IoT Analytics Platform

Czym jest rozwiązanie IoT Analytics Platform?

Większość menedżerów twierdzi, że znaczna ilość informacji kluczowych dla procesów decyzyjnych dociera od operatorów telekomunikacyjnych ze zbyt dużym opóźnieniem. Tradycyjne rozwiązania oparte o platformy klasy business intelligence i hurtownie danych umożliwiają wyłącznie późniejszą eksplorację i analizę w trybie offline, która dostarczają praktycznych wniosków dopiero kilka dni lub tygodni po wystąpieniu zdarzenia. Taka prędkość już nie wystarcza w świecie, w którym działanie w czasie rzeczywistym jest warunkiem podstawowym.

Moduł IoT Analytics Platform (Praktyczna Analityka M2M) koncentruje się na dostarczaniu wymiernej wartości biznesowej poprzez inteligentne przetwarzanie big data i praktyczne analizy przeprowadzane w czasie rzeczywistym. Moduł dostarcza kompletu informacji o tym, w jaki sposób klienci korzystają z Twoich produktów M2M. Ponadto, IoT Analytics Platformobsługuje zdarzenia związane z jakością usług (QoS) w zakresie M2M dzięki wsparciu w identyfikacji problematycznych urządzeń (lub rodzaju urządzeń), określaniu schematów danych i trendów, a także dostarczaniu raportów i analiz występujących anomalii. Urządzenie / IMSI (International Mobile Subscriber Identity) oraz panele klienta umożliwiają rozbudowaną eksplorację danych w modelu drill down. Dodatkowo będziesz mógł wykorzystać funkcje wspierające, m.in. alarmy i powiadomienia, co przyczyni się do poprawy wyników operacyjnych i zwiększenia zadowolenia klienta.

  Beyond the Basics of IoT A Practical Guide to Sales Automation

  Obejrzyj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania IoT Analytics Platform:

  1. 01 Wyceniaj wartość biznesową przetwarzając Big Data
  2. Zbieraj i przetwarzaj w czasie rzeczywistym dane pobrane z sieci, urządzeń M2M i IoT, z aplikacji i innych źródeł danych, a następnie łącz je z danymi historycznymi i sprawdzaj na podglądzie, z jakich usług IoT korzystają klienci. Dzięki tej wiedzy łatwo oszacujesz wartość Twoich usług IoT.
  3. 02 Dowiedz się więcej o swoich usługach IoT i ulepszaj je
  4. Dostarczaj działowi operacyjnemu, sprzedażowemu i finansowemu wartościowych informacji pochodzących z narzędzi analitycznych. Łącz dane generowane przez system analityki M2M z informacjami z systemów BSS/OSS oraz z aplikacji pionowych, aby stworzyć kompleksowy widok usług i nauczyć się, jak dopasować je do potrzeb klienta.
  5. 03 Osiągnij doskonałość operacyjną
  6. Analizuj sposób, w jaki podłączone urządzenia korzystają z oferowanych przez Ciebie usług M2M, kontroluj wydajność tych urządzeń i korzystaj z wizualizacji przemieszczania się sprzętu. Korzystaj z tych funkcjonalności, aby poprawiać wydajność Twoich urządzeń, reaguj, aby przeciwdziałać nieefektywnemu wykorzystaniu urządzeń i proponuj nowe, zmienione usługi dopasowane do potrzeb klientów.
  7. 04 Oferuj najwyższą jakość usług w modelu Wielopoziomowych umów SLA
  8. W prosty sposób zarządzaj różnymi poziomami umów SLA w ramach działań z zakresu IoT, aby zapewnić klientom jak najwyższą jakość usług (QoS). Lokalizuj problematyczne urządzenia, ujawniaj powtarzające się schematy i tendencje, analizuj i raportuj anomalie, schodź aż do poziomu informacji z panelu użytkownika, aby przeglądać szczegóły związane z daną usługą, aktywować alarmy i informować klientów, dzięki czemu poprawią się Twoje wyniki finansowe i operacyjne, a poziom zadowolenia klienta wzrośnie.
  9. 05 Działaj błyskawicznie w oparciu dane w czasie rzeczywistym
  10. Zrezygnuj z wtórnej analizy danych w trybie offline na rzecz raportowania i analizy danych w czasie rzeczywistym, co pozwoli Ci na uruchomienie odpowiednich działań zaraz po pojawieniu się problemu. To absolutna konieczność w świecie, w którym działanie w czasie rzeczywistym jest warunkiem podstawowym.
  11. 06 Generuj przychody na nowych rynkach wertykalnych
  12. Używaj narzędzia IoT Analytics Platform do śledzenia mienia, zarządzania flotą, wsparcia miast w planowaniu sieci komunikacyjnej i zwiększenia efektywności wykorzystania energii poprzez dostarczanie danych do inteligentnych narzędzi, systemów monitoringu i wielu innych.

