Resource Order Management

Comarch OSS Resource Order Management — inteligentne narzędzie do automatyzacji sieci telekomunikacyjnych

Usługa Comarch Resource Order Management upraszcza codzienne działania związane z utrzymaniem i rozwojem sieci. Pozwala na przekazanie powtarzalnych czynności do inteligentnego mechanizm ROM, co pozwala specjalistom skupić się na strategicznym planowaniu , projektowaniu i optymalizacji sieci.

Ponadto rozwiązanie Comarch ROM umożliwia operatorom projektowanie i automatyczne świadczenie złożonych usług, a także automatyzację bieżącej obsługi w sieci. Obsługuje środowiska z wieloma technologiami i koordynuje realizację zlecenia pomiędzy produktami wielu dostawców. Narzędzie Resource Order Manager jest oparte na modelu SID (TM Forum), który ułatwia projektowanie nowych przepływów automatyzacji na podstawie istniejących specyfikacji i szablonów oraz łatwe ponowne użycie utworzonych elementów. Znacznie upraszcza i przyspiesza wdrażanie nowych projektów oraz usług.

ROM jest narzędziem pośredniczącym pomiędzy zleceniodawcą a siecią, a interfejsy NBI i SBI są zgodne ze standardem TMF Open API. Umożliwia to stosowanie różnych modeli wdrażania — Resource Order Manager może działać jako rozwiązanie do automatyzacji lub system sterowania i nadzoru, który przyjmuje zlecenie klienta dotyczące przygotowania usług, dzieli je na mniejsze części i przekazuje zadania do zewnętrznych jednostek zajmujących się realizacją.

Narzędzie Resource Order Manager umożliwia również korzystanie z przyszłych rozwiązań OSS do stworzenia sieci samoutrzymujących się, które za pomocą funkcji kognitywnych i algorytmów wspomaganych przez sztuczną inteligencję będą wykrywać problemy i automatycznie rozwiązywać je za pomocą odpowiednich działań naprawczych.

Notatka prasowa: Implementacja systemu OSS w LG U+:

Koreański dostawca usług telekomunikacyjnych zdecydował się na wdrożenie Comarch OSS do monitoringu sieci w ramach przygotowań do zakrojonego na szeroką skalę wdrażania infrastruktury 5G, które rozpoczęło się w kwietniu 2019 r. Działania te miały przede wszystkim na celu...

Przeczytaj więcej

Wykorzystanie AI i ML w automatycznym procesie skalowania i samonaprawiania wirtualnych funkcji sieciowych różnych dostawców

Zobacz nasze wideo!

Zalety produktu Comarch OSS Resource Order Management

Podejście intuicyjne

Rozwiązanie Comarch OSS ROM wykorzystuje intuicyjne podejście do orkiestracji, w ramach którego złożone topologie są tworzone na podstawie prostych żądań.

Szybsze wprowadzanie na rynek

W rozwiązaniu Resource Order Management oparte na modelach elementy wielokrotnego użytku skracają czas wprowadzania usług.

Elastyczne wdrożenie

Narzędzie ROM można wdrożyć i dopasować do istniejącego stosu oprogramowania klienta.

Możliwość skupienia się na ważnych zadaniach

Automatyzacja za pomocą narzędzia ROM uwalnia pracowników od konieczności wykonywania powtarzalnych zadań, co ogranicza nakłady pracy związane z modernizacją i konserwacją sieci.

Zobacz nasze materiały PDF związane z automatyzacją sieci telekomunikacyjnych

Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

Zobacz nasze wideo!

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza