Smart BSS (kompaktowe rozwiązanie BSS)

Czym jest rozwiązanie Smart BSS?

Comarch Smart BSS to kompaktowe, kompletne, zintegrowane i w pełni konwergentne rozwiązanie BSS, które oferuje dostawcom usług bazujących na subskrypcji kompleksowe narzędzia do zarządzania procesami przez aplikacje do zarządzania klientem (Customer Management) i portale samoobsługowe (Self Care). Z uwagi na możliwość szybkiego wdrożenia rozwiązania i jego niskie koszty, stanowi ono doskonały wybór dla operatorów telekomunikacyjnych klasy Tier 2 i Tier 3 oraz dla nowych i już działających operatorów wirtualnych typu MVNO, dostawców telewizji mobilnej, kablowej, Internetu, płatnej telewizji cyfrowej i satelitarnej.

Elastyczny silnik rozliczeń umożliwia zarządzanie specyficznymi rodzajami działalności (np. Internet Rzeczy – IoT) i usługami w różnych branżach, zarówno B2B jak B2C. Możliwość szybkiego wdrożenia i zorientowanie na procesy sprawiają, że Comarch Smart BSS to najlepsze rozwiązanie dla start-upów mających już w swojej ofercie usługi w chmurze lub potrzebujących szybko uruchomić nowe usługi cyfrowe czy platformy typu OTT (over-the-top).

Wysoce konfigurowalne rozwiązanie Comarch Smart BSS pozwala na zarządzanie wszystkimi rodzajami subskrypcji (zarówno w modeli pre-paid jak i post-paid) oraz na łatwe tworzenie nowych ofert i specyfikacji produktowych z pomocą silnika katalogu produktów, co znacząco skraca czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Ten kompaktowy system BSS marki Comarch przyśpiesza procesy zarządzania i generowania kart kodów jednorazowych (voucherów). Zintegrowany moduł CRM pozwala na zbieranie kompletnych informacji o klientach, zwiększa zadowolenie użytkowników i zapobiega ich odpływowi dzięki funkcjonalnościom związanym z budowaniem lojalności klienta.


Jednym z elementów platformy Comarch Smart BSS jest personalizowany dla każdego użytkownika portal samoobsługowy z wbudowaną funkcjonalnością wysyłania wiadomości, co ułatwia proces komunikacji pomiędzy firmą i jej klientami.

  Przekonaj się jak transformacja systemów takich jak Smart BSS pomoże Ci stawić czoła wyzwaniom ery cyfrowej!

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania Smart BSS:

  1. 01 Zarządzaj każdym procesem bilingowym z pomocą jednego narzędzia
  2. Rozliczaj wszelkiego rodzaju zdarzenia i wystawiaj powiązane z nimi faktury za pomocą funkcjonalności do zarządzania taryfami. Zarządzaj danymi bilingowymi wspólnie z dostawcami usług płatniczych.
  3. 02 Skutecznie zarządzaj usługami bazującymi na subskrypcji
  4. Coraz więcej firm zwraca się w stronę modelu usług abonamentowych. Zoptymalizuj zarządzanie przepływami finansowymi, spójnością działań biznesowych i utrzymaniem klienta z wykorzystaniem narzędzia Comarch Smart BSS.
  5. 03 W łatwy i szybki sposób twórz nowe produkty
  6. Twórz różne rodzaje produktów, ofert i specyfikacji z wykorzystaniem wbudowanego katalogu produktów. Skracaj czas wprowadzania nowych produktów na rynek dzięki uproszczonym procesom zarządzania zamówieniami.
  7. 04 Szybciej zarządzaj kartami kodów jednorazowych
  8. Sprawnie generuj karty kodów jednorazowych (tzw. vouchery) i zarządzaj nimi, również w kampaniach marketingowych, dzięki modułowi do zarządzania voucherami i procesem doładowywania kont pre-paid.
  9. 05 Pozytywnie wpływaj na doświadczenia klienta
  10. Poprawiaj jakość obsługi klientów i kształtuj ich pozytywne doświadczenie z pomocą internetowych interfejsów użytkownika (CRM, portal Self-Care, sklep internetowy) i zyskaj pełny, 360-stopniowy widok klienta dzięki kompaktowemu modułowi CRM. Łatwo twórz segmenty klientów, zarządzaj kampaniami marketingowymi i programami lojalnościowymi.
  11. 05 Obniżaj całkowity koszt posiadania (TCO)
  12. Pozbądź się przestarzałych systemów, dzięki łatwej integracji Smart BSS z systemami firm trzecich oraz dzięki możliwości użytkowania systemów przez wiele podmiotów. Rozwiązanie obsługuje jednocześnie wiele różnych walut i języków
  13. 06 Oszczędzaj czas i pieniądze, dzięki optymalizacji działań operacyjnych
  14. Obniżaj koszty operacyjne dzięki obsłudze wielu procesów z poziomu jednej platformy łączącej CRM, biling, prowadzenie rozliczeń, katalog produktów i moduł usprawniający dostarczanie i uruchamianie usług (service provisioning). Przyśpieszaj i automatyzuj przetwarzanie danych, dzięki możliwości załadowania do systemu dużych ilości danych, dotyczących wykorzystania usług z systemów zewnętrznych.
  15. 08 Zwiększaj produktywność twoich pracowników
  16. Automatyzuj procesy masowe (fakturowanie, windykacje płatności, raportowanie i część komunikacji z klientem) i daj pracownikom prosty dostęp do danych za pomocą jednego systemu.
  17. 09 Uprość proces utrzymania systemu
  18. Prowadź skuteczne działania z zakresu utrzymania i konfiguracji systemu z pomocą przyjaznej dla użytkownika konsoli zarządczej; twórz różnego rodzaju raporty za pomocą prostych w użyciu, wbudowanych wzorców wykresów i raportów.
  19. 10 Zostań operatorem wirtualnym (MVNO) w kilka miesięcy
  20. Wstępnie skonfigurowane zestawy procesów i scenariuszy, dopasowanych do potrzeb operatorów wirtualnych MVNO (dostawców usług oraz autoryzowanych dystrybutorów itd.) umożliwiają rozpoczęcie działalności MVNO w wyjątkowo krótkim czasie (nawet w ciągu 60 dni).
  21. 11 Jako dostawca sieci, stosuj indywidualne podejście do różnych MVNO
  22. Moduł rozliczeń wraz z personalizowanym katalogiem produktów pozwalają na indywidualne ustalanie cen i tworzenie konkurencyjnych strategii marketingowych dla każdego operatora MVNO za pomocą wyłącznie jednego narzędzia.

  Zarządzaj każdym procesem bilingowym z pomocą jednego narzędzia

  Rozliczaj wszelkiego rodzaju zdarzenia i wystawiaj powiązane z nimi faktury za pomocą funkcjonalności do zarządzania taryfami. Zarządzaj danymi bilingowymi wspólnie z dostawcami usług płatniczych.

  Skutecznie zarządzaj usługami bazującymi na subskrypcji

  Coraz więcej firm zwraca się w stronę modelu usług abonamentowych. Zoptymalizuj zarządzanie przepływami finansowymi, spójnością działań biznesowych i utrzymaniem klienta z wykorzystaniem narzędzia Comarch Smart BSS.

  W łatwy i szybki sposób twórz nowe produkty

  Twórz różne rodzaje produktów, ofert i specyfikacji z wykorzystaniem wbudowanego katalogu produktów. Skracaj czas wprowadzania nowych produktów na rynek dzięki uproszczonym procesom zarządzania zamówieniami.

  Szybciej zarządzaj kartami kodów jednorazowych

  Sprawnie generuj karty kodów jednorazowych (tzw. vouchery) i zarządzaj nimi, również w kampaniach marketingowych, dzięki modułowi do zarządzania voucherami i procesem doładowywania kont pre-paid.

