IoT Billing

Czym jest rozwiązanie IoT Billing?

W odpowiedzi na wysokie wymagania klientów IoT, Comarch opracował kompleksowe rozwiązanie IoT Billing, spełniające wymogi obecnego świata Internetu Rzeczy. Moduł został opracowany pod kątem wszystkich działań prowadzonych w obszarze IoT i umożliwia naliczanie opłat za łączność, za urządzenia IoT, za aplikacje wertykalne i pakiety usług. Klienci IoT poszukują ofert stanowiących odpowiedź na wszystkie ich potrzeby biznesowe. System wspiera więc różnego rodzaju wielopoziomowe relacje biznesowe (B2B, B2B2C and B2B2B).

  Twórz nowe strumienie przychodów z usług IoT dla rynków wertykalnych dzięki rozwiązaniu IoT Billing!

  Obejrzyj nasze video!


  Korzyści z rozwiązania IoT Billing:

  1. 01 Wyceniaj wartość biznesową przetwarzając Big Data
  2. Zbieraj i przetwarzaj w czasie rzeczywistym dane pobrane z sieci, urządzeń M2M i IoT, z aplikacji i innych źródeł danych, a następnie łącz je z danymi historycznymi i sprawdzaj na podglądzie, z jakich usług IoT korzystają klienci. Dzięki tej wiedzy łatwo oszacujesz wartość Twoich usług IoT.
  3. 02 Dowiedz się więcej o swoich usługach IoT i ulepszaj je
  4. Dostarczaj działowi operacyjnemu, sprzedażowemu i finansowemu wartościowych informacji pochodzących z narzędzi analitycznych. Łącz dane generowane przez system analityki M2M z informacjami z systemów BSS/OSS oraz z aplikacji pionowych, aby stworzyć kompleksowy widok usług i nauczyć się, jak dopasować je do potrzeb klienta.
  5. 03 Osiągnij doskonałość operacyjną
  6. Analizuj sposób, w jaki podłączone urządzenia korzystają z oferowanych przez Ciebie usług M2M, kontroluj wydajność tych urządzeń i korzystaj z wizualizacji przemieszczania się sprzętu. Korzystaj z tych funkcjonalności, aby poprawiać wydajność Twoich urządzeń, reaguj, aby przeciwdziałać nieefektywnemu wykorzystaniu urządzeń i proponuj nowe, zmienione usługi dopasowane do potrzeb klientów.
  7. 04 Oferuj najwyższą jakość usług w modelu Wielopoziomowych umów SLA
  8. W prosty sposób zarządzaj różnymi poziomami umów SLA w ramach działań z zakresu IoT, aby zapewnić klientom jak najwyższą jakość usług (QoS). Lokalizuj problematyczne urządzenia, ujawniaj powtarzające się schematy i tendencje, analizuj i raportuj anomalie, schodź aż do poziomu informacji z panelu użytkownika, aby przeglądać szczegóły związane z daną usługą, aktywować alarmy i informować klientów, dzięki czemu poprawią się Twoje wyniki finansowe i operacyjne, a poziom zadowolenia klienta wzrośnie.
  9. 05 Działaj błyskawicznie w oparciu dane w czasie rzeczywistym
  10. Zrezygnuj z wtórnej analizy danych w trybie offline na rzecz raportowania i analizy danych w czasie rzeczywistym, co pozwoli Ci na uruchomienie odpowiednich działań zaraz po pojawieniu się problemu. To absolutna konieczność w świecie, w którym działanie w czasie rzeczywistym jest warunkiem podstawowym.
  11. 06 Generuj przychody na nowych rynkach wertykalnych
  12. Używaj narzędzia IoT Analytics Platform do śledzenia mienia, zarządzania flotą, wsparcia miast w planowaniu sieci komunikacyjnej i zwiększenia efektywności wykorzystania energii poprzez dostarczanie danych do inteligentnych narzędzi, systemów monitoringu i wielu innych.

  Wyceniaj wartość biznesową przetwarzając Big Data

  Zbieraj i przetwarzaj w czasie rzeczywistym dane pobrane z sieci, urządzeń M2M i IoT, z aplikacji i innych źródeł danych, a następnie łącz je z danymi historycznymi i sprawdzaj na podglądzie, z jakich usług IoT korzystają klienci. Dzięki tej wiedzy łatwo oszacujesz wartość Twoich usług IoT.

