Webinar: Jak skutecznie wykorzystać potencjał 5G: „network slicing” oraz rola AI i uczenia maszynowego

Online, 27.05.2020

Zapraszamy na bezpłatny webinar: „Jak skutecznie wykorzystać potencjał 5G: „network slicing” oraz rola AI i uczenia maszynowego”, który odbędzie się 27 maja o godz. 11:00.

 

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

 

Jest to pierwszy z webinarów w ramach serii, którą przygotowaliśmy zamiast corocznych warsztatów BSS/OSS dla branży telekomunikacyjnej w Polsce. Jego tematem będzie technologia 5G oraz koncepcja „network slicingu”.

Jak powszechnie wiadomo technologia 5G obiecuje nie tylko szybszą sieć i efektywniejsze wykorzystanie dostępnych częstotliwości radiowych, ale także rewolucję w sposobie zarządzania siecią oraz nowe rodzaje usług. Jedną z nowych grup usług są usługi oparte na koncepcji „network slicingu”. Koncepcja ta ma umożliwić szybkie (wręcz na żądanie) tworzenie sieci logicznych/wirtualnych na bazie jednej fizycznej infrastruktury technicznej. Z punktu widzenia aplikacji ma to umożliwić rozwiązanie dotychczasowych problemów z budowaniem sieci, które były kompromisem pomiędzy różnymi wymaganiami ze strony aplikacji. Technologia ta ma jednak swoją cenę, którą jest znaczna komplikacja zarządzania siecią. Czy sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe mogą stać się rozwiązaniem tego problemu?

 

Podczas tego webinaru dowiesz się:

  • czym dokładnie jest koncepcja network slicingu,
  • kiedy możemy ją zastosować,
  • jaką rolę mogą odgrywać sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe w network slicingu,
  • jak wdrażać AI oraz ML, aby automatyzować zarządzanie siecią i aplikacjami.

 

Webinar poprowadzi jeden z ekspertów Comarch – Łukasz Mendyk, OSS Product Manager

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: telco-events@comarch.pl

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.