Multi-Access Edge Computing

Wielodostępowe przetwarzanie brzegowe – korzyści płynące z połączenia sektora telekomunikacyjnego i IT

Architektura 5G MEC łączy korzyści dwóch uzupełniających się domen: tradycyjnego sektora telekomunikacyjnego i szeroko rozumianej branży IT. W wyniku tej fuzji powstaje nowe podejście do złożonych usług obejmujące integrację i eliminację zlokalizowanych na granicy tych domen silosów, które mają negatywny wpływ na wydajność. Kolejnym naturalnym krokiem po pokonaniu tych barier jest zwiększenie dynamiki procesów, co zgodnie z oczekiwaniami rynku pozwoliłoby zrealizować obietnice i możliwości systemów opartych na technologii 5G. 

MEC 5G to system, który z definicji będzie miał niezwykle dynamiczną konfigurację – jest to jego rola w łańcuchu dostarczanych usług. Musi umożliwiać wdrażanie wielu złożonych funkcji w lokalizacji optymalnej względem miejsca implementacji. Odnosi się to do mocy obliczeniowej, przestrzeni do magazynowania danych oraz lokalizacji zasobów. Efektywne realizowanie tych operacji wymagałoby udziału dużej grupy specjalistów lub zastosowania systemu klasy MIRA. Rozwiązanie to pozwala na zautomatyzowanie procesu taktycznego planowania alokacji zasobów. Jest to przydatne narzędzie do strategicznego planowania lokalizacji infrastruktury fizycznej, połączeń między elementami oraz tworzenia opartych na nich komponentów wirtualnych. Po przeprowadzeniu takich przygotowań system MIRA może wydajnie zarządzać zasobami, bazując na zdefiniowanych zasadach postępowania. Jednocześnie może dynamicznie reagować na zmiany w politykach procesów, korzystając z systemu automatycznego rozpoznawania wzorców opartego na sztucznej inteligencji.

5G: technologia wspierająca zaawansowaną automatyzację w branży telekomunikacyjnej

Obejrzyj nasz film!

Korzyści zapewniane przez produkt Multi-Access Edge Computing firmy Comarch:

Zwiększone bezpieczeństwo danych w sieci telekomunikacyjnej

Zabezpieczenie danych klientów to kluczowe zadanie podczas przetwarzania, przechowywania, a w szczególności przenoszenia wraz z użytkownikiem.

Optymalizacja automatycznego procesu wdrażania

Wykorzystaj przetwarzanie brzegowe 5G, aby zredukować do zera czas potrzebny pracownikom na poznanie nowych priorytetów firmy w zakresie planowania i obsługi.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Innowacyjne technologie wspomagają zaawansowaną automatyzację i pozwalają zoptymalizować obsługę, co umożliwia uzyskiwanie kluczowych informacji.

Wdrażanie możliwości sieci 5G 

Dostosowywanie usług z uwzględnieniem danych powiązanych nie tylko z profilem użytkownika, ale też jego lokalizacją.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz materiały PDF!

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza