BSS Mediation

BSS Mediation – w pełni skalowalne zbieranie, przetwarzanie i dystrybucja danych dla firm telekomunikacyjnych

Comarch BSS Mediation to w pełni skalowalny system IT dla operatorów telekomunikacyjnych, służący do zbierania, przetwarzania oraz dystrybucji danych, wspierający wszystkie rodzaje usług telekomunikacyjnych i dostarczający systemom billingowym informacji niezbędnych do naliczania należności (w tym wykazów danych połączeń, zdarzeń itp.).

Bogaty zestaw gotowych do użycia funkcji, takich jak weryfikacja źródła informacji, sprawdzanie nazw plików, filtrowanie, wzbogacanie, deduplikacja czy korelacja danych. Pozwala tworzyć nieograniczoną liczbę scenariuszy przetwarzania informacji spełniających określone wymagania. Dodatkowo wbudowany tłumacz logiki biznesowej pozwala na wdrażanie niestandardowych operacji przetwarzania danych o jeszcze większym stopniu złożoności.

Comarch BSS Mediation oferuje wiele adapterów do gromadzenia i dystrybucji danych, które można łatwo zintegrować z dowolną infrastrukturą telekomunikacyjną, w tym z centralami, bramkami taryfikacyjnymi, węzłami GSN i źródłami informacji, takimi jak bazy danych. Szereg interfejsów northbound, we współpracy z innymi narzędziami typu parasolowego, umożliwia kontrolę nad systemem i realizację założonych scenariuszy przetwarzania danych na żądanie. Funkcja Comarch Active Mediation łączy sieć z systemem bilingowym, zapewniając kontrolę nad naliczaniem należności i rozliczaniem usług głosowych oraz umożliwiając nadzór nad transmisją danych i treści, z wykorzystaniem interfejsu działającego w czasie rzeczywistym. Połączenie można uzyskać z dowolnym typem sieci.

Korzyści z wdrożenia systemu BSS Mediation do zbierania, przetwarzania i dystrybucji danych dla operatorów telekomunikacyjnych:

Szybkie wprowadzanie modyfikacji dzięki orientacji na logikę biznesową

Płynnie dostosowuj produkt do zmieniających się modeli biznesowych dzięki zorientowaniu na logikę biznesową oraz najnowocześniejszemu systemowi eksperckiemu, wbudowanemu w moduł przetwarzania danych.

Łączenie i mnożenie korzyści, dzięki innym modułom Comarch

Rozszerz możliwości mediacji telekomunikacyjnych danych rozliczeniowych o funkcje obsługi usług i mediacji OSS w oparciu o uzupełniające produkty mediacyjne firmy Comarch.

Niezależność od formatu danych

Wykonuj funkcje mediacyjne na neutralnym formacie danych, który jest niewrażliwy na zmianę właściwości rejestru, np. dodanie lub usunięcie pól.

Poszerzenie możliwości konfiguracji wraz z rozwojem

Realizuj scenariusze biznesowe w oparciu o konfiguracje użytkownika przygotowane z użyciem kreatorów, szablonów lub ustawień domyślnych.

Zwiększenie wydajności przetwarzania danych

Sprawnie przetwarzaj duże ilości danych za pomocą rozwiązania Comarch BSS Mediation — łatwo skalowalnego systemu, który sprosta rosnącym wymaganiom biznesowym.

Przyspieszenie procesów mediacji danych

Szybko przeprowadzaj operacje mediacji danych rozliczeniowych dzięki szerokiej gamie szablonów oraz funkcji i modułów bilingowych.

Pełna kontrola nad danymi

Uzyskaj dostęp do pełnych danych administracyjnych dotyczących stanu i działania systemu za pośrednictwem centralnego interfejsu graficznego. Pozwoli ci on również na szczegółowe śledzenie przetworzonych danych i ręczne poprawianie rekordów rozliczeniowych.

Mediacja w czasie rzeczywistym

Kontroluj w czasie rzeczywistym naliczanie należności oraz rozliczanie usług głosowych, związanych z treścią i danymi, dzięki funkcji aktywnej mediacji. Produkt bazuje na standardach 3GPP i obsługuje wiele dodatkowych popularnych interfejsów branżowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały PDF!

Jeśli jesteś zainteresowany mediacją BSS, zobacz także ten produkt:

Rozwiązania Comarch BSS w użyciu 

"Elementy poprzedniego systemu BSS używanego w KPN wymagały ogromnych nakładów pracy ze strony użytkowników. Ostatecznie postanowiono kupić nowe, zintegrowane rozwiązanie - a Comarch idealnie wpasował się w sformułowane przez nas wymagania."

Cees Versteeg, Dyrektor ds. IT i Operacyjnych
KPN

Przeczytaj więcej

Kompleksowa implementacja produktów BSS

Zobacz wideo Comarch & X by Orange!

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza