Sektora Telekomunikacja. “Wierzymy, że nasze rozwiązanie i duże zaangażowanie w projekt wkrótce przełożą się na stały napływ klientów do Media Broadcast i przyczynią się do wyższego zadowolenia użytkowników.”

 

Powiązane materiały: 

Leaflet: Comarch Smart BSS

Case Study: Implementation of Comarch Smart BSS Suite for simpliTV ORS/simpli services 

 

O Media Broadcast

MEDIA BROADCAST należy do freenet Group i jest największym nadawcą telewizyjnym w Niemczech. Podstawową działalnością firmy jest planowanie, budowa i uruchamianie multimedialnych platform transmisji dla usług radiowych i telewizyjnych na terenie kraju i całego świata poprzez nowoczesne sieci nadajnikowe, światłowodowe i satelitarne. Media Broadcast jest liderem na rynku niemieckim, jeśli chodzi o nadajniki naziemne – firma posiada 2,000 nadajników w sieciach FM, DAB+ i DVB-T. MEDIA BROADCAST obsługuje ponad 750 klientów na całym świecie, w tym nadawców z sektora publicznego i prywatnego, firmy telewizyjne i radiowe, operatorów telewizji kablowej, organy ds. mediów, firmy prywatne i instytucje publiczne. Firma ma swoją siedzibę w Kolonii i kilka oddziałów na terenie Niemiec.

 

O Comarch

Comarch jest dostawcą kompletnych rozwiązań IT dla telekomunikacji. Od 1993 firma wspiera operatorów na 4 kontynentach w optymalizacji kosztów, zwiększaniu efektywności i transformacjach systemów BSS/OSS. Rozwiązania Comarch są połączeniem bogatych funkcjonalności z dużymi możliwościami dopasowania ich do potrzeb klienta, uzupełnionych o szeroką gamę usług. Elastyczne podejście firmy do realizacji projektów oraz różne modele wdrażania systemów umożliwiają operatorom na całym świecie wprowadzanie inteligentnych rozwiązań sieciowych, zwiększanie satysfakcji klientów i sprawne uruchamianie nowych usług cyfrowych, takich jak cloud oraz machine-to-machine (M2M). Tą strategią Comarch zdobył zaufanie i lojalność klientów wśród których znajdują się tak uznane marki jak: Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN and MTS. Więcej informacji na stronie: telekomunikacja.comarch.pl

 

Biuro Prasowe sektora Comarch Telekomunikacja

Małgorzata Siwiec

E-mail: pr-telecom@comarch.com

 

 

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.