Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Złóż wniosek o dofinansowanie na cyfryzację usług publicznych i komunalnych i skorzystaj z oferty rozwiązań Comarch

Edycja druga

Dnia 28 grudnia 2021 roku ruszył drugi nabór wniosków w ramach programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Celem programu jest pobudzenie aktywności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, poprawa warunków życia obywateli, powstanie nowych miejsc pracy, wsparcie zrównoważonego rozwoju oraz efektywne zaangażowanie sektora finansowego.

Wnioski w ramach programu mogą składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiaty i województwa) a także związki JST. Jednym z celów, na które można otrzymać dofinansowanie 90 procent wartości inwestycji jest cyfryzacja usług publicznych i komunalnych.

Nabór w ramach drugiej tury programu trwa do 15 lutego 2020 roku. W tym terminie każda Jednostka Samorządu Terytorialnego lub też związek JST będą mogły zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:

 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 65 mln zł,
 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł,
 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.
   

Edycja trzecia - PGR

Równocześnie, od 28 grudnia 2021 roku do 15 lutego 2022 roku odbędzie się trzecia edycja naboru wniosków. W ramach tego etapu, o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogą ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Dofinansowanie na cyfryzację usług publicznych i komunalnych wynosi maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny to 2%).

W ramach tego naboru gminy popegeerowskie będą mogły złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie, w tym:

 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł,
 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Natomiast pozostali wnioskodawcy (powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne) będą mogli złożyć także maksymalnie 2 wnioski o dofinansowanie w tym:

 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł,
 • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln.

Comarch posiada szereg produktów, które doskonale wpisują się w założenia Programu Inwestycji Strategicznych. Złóż wniosek o dofinansowanie, a zdobyte środki wykorzystaj na wdrożenie następujących rozwiązań:

 • Comarch e-Wizyty / Comarch e-Consultant– system pozwala usprawnić zdalną obsługę obywateli i przedsiębiorców dzięki wideokonsultacjom,
 • Comarch EZD – system umożliwia elektroniczne zarządzanie dokumentacją i realizację szeregu usług publicznych w sposób elektroniczny
 • Comarch Portal Pracowniczy– system  wspiera i usprawnia czynności związane z zarządzaniem procesami kadrowymi w organizacji,
 • Comarch e-Urząd– platforma zapewnia dostęp do e-usług administracji publicznej 24 h/7. Dzięki niej, obywatele mogą w prosty sposób załatwiać sprawy urzędowe drogą elektroniczną.

Więcej informacji na temat zasad składania wniosków znajdziesz tutaj.

Chcesz wykorzystać zdobyte środki na rozwiązania informatyczne Comarch? Uzupełnij formularz kontaktowy na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą w celu przygotowania dla Ciebie najlepszej oferty

Dowiedz się więcej >>

Portal Pracowniczy
Comarch e-Wizyty
Comarch e-Urząd
Centrum Usług Wspólnych
Regionalny Portal Pracowniczy

Wypełnij formularz kontaktowy

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki wysyłania niezamówionych informacji handlowych i marketingu bezpośredniego pocztą elektroniczną, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy określające warunki marketingu bezpośredniego na telefon, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.