  Pozytywnie wpływaj na doświadczenia klienta

  Poprawiaj jakość obsługi klientów i kształtuj ich pozytywne doświadczenie z pomocą internetowych interfejsów użytkownika (CRM, portal Self-Care, sklep internetowy) i zyskaj pełny, 360-stopniowy widok klienta dzięki kompaktowemu modułowi CRM. Łatwo twórz segmenty klientów, zarządzaj kampaniami marketingowymi i programami lojalnościowymi.

  Obniżaj całkowity koszt posiadania (TCO)

  Pozbądź się przestarzałych systemów, dzięki łatwej integracji Smart BSS z systemami firm trzecich oraz dzięki możliwości użytkowania systemów przez wiele podmiotów. Rozwiązanie obsługuje jednocześnie wiele różnych walut i języków

  Oszczędzaj czas i pieniądze, dzięki optymalizacji działań operacyjnych

  Obniżaj koszty operacyjne dzięki obsłudze wielu procesów z poziomu jednej platformy łączącej CRM, biling, prowadzenie rozliczeń, katalog produktów i moduł usprawniający dostarczanie i uruchamianie usług (service provisioning). Przyśpieszaj i automatyzuj przetwarzanie danych, dzięki możliwości załadowania do systemu dużych ilości danych, dotyczących wykorzystania usług z systemów zewnętrznych.

  Zwiększaj produktywność twoich pracowników

  Automatyzuj procesy masowe (fakturowanie, windykacje płatności, raportowanie i część komunikacji z klientem) i daj pracownikom prosty dostęp do danych za pomocą jednego systemu.

  Uprość proces utrzymania systemu

  Prowadź skuteczne działania z zakresu utrzymania i konfiguracji systemu z pomocą przyjaznej dla użytkownika konsoli zarządczej; twórz różnego rodzaju raporty za pomocą prostych w użyciu, wbudowanych wzorców wykresów i raportów.

  Zostań operatorem wirtualnym (MVNO) w kilka miesięcy

  Wstępnie skonfigurowane zestawy procesów i scenariuszy, dopasowanych do potrzeb operatorów wirtualnych MVNO (dostawców usług oraz autoryzowanych dystrybutorów itd.) umożliwiają rozpoczęcie działalności MVNO w wyjątkowo krótkim czasie (nawet w ciągu 60 dni).

  Jako dostawca sieci, stosuj indywidualne podejście do różnych MVNO

  Moduł rozliczeń wraz z personalizowanym katalogiem produktów pozwalają na indywidualne ustalanie cen i tworzenie konkurencyjnych strategii marketingowych dla każdego operatora MVNO za pomocą wyłącznie jednego narzędzia.

  Studium przypadku:

  • "Comarch has really lived up to our expectations in terms of engaging in the implementation and their technical expertise. We outlined a very ambitious deadline for the project and Comarch adjusted their offer to fit our needs, ensuring the perfect level of resources to support our goals. Following the successful launch of simpliTV we are looking forward to continuing our cooperation with Comarch in the future while extending our offer and addressing the needs of new target groups, such as corporate clients."

   Dominique Löpfe, Project Manager, ORS/simpli services

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   • Leaflet

    Leaflet

    Comarch Smart BSS
   • White Paper

    White Paper

    5 Areas you can optimize by moving BSS/OSS into the cloud
   • Portfolio Produktowe

    Portfolio Produktowe

    Kompleksowe portfolio rozwiązań IT i usług dla telekomunikacji
   • Rok 2019 w Telekomunikacji

    Rok 2019 w Telekomunikacji

    Porady ekspertów na najbliższe 12 miesięcy
   • Studia przypadku

    Studia przypadku

    Jak operatorzy telekomunikacji na całym świecie odnoszą sukces z Comarch BSS/OSS
   • Magazyn Telco Review

    Magazyn Telco Review

    Zapoznaj się z najnowszym numerem naszego magazynu Telco Review
    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.