SON Integration Box

Czym jest SON Integration Box? 

Comarch SON Integration Box to rozwiązanie odpowiedzialne za integrację narzędzi scentralizowanej, samoorganizującej się sieci SON (Self-Organizing Network) z istniejącym środowiskiem OSS. SON Integration Box pełni rolę centralnego węzła wymiany danych. Rozwiązanie gromadzi plany sieci SON i przesyła je do odpowiednich narzędzi oraz wprowadza do SON informacje z sieci fizycznej. Dane zbierane są z wielu źródeł zewnętrznych, a następnie wstępnie przetwarzane na użytek SON. Dodatkowo SON Integration Box pozwala zarządzać sąsiednimi „białymi” i „czarnymi” listami i zbierać w ramach assurance dane na temat zdarzeń i alarmów związanych z SON. Tym sposobem rozwiązanie pełni funkcję (zazwyczaj poprzez interfejs SNMP) mechanizmu mediacyjnego i filtrującego dla systemów zarządzania awariami (fault management).

Comarch SON Integration Box został zbudowany z modułów Comarch OSS Suite (część z nich jest dostępna w opcji), m.in. z Network Inventory, Mediation, Authentication Service, Log Repository, Task Scheduler, Configuration Management & Reconciliation, Fault Management i OSS Console GUI. Przepływ danych do Integration Box i w odwrotnym kierunku zapewniany jest przez moduł Comarch OSS Mediation oparty na dedykowanych interfejsach. Pobieranie i przesyłanie danych odbywa się w ramach wewnętrznej struktury inventory.

  Odkryj, jak dostosować OSS do zarządzania siecią samoorganizującą się - poznaj SON Integration Box!

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania SON Integration Box:

  1. 01 Zarządzaj wymianą danych pomiędzy SON, OSS i siecią
  2. Narzędzie SON planuje działania, które trafiają bezpośrednio do elementów RAN i są dostarczane do Integration Box. Działania te są przechowywane w bazie danych Integration Box, przetwarzane i przydzielane do właściwych aplikacji OSS. Rozwiązanie Comarch może służyć również do przesyłania planów sieci SON do określonych pośredników lub technologii RAN – również tych, które nie mają dostępu do SON.
  3. 02 Oszczędzaj czas dzięki automatyzacji procesów
  4. System działa automatycznie, a użytkownicy nie muszą logować się do Integration Box. Zarządzana przez adminów lub super-users konsola (GUI) używana jest wyłącznie do kontroli i konfiguracji kart lub raportów. Planiści sieci RAN mogą używać GUI w ramach stosowania wybranych dodatkowych lub opcjonalnych funkcji. Wszystkie pozostałe działania są w pełni zautomatyzowane.
  5. 03 Śledź i cofaj zmiany w SON
  6. Comarch SON Integration Box działa w oparciu o bazę danych inventory, przechowującą dane historyczne planów SON i pozwalającą operatorom na identyfikację problemów oraz, w razie niepowodzenia, na ewentualne cofnięcie zmian w SON.
  7. 04 Przeprowadzaj okresowe audyty sieciowe
  8. Pełne możliwości audytu sieciowego zapewniają głęboki wgląd w domyślne wartości parametrów sieciowych wszystkich zarządzanych elementów RAN, bez względu na pośrednika. Integration Box umożliwia zmianę i przesyłanie wszystkich parametrów – łącznie z tymi, które zazwyczaj nie są monitorowane ani przetwarzane. Wbudowany moduł harmonogramu pozwala na okresowe audyty sieci, które umożliwiają poprawę parametrów lub uzyskanie raportów o niezgodnościach. Wszystko to odbywa się w pełnej synchronizacji z narzędziem SON.
  9. 05 Konfiguruj elementy sieciowe od wszystkich dostawców
  10. Comarch SON Integration Box w połączeniu z Configuration Management umożliwia SON pracę na sprzęcie pochodzącym z dowolnego źródła. Rozwiązanie może korzystać z automatycznej mediacji, aby rozkładać plany SON na mniejsze elementy i przesyłać działania SON do elementów sieci dostarczonych przez dostawcę. Cały proces jest zautomatyzowany i transparentny dla użytkowników końcowych.
  11. 06 Zoptymalizuj warstwę transportu
  12. Unikatowość rozwiązania Comarch SON Integration Box polega na możliwości zastosowania go do sieci bezprzewodowych typu backhaul. Rozwiązanie wspiera narzędzia SON, optymalizując warstwę transportową, automatycznie wykrywając zależności między interfejsami sieci bezprzewodowej typu backhaul i wprowadzając poprawki bezpośrednio do elementów sieci. Działania mogą być uruchamiane również przez żądanie SON dostarczenia, poprawy lub usunięcia interfejsów typu lur, lub X2.

