Comarch tPro ECC

Krypto token usb do autoryzacji dokumentów i transakcji elektronicznych

Comarch tPro ECC  wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów, którzy szukają szybkich, skutecznych i wygodnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa bankowości internetowej.

To mały, lekki, nie wymagający sterowników token USB służący głównie do autoryzacji dokumentów i transakcji elektronicznych, a także potwierdzania tożsamości – na podstawie podpisu cyfrowego.

Złożenie podpisu wymaga od użytkownika jego uwierzytelnienia za pomocą wbudowanego w urządzenie przycisku. Chroni to transakcje przed atakami zdalnymi, gwarantując brak ingerencji osób trzecich w dyspozycje przelewów.  

Dowiedz się więcej o tPro ECC

Klienci Comarch Cyber Security

Cechy produktu

mechanizmy kryptograficzne

Silne mechanizmy kryptograficzne

Operacje szyfrowania i podpisywania są wykonywane przy użyciu pary kluczy znajdujących się w bezpiecznym magazynie urządzenia. Dostęp do kluczy jest chroniony przy użyciu kodu PIN. Liczba nieudanych prób dostępu jest z góry ograniczona, a jej przekroczenie skutkuje zablokowaniem możliwości korzystania z materiału kryptograficznego. Dla każdej pary kluczy istnieje możliwość wgrania certyfikatu użytkownika i jego późniejszego odnowienia.

Ochrona przed atakami zdalnymi

Comarch tPro ECC posiada unikalny mechanizm detekcji obecności użytkownika w postaci przycisku umieszczonego na obudowie urządzenia. Jego wciśnięcie i zwolnienie jest wymagane przy każdej operacji wykonywanej przy użyciu kluczy użytkownika.

Zdalna aktualizacja oprogramowania

Brak sterowników

Urządzenie rozpoznawane jest w systemie operacyjnym jako karta sieciowa i potrafi w bezpieczny sposób komunikować się z przeglądarką internetową bez konieczności instalacji sterowników.
Comarch tPro ECC działa na systemach Windows, MacOS i Linux. Jego architektura bazuje na uniwersalnych protokołach komunikacyjnych i uniezależnia działanie urządzenia od specyficznych mechanizmów przeglądarek internetowych (rozszerzenia, zintegrowane API).

Zdalna aktualizacja oprogramowania

Wgranie nowej wersji odbywa się w sposób automatyczny i nie wymaga ingerencji ze strony użytkownika. Każda paczka binarna jest weryfikowana przez urządzenie przed rozpoczęciem procesu aktualizacji, co ma na celu uniemożliwienie instalacji oprogramowania pochodzącego z nieautoryzowanego źródła.

RSA2048/ECC521

Szybka integracja

Token dostarczany jest wraz z bibliotekami umożliwiającymi szybką integrację po stronie front/back-endu. Istnieje także możliwość skorzystania z gotowego rozwiązania Comarch IAM Authentication Server, które jest w pełni zintegrowane z rozwiązaniami:
  • tPro ECC
  • tPro Mobile
  • tPro SmartCard
  • oraz wybranymi tokenami firm trzecich

Wsparcie dla RSA2048/ECC521

Comarch tPro ECC występuje w dwóch wariantach ze względu na wspierane algorytmy kryptograficzne. Najbardziej popularną odmianą jest wersja RSA, która wspiera klucze o rozmiarze 2048 bitów. Istnieje także możliwość wykorzystania kryptografii krzywych eliptycznych z rozmiarem klucza do 521 bitów.

Rozwiązania Comarch Cyber Security

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.

Przejdź do formularza