SON Integration Box

Czym jest produkt SON Integration Box?

Comarch SON Integration Box jest odpowiedzialny za integrację scentralizowanej, samoorganizującej się sieci SON (Self-Organizing Network) z istniejącym środowiskiem OSS. SON Integration Box pełni rolę centralnego węzła wymiany danych. Produkt gromadzi plany sieci samoorganizującej się (SON) i przesyła je do odpowiednich narzędzi oraz wprowadza do tej sieci informacje z sieci fizycznej. Dane zbierane są z wielu źródeł zewnętrznych, a następnie wstępnie przetwarzane na użytek SON. Dodatkowo SON Integration Box pozwala zarządzać sąsiednimi „białymi” i „czarnymi” listami i zbierać w ramach assurance dane na temat zdarzeń i alarmów związanych z SON. Tym samym produkt pełni funkcję (zazwyczaj poprzez interfejs SNMP) mechanizmu mediacyjnego i filtrującego dla systemów zarządzania awariami sieciowymi (fault management).

Comarch SON Integration Box został zbudowany z modułów Comarch OSS Suite (część z nich jest dostępna w opcji), m.in. z Network Inventory, Mediation, Authentication Service, Log Repository, Task Scheduler, Configuration Management & Reconciliation, Fault Management i OSS Console GUI. Przepływ danych do Integration Box i w odwrotnym kierunku zapewniany jest przez moduł Comarch OSS Mediation oparty na dedykowanych interfejsach. Pobieranie i przesyłanie danych odbywa się w ramach wewnętrznej struktury inventory.

  Jak przygotować OSS 5G do pracy?

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z produktu SON Integration Box:

  1. 01 Zarządzaj wymianą danych pomiędzy SON, OSS i siecią
  2. Narzędzie SON planuje działania, które trafiają bezpośrednio do elementów RAN i są dostarczane do Integration Box. Działania te są przechowywane w bazie danych Integration Box, przetwarzane i przydzielane do właściwych aplikacji OSS. Comarch SON Integration Box może służyć również do przesyłania planów sieci SON do określonych pośredników lub technologii RAN – również tych, które nie mają dostępu do SON.
  3. 02 Oszczędzaj czas dzięki automatyzacji procesów
  4. System działa automatycznie, a użytkownicy nie muszą logować się do Integration Box. Zarządzana przez adminów lub super-users konsola (GUI) używana jest wyłącznie do kontroli i konfiguracji kart lub raportów. Planiści sieci RAN mogą używać GUI w ramach stosowania wybranych dodatkowych lub opcjonalnych funkcji. Wszystkie pozostałe działania są w pełni zautomatyzowane.
  5. 03 Śledź i cofaj zmiany w SON
  6. Comarch SON Integration Box działa w oparciu o bazę danych inventory, przechowującą dane historyczne planów SON i pozwalającą operatorom na identyfikację problemów oraz, w razie niepowodzenia, na ewentualne cofnięcie zmian w SON.
  7. 04 Przeprowadzaj okresowe audyty sieciowe
  8. Pełne możliwości audytu sieciowego zapewniają głęboki wgląd w domyślne wartości parametrów sieciowych wszystkich zarządzanych elementów RAN, bez względu na pośrednika. Integration Box umożliwia zmianę i przesyłanie wszystkich parametrów – łącznie z tymi, które zazwyczaj nie są monitorowane ani przetwarzane. Wbudowany moduł harmonogramu pozwala na okresowe audyty sieci, które umożliwiają poprawę parametrów lub uzyskanie raportów o niezgodnościach. Wszystko to odbywa się w pełnej synchronizacji z narzędziem SON.
  9. 05 Konfiguruj elementy sieciowe od wszystkich dostawców
  10. Comarch SON Integration Box w połączeniu z Configuration Management umożliwia SON pracę na sprzęcie pochodzącym z dowolnego źródła. Produkt może korzystać z automatycznej mediacji, aby rozkładać plany SON na mniejsze elementy i przesyłać działania SON do elementów sieci dostarczonych przez dostawcę. Cały proces jest zautomatyzowany i transparentny dla użytkowników końcowych.
  11. 06 Zoptymalizuj warstwę transportu
  12. Unikatowość Comarch SON Integration Box polega na możliwości zastosowania go do sieci bezprzewodowych typu backhaul. Produkt wspiera narzędzia SON, optymalizując warstwę transportową, automatycznie wykrywając zależności między interfejsami sieci bezprzewodowej typu backhaul i wprowadzając poprawki bezpośrednio do elementów sieci. Działania mogą być uruchamiane również przez żądanie SON dostarczenia, poprawy lub usunięcia interfejsów typu lur, lub X2.

