Unleashed wybiera Comarch na dostawcę BSS dla celów reorganizacji IT

Unleashed jest firmą wchodzącą w skład MEDIALAAN, belgijskiego dostawcy usług multimedialnych, i zajmuje się zarządzaniem trzema jego markami: Mobile Vikings, JIM Mobile and Stievie. Rozwiązania Comarch umożliwią sprawne zarządzanie produktami, relacjami z klientami oraz rozliczeniami usług dla trzech wspomnianych brandów MEDIALAAN. Umowa z Comarch, podpisana pod koniec 2016 roku, przewiduje kilkuetapowe wdrożenie, z komercyjnym uruchomieniem systemu planowanym na dziewięć miesięcy od startu projektu.

Krakow, 2 marca 2017 – Belgijska firma Unleashed zdecydowała się na wdrożenie systemów Comarch Smart BSS i Comarch InterPartner Billing. Smart BSS to rozwiązanie BSS, które pomoże Unleashed zoptymalizować wszystkie kluczowe procesy administracyjne, jak również podnieść satysfakcję klientów firmy. InterPartner Billing wesprze natomiast procesy i relacje business-to-business. Wdrożone rozwiązanie wpasowuje się całościowo w wymagania Unleashed i ma na celu wspomóc dostawcę w rozwoju biznesu.

Firma Unleashed wybrała Comarch ze względu na własne, kompleksowe portfolio produktów i rozwiązań, jak również szerokie możliwości dopasowania ich do potrzeb klienta.

Dostarczone rozwiązanie będzie usługą hostowaną, z odpowiedzialnością po stronie Comarch za konfigurację, uruchomienie i integrację – umożliwi to Unleashed i klientom tej firmy na używanie rozwiązania jako usługi. Nowy system BSS obejmie wszystkie trzy marki zarządzane przez Unleashed: Mobile Vikings – operator wirtualny (Light MVNO), JIM Mobile – marka oferująca przedpłacone karty SIM i subskrybcje dystrybuowane za pośrednictwem partnerów i dealerów, oraz Stievie – internetową platformę video-on-demand (VOD).

Projekt transformacyjny jest przeprowadzany za zgodą Komisji Europejskiej, ze ścisłymi terminami, do których zobowiązał się Unleashed, a w których dotrzymaniu pomoże dostawcy Comarch. W rezultacie projektu Unleashed planuje stać się w pełni operatorem wirtualnym (MVNO).

- Cieszymy się z nowo nawiązanej współpracy z Unleashed w ramach strategicznej transformacji BSS. To kolejny ważny krok w dynamicznym rozwoju naszej firmy w regionie Beneluksu. Poprzez udane partnerstwo biznesowe między naszymi firmami oraz dotrzymanie terminowości projektu, pokażemy też, że Comarch jest ambitnym i godnym zaufania graczem na rynku IT, któremu zależy na rozwijaniu współpracy z firmami w regionie - mówi Wojciech Pawluś, Dyrektor Zarządzający w Regionie Beneluksu.

- Unleashed szukało partnera technologicznego, który pomoże nam w transformacji ku pełnemu modelowi operatora wirtualnego, dostarczając system BSS, który pozwoli na kompleksowe zarządzanie naszymi procesami biznesowymi i klientami. System, który nie tylko obejmie naszą istniejącą działalność w ramach telefonii komórkowej, ale też będzie gotowy na wsparcie w przyszłości działań z zakresu multimediów.

Po intensywnych warsztatach jesteśmy przekonani, że Comarch Smart BSS oraz Comarch IPB oferują modularność i kompleksowość odpowiednią dla osiągnięcia naszych celów. Biorąc pod uwagę doświadczenie Comarch w projektach na całym świecie, wierzymy w sukces tego partnerstwa,–  mówi Koen Vermeire, BSS Program Manager, Unleashed.

 

O firmie UNLEASHED

Unleashed należy do grupy MEDIALAAN, belgijskiego dostawcy usług multimedialnych, działającego w sektorze usług radiowych, telewizyjnych oraz mediów interaktywnych. Unleashed łączy trzy marki konsumenckie o konkurencyjnym i innowacyjnym portfolio ofertowym – Mobile Vikings, JIM Mobile oraz Stievie.

 

O firmie COMARCH

Comarch to innowacyjny dostawca produktów i rozwiązań IT, które pozwalają firmom telekomunikacyjnym na wzrost efektywności i optymalizację kosztów. Comarch znany jest ze swoich rozwiązań BSS, OSS i M2M/IoT. Dzięki rosnącej liczbie zrealizowanych na całym świecie projektów, firma stale podnosi jakość doświadczenia użytkowników i skraca czas dostawy usług. Do klientów Comarch należą Vodafone, T–Mobile, Telefónica i MTS.

Więcej informacji na stronie: telekomunikacja.comarch.pl

 

Biuro Prasowe Comarch Telekomunikacja
Nr tel.: +48 12 684 83 71
E–mail: media@comarch.pl

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.