  Dowiedz się więcej o swoich usługach IoT i ulepszaj je

  Dostarczaj działowi operacyjnemu, sprzedażowemu i finansowemu wartościowych informacji pochodzących z narzędzi analitycznych. Łącz dane generowane przez system analityki M2M z informacjami z systemów BSS/OSS oraz z aplikacji pionowych, aby stworzyć kompleksowy widok usług i nauczyć się, jak dopasować je do potrzeb klienta.

  Osiągnij doskonałość operacyjną

  Analizuj sposób, w jaki podłączone urządzenia korzystają z oferowanych przez Ciebie usług M2M, kontroluj wydajność tych urządzeń i korzystaj z wizualizacji przemieszczania się sprzętu. Korzystaj z tych funkcjonalności, aby poprawiać wydajność Twoich urządzeń, reaguj, aby przeciwdziałać nieefektywnemu wykorzystaniu urządzeń i proponuj nowe, zmienione usługi dopasowane do potrzeb klientów.

  Oferuj najwyższą jakość usług w modelu Wielopoziomowych umów SLA

  W prosty sposób zarządzaj różnymi poziomami umów SLA w ramach działań z zakresu IoT, aby zapewnić klientom jak najwyższą jakość usług (QoS). Lokalizuj problematyczne urządzenia, ujawniaj powtarzające się schematy i tendencje, analizuj i raportuj anomalie, schodź aż do poziomu informacji z panelu użytkownika, aby przeglądać szczegóły związane z daną usługą, aktywować alarmy i informować klientów, dzięki czemu poprawią się Twoje wyniki finansowe i operacyjne, a poziom zadowolenia klienta wzrośnie.

  Działaj błyskawicznie w oparciu dane w czasie rzeczywistym

  Zrezygnuj z wtórnej analizy danych w trybie offline na rzecz raportowania i analizy danych w czasie rzeczywistym, co pozwoli Ci na uruchomienie odpowiednich działań zaraz po pojawieniu się problemu. To absolutna konieczność w świecie, w którym działanie w czasie rzeczywistym jest warunkiem podstawowym.

  Generuj przychody na nowych rynkach wertykalnych

  Używaj narzędzia IoT Analytics Platform do śledzenia mienia, zarządzania flotą, wsparcia miast w planowaniu sieci komunikacyjnej i zwiększenia efektywności wykorzystania energii poprzez dostarczanie danych do inteligentnych narzędzi, systemów monitoringu i wielu innych.

  Studium przypadku:

  • "W Telekom Austria Group M2M pracujemy z partnerami z całego świata, którzy są liderami w swoich obszarach działalności i oczekują najwyższej jakości usług M2M. Chcieliśmy, żeby nasza platforma M2M SIMplify obsługiwała wszystkich ważnych graczy w łańcuchu wartości M2M i spełniała wymogi dynamicznie zmieniającego się środowiska. Wybraliśmy Comarch, ponieważ platforma M2M proponowana przez tę firmę była idealną odpowiedzią na wszystkie nasze wymagania. Dzięki niej możemy zapewniać coraz lepsze doświadczenia klienta i uruchamiać nowe źródła przychodów dla naszej firmy."

   Phat Huynh, dyrektor zarządzający w Telekom Austria Group M2M

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   • White Paper

    White Paper

    The new role of billing systems in the Internet of Things
   • eBook

    eBook

    A guide to digitization for telecoms: 8 areas to address
   • White Paper

    White Paper

    The State of Digital Transformation in Telecommunications
   • White Paper

    White Paper

    How CSPs can turn the digital era into a big business opportunity
   • White Paper

    White Paper

    It’s Time to Focus on Quality in the IoT Ecosystem
   • Portfolio Produktowe

    Portfolio Produktowe

    Kompleksowe portfolio rozwiązań IT i usług dla telekomunikacji
   • Rok 2019 w Telekomunikacji

    Rok 2019 w Telekomunikacji

    Porady ekspertów na najbliższe 12 miesięcy
   • Studia przypadku

    Studia przypadku

    Jak operatorzy telekomunikacji na całym świecie odnoszą sukces z Comarch BSS/OSS
   • Magazyn Telco Review

    Magazyn Telco Review

    Zapoznaj się z najnowszym numerem naszego magazynu Telco Review
    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.