IoT Monetization Suite

W odpowiedzi na potrzeby nowoczesnych dostawców usług, Comarch opracował kompleksowe rozwiązanie IoT Monetization Suite, spełniające wszystkie wymogi świata Internetu Rzeczy. Rozwiązanie opiera się na czterech głównych filarach:


M2M Actionable Analytics – nowoczesne narzędzie do analizy danych dostosowane specjalnie do potrzeb sektora Machine-to-Machine i Internetu Rzeczy (IoT), które pozwoli Ci obliczyć wartość Twojej działalności i reagować w czasie rzeczywistym na mogące się pojawiać problemy.
• Billing of Applications – Fakturowanie Aplikacji to moduł opracowany z myślą o Twoich działaniach z zakresu Machine-to-Machine (M2M). Moduł pozwala na naliczanie opłat za łączność, urządzenia, aplikacje i usługi. Sprawdza się we wszystkich modelach biznesowych (B2B, B2B2C, B2B2B).
• SLA Management – dzięki temu modułowi zapewnisz najwyższą jakość usług w perspektywie wszystkich elementów łańcucha wartości, w tym jakość urządzeń, aplikacji SLA, łączności SLA i wielu innych.
Digital Services Platform – Platforma Usług Cyfrowych pozwala na proste wyszukiwanie partnerów biznesowych, a następnie na towarzyszenie im w całym cyklu życia, tworzenie pakietów produktów oraz oferowanie ich na rynku online.

Korzyści

Dostarczaj swoje usługi IoT na rynki wertykalne

Platforma Usług Cyfrowych Comarch dostarcza nowych możliwości (fakturowanie, marki lokalne, obsługa klienta) i tym samym pozwala Ci na prostsze i bardziej dynamiczne wchodzenie na rynki wertykalne. Dzięki Platformie możesz przeglądać potencjalnych partnerów biznesowych i technologicznych dopasowując parametry wyszukiwania do aktualnych potrzeb i tworzyć całe ekosystemy, w których partnerzy sami mogą zgłaszać się do udziału w wybranych przez siebie elementach łańcucha usług IoT.

Ciesz się pełną kontrolą nad przepływem Środków w sektorze IoT

Fakturowanie Aplikacji Comarch i Platforma Usług Cyfrowych Comarch pozwalają Ci kontrolować przepływy pieniężne i przepływy usług pomiędzy stronami za pomocą automatycznie i na bieżąco generowanych wykresów przedstawiających przepływy usług i zależności w sektorze IoT, gdzie usługi tworzone są przez kilka systemów cloud i kilku partnerów jednocześnie. Kontroluj wszystkie etapy uruchamiania usług – nawet ich pojedyncze elementy – i przeglądaj zależności pomiędzy wybranymi elementami usług, aktywnymi partnerami i ich rolą, a także przebieg i rozwój procesu integracji.

Oferuj najwyższą jakość usług IoT w modelu umów SLA

Moduł SLA Management zapewni Twoim klientom najwyższą wygodę użytkowania bez względu na to, gdzie się znajdują, a także najszybszy dostęp do Internetu i zawsze niezawodne połączenie. Wprowadzając moduł Zarządzanie SLA z funkcjonalnością zdalnego monitorowania usług, zaoferujesz użytkownikom całodobową pomoc i wsparcie. Moduł pozwala na zapewnienie większej wydajności i daje dostęp do funkcji raportowania, automatycznych alertów i powiadomień, a także pozwala na sprawne wykrywanie nieprawidłowości. Dostarczaj klientom i partnerom wyłącznie usługi najwyższej jakości (QoS) w modelu kompleksowych, wielopoziomowych umów Service Level Agreement.

Twórz pakiety usług IoT w różnych modelach cenowych

Moduł fakturowania aplikacji Billing of Applications pozwoli Ci rozwinąć współpracę z różnymi graczami IoT (takimi jak dostawcy usług łączności, usług z zakresu Internetu Rzeczy, urządzeń oraz z podmiotami trzecimi - partnerami i dystrybutorami) i wspólnie tworzyć pakiety usług. Zaproponuj klientom wybór innowacyjnych systemów opłat, w tym rozwiązań typu „pay per use” (opłata za faktyczne użytkowanie), opłata stała i systemy płatności powiązane z urządzeniem używanym przez konsumenta.

Szacuj wartość biznesową przetwarzając Big Data

Moduł Praktycznej Analizy M2M pozwala zbierać i przetwarzać w czasie rzeczywistym dane pobrane z sieci, urządzeń M2M i IoT, z aplikacji i innych źródeł danych, a następnie łączyć je z danymi historycznymi, aby uzyskać kompleksowy, szczegółowy wgląd w usługi M2M, z których korzystają klienci. Dzięki tej wiedzy skutecznie oszacujesz wartość Twoich usług M2M.

Comarch IoT Monetization Suite

Comarch M2M Platform

Studium przypadku

Do wyboru Comarch przekonało nas portfolio produktowe firmy, które stanowiło solidną bazę dla naszej platformy. Co jeszcze ważniejsze, Comarch udowodnił swoją umiejętność szybkiego tworzenia niestandardowych funkcji na zamówienie. Wierzymy, że na dynamicznie rozwijających się rynkach elastyczność i zorientowanie na klienta stanowią klucz do sukcesu. Projekt realizowany przez nas z Comarch sprawił, że jesteśmy w stanie dostarczyć obie te rzeczy.

Phat Huynh, Dyrektor Zarządzający, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży, Telekom Austria Group

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.