Bezpieczeństwo seniora w domu i na ulicy

 

„Większość wypadków ma miejsce w domu lub w jego najbliższym otoczeniu.” – jeśli na co dzień opiekujesz się osobą starszą lub przewlekle chorą, na pewno doskonale o tym wiesz.

Aby prawidłowo przygotować się do opieki nad bliską osobą, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, a także w pełni zrozumieć potrzeby i ograniczenia seniora. Pozwala to w odpowiedni sposób dostosować najbliższe otoczenie, tak by ograniczyć ryzyko wypadków i ich groźnych następstw.

Warto pamiętać, że niestety nie istnieje uniwersalne rozwiązanie na sprawną opiekę senioralną – osoby starsze znacznie różnią się między sobą, np. charakterem, przyzwyczajeniami czy przede wszystkim warunkami fizycznymi. W każdym przypadku niezbędny jest spersonalizowany plan działania.

Z poniższego poradnika dowiesz się

  • Jakie bariery codziennego funkcjonowania może napotkać senior we własnym domu oraz poza nim.
  • W jaki sposób ograniczyć te bariery, by senior czuł się komfortowo i bezpiecznie.
  • Jak efektywnie wspierać osobę zmagającą się z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, nowotwór czy choroby układu sercowo-naczyniowego.

Poznasz też nowoczesne, choć banalne w obsłudze rozwiązanie telemedyczne, które znacznie ułatwi Ci opiekę nad bliską osobą, czyli Comarch Opaskę Życia

Czym jest Opaska Życia?

Comarch Opaska Życia to mobilny opiekun stworzony z myślą o osobach starszych i przewlekle chorych oraz ich opiekunach. Nasze rozwiązanie składa się z certyfikowanej opaski SOS oraz dedykowanej aplikacji mobilnej, dostępnej bezpłatnie dla systemów Android i iOS. Urządzenie pomoże zapewnić bezpieczeństwo i komfort życia Twoim bliskim. Opaska pozwala obserwować czynności wykonywane przez seniora i jego samopoczucie, wysyłając dane do aplikacji mobilnej, dzięki czemu jako opiekun masz do nich łatwy dostęp i możesz natychmiastowo zareagować, jeśli widoczne dane Cię zaniepokoją.

Pobierz pełną wersję poradnika, by dowiedzieć się więcej.

 

Pobierz darmowy poradnik

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Wysyłając formularz, udostępniasz nam Twoje dane osobowe. Przeczytaj: Informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez spółki z grupy Comarch oraz o Twoich uprawnieniach.