IoT Solution Management

Czym jest rozwiązanie IoT Solution Management?

W ciągu kilku ostatnich lat świat Internetu Rzeczy (IoT) znacząco się zmienił. Dostawcy usług nie skupiają się na zapewnianiu samej tylko łączności urządzeń, lecz oferują kompleksowe usługi — rozwiązania IoT.

Rozwiązania IoT odpowiadają na potrzeby biznesowe różnych branż związane np. z aplikacjami, urządzeniami, wsparciem technicznym czy usługami doradztwa. Wyzwaniem jest obsługa wszystkich tych elementów za pomocą elastycznej i zaawansowanej platformy zarządzania IoT oraz efektywne powiązanie łączności i urządzeń IoT w kompleksowy system, który traktuje je jako elementy większej całości.

Platforma Comarch IoT Solution Management odpowiada na te potrzeby, umożliwiając kompleksową sprzedaż, przechowywanie oraz zarządzanie rozwiązaniami IoT, takich jak usługi łączności, dostarczanie urządzeń czy aplikacji.

  Paving the Way for AI in IoT

  Obejrzyj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania IoT Billing:

  1. 01 Zarządzaj kompleksowym katalogiem sprzedaży
  2. Moduł IoT Solution Catalog pozwala tworzyć specjalistyczne rozwiązania IoT dla różnych branż, w ramach których można łączyć urządzenia i aplikacje, importować modele i typy urządzeń przeznaczonych do określonych zastosowań oraz opracowywać odpowiednie oferty zgodne z potrzebami różnych firm i ich klientów.
  3. 02 Inwentaryzuj urządzeń IoT różnego typu
  4. Comarch oferuje operatorom wszystkie funkcje i narzędzia potrzebne do obsługi, dostarczania i monitorowania urządzeń fizycznych, od prostych węzłów przez skomplikowane czujniki aż po inteligentne bramy IoT działające w wielu trybach.
  5. 03 Dostosowuj modele cen do konkretnych urządzeń i branż
  6. Dzięki funkcjom tworzenia ofert IoT, możesz dostosować swój model cen do poszczególnych branż, wprowadzać opłaty za liczbę urządzeń, określać sposoby ich wynajmu i sprzedaży oraz ustalać ceny za łączność.
  7. 04 Weź odpowiedzialność za całą umowę z klientem
  8. Moduł Contract Management pozwala zakończyć proces ofertowy utworzeniem umowy, którą można wysłać do klienta i zarchiwizować w systemie. Umowa to ostateczny dokument, wynegocjowany po zakończeniu wszystkich etapów procesu sprzedaży. Moduł umożliwia również wprowadzanie zmian w umowie, w przypadku gdy klient chce rozpocząć korzystanie z nowych usług. Funkcja kuponów i doładowań pozwala szybko generować kody kuponów (także do użycia w kampaniach marketingowych) i nimi zarządzać.
  9. 05 Otwórz swój ekosystem na świat IoT
  10. Dzięki modułom IoT Portal oraz IoT Marketplace łatwo wprowadzisz usługi IoT w sieci Twoich istniejących klientów i partnerów, zaczniesz sprzedawać rozwiązania IoT i udostępniać specjalistyczne aplikacje dla poszczególnych branż – wszystko to w jednym miejscu obsługującym funkcję jednokrotnego logowania. W ten sposób możesz wspólnie z klientami i partnerami zbudować opartą na współpracy działalność związaną z IoT.

  Zarządzaj kompleksowym katalogiem sprzedaży

  Moduł IoT Solution Catalog pozwala tworzyć specjalistyczne rozwiązania IoT dla różnych branż, w ramach których można łączyć urządzenia i aplikacje, importować modele i typy urządzeń przeznaczonych do określonych zastosowań oraz opracowywać odpowiednie oferty zgodne z potrzebami różnych firm i ich klientów.

  Inwentaryzuj urządzeń IoT różnego typu

  Comarch oferuje operatorom wszystkie funkcje i narzędzia potrzebne do obsługi, dostarczania i monitorowania urządzeń fizycznych, od prostych węzłów przez skomplikowane czujniki aż po inteligentne bramy IoT działające w wielu trybach.

  Dostosowuj modele cen do konkretnych urządzeń i branż

  Dzięki funkcjom tworzenia ofert IoT, możesz dostosować swój model cen do poszczególnych branż, wprowadzać opłaty za liczbę urządzeń, określać sposoby ich wynajmu i sprzedaży oraz ustalać ceny za łączność.

  Weź odpowiedzialność za całą umowę z klientem

  Moduł Contract Management pozwala zakończyć proces ofertowy utworzeniem umowy, którą można wysłać do klienta i zarchiwizować w systemie. Umowa to ostateczny dokument, wynegocjowany po zakończeniu wszystkich etapów procesu sprzedaży. Moduł umożliwia również wprowadzanie zmian w umowie, w przypadku gdy klient chce rozpocząć korzystanie z nowych usług. Funkcja kuponów i doładowań pozwala szybko generować kody kuponów (także do użycia w kampaniach marketingowych) i nimi zarządzać.

  Otwórz swój ekosystem na świat IoT

  Dzięki modułom IoT Portal oraz IoT Marketplace łatwo wprowadzisz usługi IoT w sieci Twoich istniejących klientów i partnerów, zaczniesz sprzedawać rozwiązania IoT i udostępniać specjalistyczne aplikacje dla poszczególnych branż – wszystko to w jednym miejscu obsługującym funkcję jednokrotnego logowania. W ten sposób możesz wspólnie z klientami i partnerami zbudować opartą na współpracy działalność związaną z IoT.

  Powiązane rozwiązania:

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch IoT Ecosystem

  Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług z zakresu IoT.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

    Zobacz wszystkie materiały