OSS Zorientowany na klienta

Satysfakcja klienta stała się w ostatnim czasie głównym wyróżnikiem na rynku usług telekomunikacyjnych, ale również głównym wyzwaniem wyznaczającym nowe wymagania dla systemów BSS i OSS.

W kontekście dbania o wysoki poziom satysfakcji klienta, transformacja środowiska OSS oznacza zmianę perspektywy patrzenia na sieć przez pryzmat infrastruktury na koncentrującą się na kliencie końcowym.

 

Transformacje środowiska OSS

Zarządzanie ograniczeniami/rozbudowa sieci

Najważniejszym celem kosztownych modernizacji sieci jest poprawienie jakości usług dostarczanych do klientów. Eliminując problemy wynikające z ograniczeń sieci, poza parametrami czysto technicznymi, kluczowym czynnikiem staje się to, w jaki sposób wydajność sieci wpływa na klienta.

Zarządzanie jakością usług/proces zapewnienia jakości

Jakość produktów nie może bazować wyłącznie na parametrach technicznych, ale musi uwzględniać również punkt widzenia klienta. Jest tak ważne, ponieważ operatorzy mogą łatwo łączyć różne parametry techniczne z tym, jaki wpływ mają na poziom zadowolenia abonentów.

Dostarczanie usług

Klienci oczekują usług nowoczesnych, ciekawych i dostarczanych w krótkim czasie. System OSS powinien być platformą wspomagającą innowacyjność usług poprzez procesy dostarczania usług opartych na katalogach produktów i usług.

OSS Portfolio

Comarch OSS

Wizja jest obecna w:

Studium przypadku

Comarch, wraz ze swoim nowoczesnym i innowacyjnym portfolio OSS, już kilkakrotnie okazał się silnym i godnym zaufania partnerem biznesowym Vodafone. Dzięki wysokiej jakości produktom i usługom OSS wdrożyliśmy rozwiązanie na czas i zgodnie z budżetem. Comarch spełnił wszystkie nasze wymagania w zakresie: czasu wprowadzania produktów na rynek, jakości usług, zorientowania na klienta, sprawności działania, dostarczonej wartości i innowacyjności.

Shane Gaffney, Dyrektor sektora OSS na Europę Środkową, Vodafone

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.