  Zarządzaj wymianą danych pomiędzy SON, OSS i siecią

  Narzędzie SON planuje działania, które trafiają bezpośrednio do elementów RAN i są dostarczane do Integration Box. Działania te są przechowywane w bazie danych Integration Box, przetwarzane i przydzielane do właściwych aplikacji OSS. Comarch SON Integration Box może służyć również do przesyłania planów sieci SON do określonych pośredników lub technologii RAN – również tych, które nie mają dostępu do SON.

  Oszczędzaj czas dzięki automatyzacji procesów

  System działa automatycznie, a użytkownicy nie muszą logować się do Integration Box. Zarządzana przez adminów lub super-users konsola (GUI) używana jest wyłącznie do kontroli i konfiguracji kart lub raportów. Planiści sieci RAN mogą używać GUI w ramach stosowania wybranych dodatkowych lub opcjonalnych funkcji. Wszystkie pozostałe działania są w pełni zautomatyzowane.

  Śledź i cofaj zmiany w SON

  Comarch SON Integration Box działa w oparciu o bazę danych inventory, przechowującą dane historyczne planów SON i pozwalającą operatorom na identyfikację problemów oraz, w razie niepowodzenia, na ewentualne cofnięcie zmian w SON.

  Przeprowadzaj okresowe audyty sieciowe

  Pełne możliwości audytu sieciowego zapewniają głęboki wgląd w domyślne wartości parametrów sieciowych wszystkich zarządzanych elementów RAN, bez względu na pośrednika. Integration Box umożliwia zmianę i przesyłanie wszystkich parametrów – łącznie z tymi, które zazwyczaj nie są monitorowane ani przetwarzane. Wbudowany moduł harmonogramu pozwala na okresowe audyty sieci, które umożliwiają poprawę parametrów lub uzyskanie raportów o niezgodnościach. Wszystko to odbywa się w pełnej synchronizacji z narzędziem SON.

  Konfiguruj elementy sieciowe od wszystkich dostawców

  Comarch SON Integration Box w połączeniu z Configuration Management umożliwia SON pracę na sprzęcie pochodzącym z dowolnego źródła. Produkt może korzystać z automatycznej mediacji, aby rozkładać plany SON na mniejsze elementy i przesyłać działania SON do elementów sieci dostarczonych przez dostawcę. Cały proces jest zautomatyzowany i transparentny dla użytkowników końcowych.

  Zoptymalizuj warstwę transportu

  Unikatowość Comarch SON Integration Box polega na możliwości zastosowania go do sieci bezprzewodowych typu backhaul. Produkt wspiera narzędzia SON, optymalizując warstwę transportową, automatycznie wykrywając zależności między interfejsami sieci bezprzewodowej typu backhaul i wprowadzając poprawki bezpośrednio do elementów sieci. Działania mogą być uruchamiane również przez żądanie SON dostarczenia, poprawy lub usunięcia interfejsów typu lur, lub X2.
  7 powodów, dla których warto wybrać Comarch SON Integration Box

   

  Comarch SDN - architektura

  Studium przypadku:

  • Obecnie wdrażane u nas systemy OSS oraz systemy wspierające operacje sieciowe są częścią strategii Telefónica – dzięki nim możemy tworzyć usługi i docierać z nimi do naszych klientów. Wdrożenie Comarch Next Generation Network Planning to milowy krok w stronę poprawy efektywności planowania sieci i optymalizacji procesów w naszych filiach w Ameryce Łacińskiej. Wybraliśmy Comarch, ponieważ firma już wcześniej sprawdziła się jako zaufany partner Grupy Telefónica w Europie i wykazała się ogromną elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Realizowane wdrożenie wiąże się również z wprowadzeniem platformy integracyjnej dedykowanej najlepszemu w swojej klasie, zintegrowanemu i wykorzystywanemu w całej grupie rozwiązaniu OSS.
     
   José González Díaz, Dyrektor ds. Transformacji i OSS, Global CTO w firmie Telefónica S.A.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.