  Wyceniaj wartość biznesową przetwarzając Big Data

  Zbieraj i przetwarzaj w czasie rzeczywistym dane pobrane z sieci, urządzeń M2M i IoT, z aplikacji i innych źródeł danych, a następnie łącz je z danymi historycznymi i sprawdzaj na podglądzie, z jakich usług IoT korzystają klienci. Dzięki tej wiedzy łatwo oszacujesz wartość Twoich usług IoT.

  Dowiedz się więcej o swoich usługach IoT i ulepszaj je

  Dostarczaj działowi operacyjnemu, sprzedażowemu i finansowemu wartościowych informacji pochodzących z narzędzi analitycznych. Łącz dane generowane przez system analityki M2M z informacjami z systemów BSS/OSS oraz z aplikacji pionowych, aby stworzyć kompleksowy widok usług i nauczyć się, jak dopasować je do potrzeb klienta.

  Osiągnij doskonałość operacyjną

  Analizuj sposób, w jaki podłączone urządzenia korzystają z oferowanych przez Ciebie usług M2M, kontroluj wydajność tych urządzeń i korzystaj z wizualizacji przemieszczania się sprzętu. Korzystaj z tych funkcjonalności, aby poprawiać wydajność Twoich urządzeń, reaguj, aby przeciwdziałać nieefektywnemu wykorzystaniu urządzeń i proponuj nowe, zmienione usługi dopasowane do potrzeb klientów.

  Oferuj najwyższą jakość usług w modelu Wielopoziomowych umów SLA

  W prosty sposób zarządzaj różnymi poziomami umów SLA w ramach działań z zakresu IoT, aby zapewnić klientom jak najwyższą jakość usług (QoS). Lokalizuj problematyczne urządzenia, ujawniaj powtarzające się schematy i tendencje, analizuj i raportuj anomalie, schodź aż do poziomu informacji z panelu użytkownika, aby przeglądać szczegóły związane z daną usługą, aktywować alarmy i informować klientów, dzięki czemu poprawią się Twoje wyniki finansowe i operacyjne, a poziom zadowolenia klienta wzrośnie.

  Działaj błyskawicznie w oparciu dane w czasie rzeczywistym

  Zrezygnuj z wtórnej analizy danych w trybie offline na rzecz raportowania i analizy danych w czasie rzeczywistym, co pozwoli Ci na uruchomienie odpowiednich działań zaraz po pojawieniu się problemu. To absolutna konieczność w świecie, w którym działanie w czasie rzeczywistym jest warunkiem podstawowym.

  Generuj przychody na nowych rynkach wertykalnych

  Używaj narzędzia IoT Analytics Platform do śledzenia mienia, zarządzania flotą, wsparcia miast w planowaniu sieci komunikacyjnej i zwiększenia efektywności wykorzystania energii poprzez dostarczanie danych do inteligentnych narzędzi, systemów monitoringu i wielu innych.

  Znajdź rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom:

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch IoT Ecosystem

  Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług z zakresu IoT.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

    Zobacz wszystkie materiały