Comarch rozbuduje i skonsoliduje system inwentaryzacji zasobów sieciowych T-Mobile Austria

T-Mobile Austria właśnie wybrał Comarch na dostawcę skonsolidowanego rozwiązania Next Generation Network Inventory. Projekt docelowo zagwarantuje operatorowi całościowy widok sieci poprzez łatwy w obsłudze interfejs oparty o sieć WWW. 

Krakow, 31. marca 2016 – Comarch poinformował dziś, że T-Mobile Austria, drugi co do wielkości dostawca usług telekomunikacyjnych w Austrii, z którego sieci korzysta ponad 4 miliony klientów, jest na etapie wprowadzania rozwiązania Comarch Network Inventory wraz z internetowym interfejsem użytkownika, który zapewni kompeksowy widok sieci i pozwoli na sprawniejsze zarządzanie nią.

Comarch jest odpowiedzialny za wdrożenie i integrację systemu. Poza systemem Network Inventory, dodatkowo wprowadzony zostanie moduł Comarch Auto-Discovery & Reconciliation, który zautomatyzuje zarządzanie ewentualnymi konfliktami pomiędzy danymi z systemu inventory T-Mobile a rzeczywistym stanem sieci.

Comarch Network Inventory znajdzie się w samym centrum systemu zarządzania siecią T-Mobile, co pozwoli operatorowi na jednoczesną optymalizację procesów planowania sieci oraz zapewnienie jakości i realizacji usług, co wprost przełoży się na wyższą jakość i większe zadowolenie klientów.

- Mówi się często, że jakość podejmowanych decyzji zależy wprost od jakości posiadanych informacji. Dlatego uważamy, że optymalne zarządzanie siecią i planowanie jej zaczyna się od dokładności danych pochodzących z systemu inwentaryzacji zasobów sieciowych. Comarch Network Inventory to nowoczesne narzędzie do inwentaryzacji, które umożliwia między innymi dostęp do kompleksowego widoku całej sieci za pomocą jednego modułu. Narzędzie pozwala również na optymalizację harmonogramu inwestycji sieciowych, ulepszenie systemu raportowania i sprawniejsze rozwiązywanie problemów w sieci, a co za tym idzie: na zwiększenie satysfakcji klienta. Comarch od lat z powodzeniem współpracuje zarówno z nami, jak i z oddziałami grupy T-Mobile w innych krajach, co sprawiło, że wybór dostawcy rozwiązań do tego strategicznego projektu był prosty – mówi Athanasios Avgeridis, wiceprezes sektora Operations Technology w T-Mobile Austria.

Comarch współpracuje z grupą T-Mobile od 2006 roku. W tym czasie zrealizowano szereg projektów z zakresu BSS i OSS w oddziałach grupy na terenie Europy, w tym w Niemczech, Austrii i Polsce. Projekt Next Generation Network Inventory prowadzony dla T-Mobile Austria to kolejny krok na drodze do jeszcze ściślejszej współpracy między partnerami.

 

Powiązane materiały: 

 

O firmie T-Mobile Austria 

T-Mobile Austria jest drugim co do wielkości dostawcą usług telekomunikacyjnych w Austrii, gdzie z jego sieci korzysta ponad 4 miliony klientów. Firma zatrudnia około 1300 pracowników. Marki T-Mobile i tele.ring adresowane są do różnych grup docelowych –  począwszy od użytkowników smartfonów, po właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych i wielkie przedsiębiortswa.

T-Mobile jest częścią Deutsche Telekom, jednego z największych światowych graczy w sektorze telekomunikacji, co gwarantuje jej możliwość innowacji i stabilność finansową. W 2015 roku grupa osiągnęła obroty w wysokości 69.2 mld Euro. T-Mobile Austria jest w ramach Deutsche Telekom group ekspertem między innymi w zakresie  kominikacji machine to machine (M2M). Firma oferuje swoim klientom biznesowym szeroką gamę usług w chmurze.

Więcej informacji na stronie: www.t-mobile.at 

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.