„Korpus Wsparcia Seniorów” to rządowy program realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach którego gminy mogą starać się o dofinansowanie na działania samorządowe dedykowane seniorom.

Komunikat od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Moduły Korpusu Wsparcia Seniorów

Moduł I

Wspierający gminy w zakresie rozwoju działań samopomocowych poprzez uruchomienie i utrzymanie usług opiekuńczych świadczonych w formule usług sąsiedzkich. 

Moduł II

Wspierający gminy w realizacji usług opiekuńczych poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość” mającej na celu poprawę 5 bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych.

W ramach Modułu II istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na użytkowanie opasek bezpieczeństwa zakupionych w ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów 2023” lub zakup nowych urządzeń.

Skontaktuj się z nami i weź udział w KWS 2024!

Comarch Opaska Życia

Comarch Opaska Życia to łatwe w obsłudze urządzenie, które pozwala na kompleksową opiekę 24/7. Do jej atutów należą: przycisk SOS, moduł GPS, czujnik tętna i założenia opaski oraz funkcja komunikacji dwustronnej, która zapewni natychmiastową możliwość wykonania połączenia telefonicznego
z Centrum Teleopieki. Użytkownik Opaski Życia jest pod całodobową opieką Centrum Zdalnej Opieki Medycznej wchodzącego w skład grupy Comarch,
w którym wykwalifikowany personel medyczny czuwa nad jego bezpieczeństwem. W przypadku zaburzeń tętna, wykrycia upadku lub po naciśnięciu przycisku SOS ratownicy kontaktują się z seniorem, a w razie potrzeby wzywają pogotowie.  

Funkcje Opaski Życia Comarch:

Wiemy, co jest ważne!

Opaska Życia to produkt pracy polskich inżynierów. Nasza Opaska jest jedyną na rynku bransoletek telemedycznych, która spełnia włącznie poniższe kryteria:

Znamy się na rzeczy

W ramach „Korpusu Wsparcia Seniorów 2023” teleopieką objęliśmy ponad pół tysiąca seniorów z 10 polskich gmin. 

Pobierz Case Study z "Korpusu" 2023

Już teraz obserwujemy, że udział w „Korpusie Wsparcia Seniorów” i projekt teleopieki, który dzięki niemu zrealizowaliśmy, był po prostu potrzebny. Opaska Życia od firmy Comarch świetnie sprawdziła się w projekcie, mieszkańcy są bardzo zadowoleni, dlatego cieszymy się, że możemy dostarczyć urządzenia do jeszcze większej ilości osób – podsumowuje Iwona Kleina, Kierownik Zespołu Senioralnego w CUS Trzcianka.

Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie telemedycyny

Centrum Medyczne iMed24 to nowoczesna placówka diagnostyczna zlokalizowana w Krakowie, będąca częścią spółki Comarch Healthcare, która wdraża innowacyjne rozwiązania z zakresu zdalnej opieki medycznej.
Jedną z najważniejszych składowych CM iMed24 jest Centrum Zdalnej Opieki Medycznej działające 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. To tutaj wykwalifikowani ratownicy medyczni monitorują Pacjentów korzystających
z usług telemedycznych (kamizelek kardiologicznych, teleholterów i Opasek Życia).

Bezpłatna aplikacja mobilna Comarch Opaska Życia

Opaska może zostać zintegrowana z aplikacją mobilną (działającą na systemach Android i iOS) na telefonie członka rodziny lub opiekuna seniora. Pozwala to na wygodny dostęp do danych zbieranych przez Opaskę. Dzięki aplikacji opiekun może monitorować aktywność, lokalizację, parametry życiowe użytkownika oraz pozostawać z nim w stałym kontakcie. Jest to dodatkowa opcja dla opiekunów, którzy chcą monitorować aktywność nawet kilku podopiecznych.
Za pomocą aplikacji można budować sieć opieki kilku opiekunów nad jednym podopiecznym.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co stanie się z Opaskami po ich zakupie przez Gminę?

Opaski pozostają własnością Gminy. Po zakończeniu programu istnieje łatwa możliwość przedłużenia abonamentu za usługę ratownictwa i karty SIM. 

Jaka jest minimalna liczba Opasek, którą możemy zamówić?

Wysyłamy nawet od 1 sztuki. 

Ile kosztuje Opaska wraz z usługą ratownictwa?

Oferty mogą różnić się między sobą, np. przez ilość zamawianych Opasek. Prosimy o kontakt z konsultantami Comarch Healthcare. 

Jaka jest korzyść dla gmin ze skorzystania z dostawcy Comarch posiadającego własne Centrum Zdalnej Opieki Medycznej?

Nasza firma zarówno produkuje urządzenia telemedyczne, jak i posiada własne Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, które czuwa nad bezpieczeństwem seniorów. Dzięki temu Klienci mają pewność, że nasze intencje pozostają zbieżne na obu ww. płaszczyznach. W przypadku korzystania z usług różnych podwykonawców, którzy osobno dostarczają urządzenia i osobno monitoring, nie zawsze jest to oczywiste.

Do czego służy aplikacja mobilna Comarch Opaska Życia?

Opaska może zostać zintegrowana z aplikacją mobilną (działającą na systemach Android i iOS) członków rodziny lub opiekunów użytkownika. Pozwala to na wygodny dostęp do danych zbieranych przez Opaskę. Dzięki aplikacji opiekun może monitorować aktywność, lokalizację, poglądowe parametry życiowe użytkownika oraz pozostawać z nim w stałym kontakcie. 
Dostęp do aplikacji jest darmowy.

Jakie powiadomienia pokaże mi aplikacja mobilna?

Aplikacja wysyła powiadomienia o: słabej baterii urządzenia, włączeniu i wyłączeniu urządzenia, założeniu i ściągnięciu urządzenia, wykryciu upadku, wciśnięciu przycisku SOS oraz wciśnięciu przycisku rozmowy. 

Jak sprawdzę stan baterii Opaski?

Po wciśnięciu przycisku funkcyjnego usłyszysz komunikat głosowy, który poinformuje Cię o stanie baterii.

Czy monitorowanie przez Opaskę funkcji życiowych poprzez czujnik założenia, czujnik tętna, czy akcelerometr jest wystarczające?

Urządzenie typu opaska czy zegarek nie może spełnić prawidłowych warunków pomiaru saturacji, temperatury oraz ciśnienia. Monitoring saturacji, temperatury oraz ciśnienia przez opaskę według lekarzy i opracowań naukowych jest bardzo nieprecyzyjny i nie może zostać użyty do oceny stanu użytkownika. Temperatura skóry na nadgarstku i przedramieniu nie koresponduje z faktyczną temperaturą ciała i jest bardzo podatna na czynniki zewnętrzne.

Czy używanie Opaski nie będzie dla seniora skomplikowane?

Korzystanie z trzech przycisków zamiast jednego jest bardziej intuicyjne. Każdy przycisk posiada określoną funkcję, którą łatwo jest zapamiętać. Najważniejszy przycisk – SOS – jest oznaczony czerwonym krzyżem oraz alfabetem Braille’a.

Co znajduje się w zestawie z Opaską Życia?

Zawartość zestawu to: Opaska Życia z fabrycznie zainstalowaną kartą SIM, stacja ładowania, ładowarka oraz broszury informacyjne.

Jak długo Opaska działa na baterii?

Do 48 godzin.

Wybierz nasze doświadczenie

Skontaktuj się z ekspertem Comarch Healthcare i pomóż swojej gminie.

Przejdź do formularza