Fixed Access Network Management

Comarch OSS Fixed Access Network Management: rozwiązanie E2E do zarządzania zasobami logicznymi sieci

Comarch OSS Fixed Access Network to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zasobami logicznymi dla dostępowych sieci kablowych, które oferuje automatyczną rezerwację i aktywację zasobów dla usług zleconych w zamówieniu zasobów. Rozwiązanie Comarch Fixed Access, zaprojektowane zgodnie z normami i najlepszymi praktykami branżowymi, oferuje standardowy model danych oparty na modelu TMF SID (Shared Information Data) i ujednoliconym interfejsie REST API (bazującym na TMF Open API oraz otwartym charakterze architektury mikrousług systemu Comarch OSS). 
 
Skuteczne zarządzanie zasobami i usługami dużych sieci telekomunikacyjnych wymaga wprowadzenia zmian technicznych. W przypadku szczegółowego modelowania sieci telekomunikacyjnej oraz przydzielania zasobów do usług konieczne są znaczące modyfikacje, których wprowadzanie jest czasochłonne. Z tego powodu wsparcie procesów inżynieryjnych, takich jak wymiana/przeniesienie/zamiana lub masowe przeniesienie urządzeń/kart, jest bardzo ważne. 
 
Nasze rozwiązanie OSS Fixed Access Network Management obsługuje topologie logiczne sieci dostępowych, a także konfigurację i standardy łączności w sieciach oraz węzłach opartych na kablach światłowodowych, miedzianych i koncentrycznych. Z wykorzystaniem technologii GIS zarządza zakresem pokrycia obszaru siecią dostępową w określonych regionach, punktach adresowych i działkach. Dostarcza pełny zakres informacji o przepustowości i jakości połączenia sieci dystrybucyjnej i instalacyjnej, na bazie informacji o dostępie w czasie rzeczywistym do zasobów centralnych i w węzłach dostępowych, a także gotowości platform serwisowych i szkieletowej sieci transmisyjnej.  

Comarch OSS Fixed Access oferuje narzędzia do zarządzania telekomunikacyjnymi sieciami dostępowymi na potrzeby typowych zastosowań, takich jak usługi 3Play lub 4Play dla klientów indywidualnych (B2C), bardziej złożone usługi dla firm (B2B) bazujące na wielu technologiach, wielodostępności i węzłach agregacyjnych, kompleksowe usługi dla operatorów i hurtowe (B2O), a także przyszłych elementów sieci 5G, takich jak zarządzanie plastrami sieci dostępowych i funkcja wirtualizacji sieci dostępowych.

Pomyślne wdrożenie stacji bazowych 5G z wykorzystaniem systemu Comarch OSS

Obejrzyj nasz film!

Korzyści rozwiązania Comarch OSS do zarządzania dostępowymi sieciami kablowymi

Zachowaj przewagę konkurencyjną dzięki aktualnym informacjom dotyczącym działających usług  

Fixed Access zapewnia ujednolicony widok topologii logicznej oraz usług utworzonych na warstwie infrastruktury udostępnianej przez paszportyzację sieci fizycznej. Oferuje usługę topologii dla domeny zarządzania jakością oraz zamawiania zasobów. Udostępnia praktyczne dane o aktywnych zasobach na bazie informacji zebranych z sieci, a także rozwiązania do integracji online z Network Planning & Design. Zapewnia wizualizację E2E topologii sieci dostępowej oraz dane o przepustowości i informacje geoprzestrzenne dla logicznych i fizycznych komponentów sieci, co pozwala na skrócenie czasu analizy skutków planowanych prac oraz przywracania po awarii. 

Rozszerz możliwości sieci przy udziale partnerów i z wykorzystaniem sieci wielodostępowych 5G

Comarch OSS Fixed Access zapewnia bazującą na modelach automatyzację procesów projektowania, przydzielania, dostarczania i modyfikowania. Elastyczny model danych o topologii logicznej sieci dostępowej obsługuje wszystkie dzisiejsze i starsze technologie. Jest przystosowany do nowych technologii, takich jak plastrowanie dostępowych i kablowych sieci 5G. Ujednolicone zarządzanie zasobami jest możliwe dzięki interfejsowi API REST, który bazuje na standardzie Open API TMF oraz normach branżowych.

Zoptymalizuj wykorzystanie zasobów w telekomunikacyjnych sieciach dostępowych z wykorzystaniem zarządzania bezobsługowego 

ozwiązanie zapewnia ujednolicone funkcje zarządzania przepustowością i zakresem pokrycia technologicznie różnorodnych sieci dostępowych, narzędzia do masowej optymalizacji i rozbudowy procesów, takich jak przenoszenie/modyfikowanie/zamienianie urządzeń, usług i połączonych klientów bez negatywnych skutków dla jakości obsługi. Obsługę kosztów OPEX można powierzyć nowym technologiom, tak aby odciążyć dział kadr i wygenerować dodatkową wartość.

Zautomatyzuj konfigurowanie sieci dostępowej 

Ręczne konfigurowanie zajmuje dużo czasu i wiąże się z ryzykiem błędów ludzkich — szczególnie gdy trzeba skonfigurować wiele urządzeń w projekcie o znacznej skali. Rozwiązanie Fixed Access redukuje ryzyko błędów i zapewnia spójność konfiguracji. Automatyzacja, np. w dziedzinie udostępniania sieci kablowych, pozwala zwiększyć wydajność innych działań. Interfejsy API sieci kablowych mogą być wykorzystywane przez moduły orkiestracji usług E2E i zasobów w standardowych procesach świadczenia nowych usług oraz usuwania problemów i przywracania dostępności po wykryciu awarii.

Zobacz przykłady zastosowania Comarch Fixed Access Network Management. Przeczytaj referencje klientów:

LG U+ logo
LG U+ (Korea Południowa)

Uruchomienie pierwszej na świecie sieci 5G, z pomocą produktów Comarch z gamy Operations Support Systems oraz Intelligent Assurance & Analytics

Orange logo
Orange Polska

Wsparcie wdrożenia i rozwoju FTTH (Fiber to the Home) na terenie całego kraju poprzez dostarczenie systemu OSS.

Przejrzyj nasze materiały PDF dotyczące zarządzania sieciami dostępowymi kablowymi w branży telekomunikacyjnej!

Jak projektować i optymalizować bezobsługowe sieci od początku do końca?

Obejrzyj nasz film!

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza