Webinar: Wykrywanie fraudów telekomunikacyjnych w oparciu o mechanizmy AI/ML

Wykrywanie fraudów telekomunikacyjnych

Nieustanny rozwój technologii pozwala nie tylko na usprawnianie procesu dostarczania usług telekomunikacyjnych i zwiększania ich jakości, ale niestety daje też możliwość do przeprowadzania zaawansowanych ataków. Telekomy od zawsze stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców, w związku z czym pojawia się konieczność zaangażowania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi do obrony przed fraudami. Algorytmy AI (sztucznej inteligencji) oraz ML (uczenia maszynowego) pozwalają w znaczny sposób wzmocnić ochronę – system nadzoruje wszystkie aktywności w sieci w czasie rzeczywistym, wykrywa anomalie i podejrzane akcje oraz uczy się, które działania kategoryzować jako fraud, a które nie-fraud.
 
Czy mechanizmy AI/ML są odpowiedzią na potrzebę wzmocnionej obrony przed atakami?

Podczas tego webinaru dowiesz się:

  • Jak uszczelnić luki w systemach zabezpieczeń w zupełnie nowy, inteligentny sposób
  • Czym różnią się sposoby implementacji fraud detection – system regułowy / integralna część systemów telekomunikacyjnych / podejście hybrydowe
  • W jaki sposób mechanizmy AI/ML śledzą aktywność urządzeń w sieci i wykrywają anomalie
  • Jak system wykrywania fraudów uczy się na jakiego typu zachowania ma reagować, a jakie odfiltrować jako tzw. outlierów
  • W jaki sposób narzędzia oparte na AI/ML adresują nowe niebezpieczeństwa związane z wdrażaniem 5G, eSIM czy IoT

Wypełnij formularz

Zobacz zapis z webinaru za darmo.

 

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.