  Zarządzaj wymianą danych pomiędzy SON, OSS i siecią

  Narzędzie SON planuje działania, które trafiają bezpośrednio do elementów RAN i są dostarczane do Integration Box. Działania te są przechowywane w bazie danych Integration Box, przetwarzane i przydzielane do właściwych aplikacji OSS. Rozwiązanie Comarch może służyć również do przesyłania planów sieci SON do określonych pośredników lub technologii RAN – również tych, które nie mają dostępu do SON.

  Oszczędzaj czas dzięki automatyzacji procesów

  System działa automatycznie, a użytkownicy nie muszą logować się do Integration Box. Zarządzana przez adminów lub super-users konsola (GUI) używana jest wyłącznie do kontroli i konfiguracji kart lub raportów. Planiści sieci RAN mogą używać GUI w ramach stosowania wybranych dodatkowych lub opcjonalnych funkcji. Wszystkie pozostałe działania są w pełni zautomatyzowane.

  Śledź i cofaj zmiany w SON

  Comarch SON Integration Box działa w oparciu o bazę danych inventory, przechowującą dane historyczne planów SON i pozwalającą operatorom na identyfikację problemów oraz, w razie niepowodzenia, na ewentualne cofnięcie zmian w SON.

  Przeprowadzaj okresowe audyty sieciowe

  Pełne możliwości audytu sieciowego zapewniają głęboki wgląd w domyślne wartości parametrów sieciowych wszystkich zarządzanych elementów RAN, bez względu na pośrednika. Integration Box umożliwia zmianę i przesyłanie wszystkich parametrów – łącznie z tymi, które zazwyczaj nie są monitorowane ani przetwarzane. Wbudowany moduł harmonogramu pozwala na okresowe audyty sieci, które umożliwiają poprawę parametrów lub uzyskanie raportów o niezgodnościach. Wszystko to odbywa się w pełnej synchronizacji z narzędziem SON.

  Konfiguruj elementy sieciowe od wszystkich dostawców

  Comarch SON Integration Box w połączeniu z Configuration Management umożliwia SON pracę na sprzęcie pochodzącym z dowolnego źródła. Rozwiązanie może korzystać z automatycznej mediacji, aby rozkładać plany SON na mniejsze elementy i przesyłać działania SON do elementów sieci dostarczonych przez dostawcę. Cały proces jest zautomatyzowany i transparentny dla użytkowników końcowych.

  Zoptymalizuj warstwę transportu

  Unikatowość rozwiązania Comarch SON Integration Box polega na możliwości zastosowania go do sieci bezprzewodowych typu backhaul. Rozwiązanie wspiera narzędzia SON, optymalizując warstwę transportową, automatycznie wykrywając zależności między interfejsami sieci bezprzewodowej typu backhaul i wprowadzając poprawki bezpośrednio do elementów sieci. Działania mogą być uruchamiane również przez żądanie SON dostarczenia, poprawy lub usunięcia interfejsów typu lur, lub X2.
  7 powodów, dla których warto wybrać Comarch SON Integration Box

   

  Comarch SDN - architektura

  Produkty powiązane:

  Studium przypadku:

  • "We greatly appreciate the flexibility of Comarch's solutions that are tailored to fit our specific requirements. The company's understanding of telecom business, combined with the commitment and domain knowledge of its specialists, convinced us that by partnering with them we can successfully face the challenges of the OSS transformation project we have planned, which is why we decided to select Comarch for long-term cooperation."

   Juan Manuel Caro Bernat, Director of Operations & OSS at Telefónica S.A.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   • Ulotka produktowa

    Ulotka produktowa

    Comarch SON Integration Box
   • eBook

    eBook

    A guide to digitization for telecoms: 8 areas to address
   • White Paper

    White Paper

    Integrating SON Functionalities into the Complex OSS World
   • White Paper

    White Paper

    How to Foster a DevOps Mindset in OSS Solutions Development
   • White Paper

    White Paper

    How SDN and NFV Extend the Adoption and Capabilities of Self-Organizing Network (SON)
   • Raport Comarch

    Raport Comarch

    66% dyrektorów IT preferuje stosowanie modelu SaaS w implementacjach AI i IoT
   • Portfolio Produktowe

    Portfolio Produktowe

    Kompleksowe portfolio rozwiązań IT i usług dla telekomunikacji
   • Studia przypadku

    Studia przypadku

    Jak operatorzy telekomunikacji na całym świecie odnoszą sukces z Comarch BSS/OSS
    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.