NFV

Comarch OSS NFV: wirtualizacja w telekomunikacji

Rozwiązanie Comarch NFV umożliwia firmom telekomunikacyjnym wkroczenie w nowoczesną erę wirtualizacji i budowanie sieci opartych na składnikach programowych. Produkt obsługuje zarządzanie logicznymi funkcjami sieciowymi niezależnie od platformy sprzętowej i modelowanie pełnego stosu technologicznego. Pozwala też konfigurować zwirtualizowane elementy sieci i zarządzać nimi na wszystkich poziomach — od urządzeń fizycznych, maszyn wirtualnych, kontenerów i instancji VNF aż po specjalistyczne składniki i usługi sieciowe.

Rozwiązanie Comarch OSS ułatwia projektowanie kompleksowych topologii sieci obejmujących zarówno starsze komponenty PNF, jak i nowoczesne funkcje VNF/CNF. Umożliwia ono tworzenie instancji funkcji sieciowych za pomocą elastycznych szablonów, co skraca czas implementacji dzięki ponownemu wykorzystywaniu wcześniejszych projektów i bloków funkcjonalnych. Funkcje orkiestracji oferowane przez firmę Comarch pozwalają szybko wdrażać projekty w rzeczywistym środowisku sieciowym za pomocą całkowicie automatycznego procesu opartego na modelach.

Rozwiązanie NFV firmy Comarch jest zgodne ze standardami i wytycznymi uznanych organizacji, takich jak ETSI, 3GPP i GSMA. Ważnym składnikiem modułu zarządzania VNF jest katalog zasobów, który obsługuje pliki deskryptorów zgodne ze standardem TOSCA. Wykorzystywany jest również dedykowany moduł zarządzania obrazami oprogramowania.

Rozwiązanie Comarch OSS NFV oferowane jest klientom wraz z pakietem dwukierunkowej integracji z NFVO. Obsługiwany interfejs API jest oparty na standardzie API SOL005 organizacji ETSI. Dzięki temu rozwiązanie Comarch OSS może automatycznie realizować zadania związane z onboardingiem funkcji sieciowych oraz dostarczać użytkownikom informacje o zasobach w czasie rzeczywistym poprzez ciągłe monitorowanie stanu NFVO.

Notatka prasowa: Implementacja systemu OSS w LG U+:

Koreański dostawca usług telekomunikacyjnych zdecydował się na wdrożenie Comarch OSS do monitoringu sieci w ramach przygotowań do zakrojonego na szeroką skalę wdrażania infrastruktury 5G, które rozpoczęło się w kwietniu 2019 r. Działania te miały przede wszystkim na celu...

Przeczytaj więcej

Wykorzystanie AI i ML w automatycznym procesie skalowania i samonaprawiania wirtualnych funkcji sieciowych różnych dostawców

Zobacz nasze wideo!

Zalety produktu Comarch OSS NFV:

Zarządzanie całym cyklem życia elementów sieci zwirtualizowanej

Rozwiązanie NFV umożliwia zarządzanie elementami sieci zwirtualizowanej — projektowanie, onboarding, konfigurację i konserwację — na wszystkich etapach cyklu ich życia.

Obsługa nowych technologii

Kompleksowy, jednolity wgląd we wszystkie elementy i zasoby sieci hybrydowych pozwala w prosty sposób zarządzać usługami i ułatwia bezproblemową migrację do nowoczesnych środowisk opartych na wirtualizacji i chmurze.

Bezpośredni dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich zasobów

Rozwiązanie NFV zapewnia bezpośredni, aktualny dostęp do pełnego zestawu zasobów — od infrastruktury fizycznej przez zasoby wirtualne aż po zwirtualizowane funkcje sieciowe i usługi.

Większa efektywność

Rozwiązanie Comarch OSS NFV umożliwia szybkie wdrożenie dzięki projektantowi szablonów i łatwemu rozszerzaniu zakresu zarządzanych funkcji sieciowych za pomocą katalogu zasobów zgodnego ze standardem TOSCA.

Zobacz nasze materiały PDF związane z wirtualizacją i SDN w telekomunikacji

Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

Zobacz nasze wideo!

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza