Digital Billing & Revenue Management

Digital Billing & Revenue Management – system do zarządzania rozliczeniami w segmencie klientów biznesowych

Prowadzenie działalności gospodarczej na skalę globalną oznacza zmagania z wieloma wyzwaniami. Klienci korporacyjni prowadzący działalność w różnych częściach świata funkcjonują w wielu strefach czasowych, posługują się różnymi językami, a poważnym problemem są inne waluty oraz płynne kursy wymiany, które mają wpływ na naliczanie opłat klientom. Dodatkowo, aby świadczyć usługi globalnie, ich dostawcy zawierają umowy z partnerami rozsianymi po całym świecie. Klientowi natomiast zależy na wygodzie — chciałby mieć jedną umowę z dostawcą i otrzymywać pojedynczą fakturę, niezależnie od miejsca świadczenia usługi, czy ilości zaangażowanych dostawców.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, system Comarch Digital Billing & Revenue Management zapewnia obsługę wielu walut i systemów podatkowych, a także sporządzanie dokumentów finansowych nie tylko dla klientów, ale również dla partnerów zaangażowanych w cały proces świadczenia usług.

Produkt ten odpowiada na potrzeby klientów korporacyjnych, umożliwiając swobodne kształtowanie reguł dotyczących kosztów poszczególnych usług, opartych na konfiguracjach zarządzanych przy użyciu katalogu produktów (Comarch Product Catalog). Do naliczania wszystkich opłat i wystawiania dokumentów w odpowiednich walutach wszystkim klientom, partnerom i usługodawcom, stosowany jest zaawansowany mechanizm rozliczania.

Efficient Delivery of Global NFV-based Network Services for Enterprises all over the World

Obejrzyj video Comarch & ngena!


Korzyści z produktu Digital Billing & Revenue Management:

 1. 01 Swobodne zarządzanie cenami i kosztami
 2. Modeluj nawet najbardziej złożone oferty i umowy hurtowe dla klientów biznesowych z łatwością i precyzją.
 3. 02 Oferowanie usług telekomunikacyjnych globalnie
 4. Obsługuj dowolne systemy walutowe i podatkowe w wybranych językach.
 5. 03 Jeden produkt dla wszystkich uczestników procesu
 6. Używaj jednego, wspólnego, prostego w obsłudze produktu do bilingu dla Twojej firmy, jej klientów i partnerów biznesowych.

Swobodne zarządzanie cenami i kosztami

Modeluj nawet najbardziej złożone oferty i umowy hurtowe dla klientów biznesowych z łatwością i precyzją.

Oferowanie usług telekomunikacyjnych globalnie

Obsługuj dowolne systemy walutowe i podatkowe w wybranych językach.

Jeden produkt dla wszystkich uczestników procesu

Używaj jednego, wspólnego, prostego w obsłudze produktu do bilingu dla Twojej firmy, jej klientów i partnerów biznesowych.

Powiązane produkty:

Studium przypadku:

 • Biorąc pod uwagę kompleksowość rozwiązania i jego złożoność, jak i ambitne ramy czasowe projektu, szukaliśmy doświadczonego i godnego zaufania dostawcy BSS/OSS. Comarch współpracował już z różnymi dużymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, w tym przez ostatnie 10 lat przy różnych projektach ze spółkami Grupy Deutsche Telekom. Zaufanie to było z pewnością jednym z ważnych czynników przy wyborze ich na partnera w tym strategicznie ważnym projekcie.
  Comarch zademonstrował wysoki stopień zrozumienia naszych potrzeb i wypracowaliśmy wspólnie optymalne rozwiązanie. Dynamiczne podejście zespołu Comarch i ich umiejętność słuchania naszych potrzeb biznesowych i technicznych, jak również dostosowania wdrożenia tak, by jak najlepiej wspierało realizację naszych celów, jest ostatecznym dowodem, że podjęliśmy właściwą decyzję.
    
  Dr. Marcus Hacke, Założyciel i Dyrektor Zarządzający, ngena GmbH

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.