Self-Organizing Network

Czym jest produkt Self-Organizing Network?

Migracja do sieci 4G oraz wdrożenie technologii LTE są uważane za olbrzymi krok w rozwoju sieci komórkowych. Jednak aby projekt taki okazał się sukcesem, nowa technologia powinna nie tylko usprawniać przepływ danych w sieci, ale także zwiększać automatyzację zarządzania siecią. Jest to możliwe przez zastosowanie koncepcji sieci samoorganizującej się (Self-Organizing Networks – SONs). Wdrożenie umożliwianej przez SON automatyzacji powoduje redukcję kosztów operacyjnych, skraca czas dotarcia na rynek z nowymi produktami, a także podnosi poziom zadowolenie klientów z jakości usług.

Osiągnięcie tych rezultatów związane jest z wprowadzanymi razem z SON paradygmatami „plug & play”, „samo-optymalizacji” i „samo-leczenia” sieci. Wraz z pozostałymi udogodnieniami i funkcjonalności SON wprowadzamy te paradygmaty w życie produktem Comarch Self-Organizing Network.

  Jak SDN/NFV wspierają sieci samoorgainzujące się (Self-Organizing Network) oraz rozszerzają ich możliwości?

  Zobacz nasze wideo!


  Korzyści z wdrożenia produktu Self-Organizing Network:

  Zestrojenie automatyzacji z celami biznesowymi

  Skorzystaj z możliwości zestrojenia automatyzacji z celami biznesowymi Twojej firmy, poprzez warstwę usług sieciowych w OSS.
   

  Kontrola nad funkcjami „plug & play”

  Zyskaj kontrolę nad funkcjami „plug & play” dzięki wykorzystaniu wysokopoziomowych narzędzi planowania OSS oraz service inventory jako kryteriów dla niskopoziomowych algorytmów integracji sieci.

  Samoleczenie i samooptymalizacja sieci zorientowane na satysfakcję klientów

  Dostosuj funkcje samoleczenia i samooptymalizacji sieci do celów biznesowych związanych z poprawą zadowolenia klientów, dzięki integracji z narzędziami Comarch SQM i Comarch NG Service Assurance.

  Automatyzacja oraz kompleksowy widok sieci i usług
   

  Wprowadź automatyzację bazującą na kompleksowym widoku sieci, złożonej z komponentów od wielu dostawców oraz warstwy usług, udostępnianym przez Comarch Network Inventory & Comarch Service Inventory.

  KPI zorientowane na klienta dla funkcji SON

  Definiuj dla funkcji SON wskaźniki wydajności KPI, zorientowane na klienta i jego potrzeby.

  Stopniowe wprowadzanie automatyzacji sieci

  Wprowadzaj automatyzację sieci stopniowo – możesz najpierw kontrolować algorytmy, zanim pozwolisz im zarządzać siecią w całości.

  Zastosowanie architektury usługowej SOA

  Korzystaj z najlepszych algorytmów SON w swojej sieci telekomunikacyjnej, dzięki zastosowaniu architektury SOA (service-oriented architecture).

  Zobacz nasze materiały PDF związane z systemami do zarządzania siecią samoorganizującą się:

   Zobacz wszystkie materiały

   Jeśli jesteś zainteresowany systemem Self-Organizing Network, poznaj także ten produkt:

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.