Ochrona danych przed nieautoryzowanym dostępem jest szczególnie ważna w służbie zdrowia.
Dostęp do danych szczególnie chronionych powinien być udzielany wyłącznie osobom upoważnionym, a zakres tego dostępu – ściśle uregulowany, przy jasno określonych zasadach rozliczalności.
Rozwiązania firmy Comarch w zakresie cyberbezpieczeństwa pozwalają chronić tożsamość pacjentów i personelu medycznego oraz autoryzować i uwierzytelniać dostęp do aplikacji medycznych, urządzeń i istotnych danych oraz zarządzać tym dostępem.
Zarówno systemy Comarch Identity & Access Management (CIAM), jak i te z rodziny tPro są tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem.
Skutkuje to:
Ponadto, dzięki naszym rozwiązaniom z rodziny tPro, oferujemy dwuczynnikowy model uwierzytelniania (2FA) pozwalający personelowi medycznemu na stosowanie silniejszych środków bezpieczeństwa w odniesieniu do danych pacjentów. Dzięki temu zapewniamy silne i różnorodne metody uwierzytelniania klientów spełniające wymagania PSD2.
Stosujemy własne tokeny uwierzytelniania mobilnego i sprzętowego, w tym zarówno algorytmy ECC / RSA, jak i podejście OTP. Obsługujemy również tokeny firm trzecich.
Nasze audyty bezpieczeństwa koncentrują się na analizie ryzyka, testach penetracyjnych oraz audytach zgodności z normami, wytycznymi i dobrymi praktykami. Usługa ta pozwala na sprawdzenie bezpieczeństwa całego środowiska IT oraz identyfikację potencjalnych zagrożeń i luk w ochronie danych medycznych.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.