M2M Platform

„Internet rzeczy” wywiera silny wpływ na biznes operatorów telekomunikacyjnych. Jedną ze zmian jest rosnąca popularność nowych technologii, takich jak machine-to-machine (M2M). Każda firma telekomunikacyjna na świecie ma świadomość potencjału M2M, a większość z nich świadczy już na bazie tej technologii usługi łączności między kartami SIM oraz dostarcza usługi opracowane z myślą o różnych branżach docelowych. Niezależnie od tego, jaką strategię obiera operator w zakresie usług M2M, Comarch M2M Platform może pomóc wdrożyć ją w życie.

Comarch M2M Platform umożliwia dostawcom usług telekomunikacyjnych świadczenie usług związanych z łącznością w technologii M2M na skalę międzynarodową i w środowisku obejmujących wielu dostawców. System pozwala firmom telekomunikacyjnym docierać z wyspecjalizowanymi usługami M2M do takich branż jak: motoryzacja, elektronika, FMCG, dostawcy mediów, banki i instytucje finansowe, służba zdrowia, produkcja, administracja publiczna, bezpieczeństwo, jak również transport i logistyka.

Korzyści

Wybierz sprawdzone rozwiązanie M2M

Comarch M2M Platform to system, który został dotychczas wdrożony u dwóch dużych operatorów mobilnych w Europie Zachodniej, nagrodzony Pipeline Innovation Award 2013 oraz polecany w raportach analitycznych m.in. Berg Insight czy Gartner.

Zarządzaj łącznością M2M z pomocą jednego narzędzia

Skaluj rozwiązanie wraz ze wzrostem Twojego biznesu i zyskaj niezależność od właścicieli platform i technologii, dzięki własnemu narzędziu do zarządzania łącznością M2M. Używając jednego wygodnego narzędzia, łatwo zarządzaj wszystkimi rodzajami usług M2M i kart SIM.

Zwiększ efektywność procesów biznesowych

Miej koszty pod kontrolą i wywiązuj się z założonych wskaźników KPI. Zautomatyzuj zarządzanie usługami M2M oraz monitoruj i szybko rozwiązuj problemy. Platformę łatwo zintegrujesz z istniejącym środowiskiem BSS/OSS.

Uzyskaj lepszą kontrolę nad sprzętem i usługami M2M

Kontroluj sesje i naliczaj opłaty za usługi w czasie rzeczywistym. Łatwo zarządzaj dowolnym typem kart SIM oraz śledź jakość usług M2M, dzięki wbudowanemu modułowi monitorowania łączności.

Zapewnij wysoką satysfakcję klientów i partnerów M2M

Pozwól klientom zarządzać łącznością M2M, ich subskrypcjami i profilami w czasie rzeczywistym. Twórz spersonalizowane oferty dla klientów i partnerów, a także oferuj taryfy oparte o rzeczywiste wykorzystanie usług oraz o określone pakiety danych. Co więcej, dzięki rozwiązaniu możesz pozwolić partnerom biznesowym na przetestowanie usługi przed jej komercyjnym uruchomieniem.

Skracaj czas dostarczenia usług M2M

Dokonuj masowych operacji i sprawnie uruchamiaj nowe usługi dzięki automatyzacji procesów M2M. Z łatwością twórz dowolne rodzaje usług i zmieniaj konfigurację zasobów bez ingerowania w część podstawową systemu.

Rozwiązanie składa się z następujących produktów:

Studium przypadku

Do wyboru Comarch przekonało nas portfolio produktowe firmy, które stanowiło solidną bazę dla naszej platformy. Co jeszcze ważniejsze, Comarch udowodnił swoją umiejętność szybkiego tworzenia niestandardowych funkcji na zamówienie. Wierzymy, że na dynamicznie rozwijających się rynkach elastyczność i zorientowanie na klienta stanowią klucz do sukcesu. Projekt realizowany przez nas z Comarch sprawił, że jesteśmy w stanie dostarczyć obie te rzeczy.

Phat Huynh, Dyrektor Zarządzający, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży, Telekom Austria Group

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.