Billing i Finanse

Poznaj korzyści zapewniane przez produkt Smart BSS: Billing i Finanse

Zwiększ liczbę opcji i rabatów dostępnych dla Twoich klientów

Wykorzystaj Smart BSS do obsługi różnych metod naliczania płatności, takich jak subskrypcja, jednorazowo, na podstawie ilości, na podstawie użycia oraz innych, by sprostać wszelkim potrzebom biznesowym .

Korzystaj z masowych, opartych na procesach billingu i fakturowania

Generuj faktury dla wszystkich klientów lub konkretnych grup dzięki łatwemu w konfiguracji szablonowi.

Ściągaj należności skutecznie i bez zakłóceń

Zabezpiecz swoje przychody dzięki licznym integracjom metod płatności i zaawansowanemu narzędziu do ściągania należności.

Billing i Finanse — narzędzie Smart BSS do billingu, naliczania płatności i fakturowania

Smart BSS posiada niezwykle wszechstronny, oparty na świadczeniu usług telekomunikacyjnych moduł naliczania płatności, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju usług oferowanych na zasadzie subskrypcji lub naliczania płatności. Każde konto klienta może posiadać wiele obszarów przypisanych do określonych jednostek płatniczych, takich jak waluty, kryptowaluty, produkty (minuty / SMS-y / megabajty, filmiki do odtworzenia, punkty wymienialne, usługi jednorazowe albo pakiety). Pozwala to na wprowadzenie opcji płatności przed i po, z dodatkiem kredytów, punktów lojalnościowych oraz promocji, takich jak „zachęć znajomego”, w ramach której użytkownik otrzymuje kredyty za przyprowadzenie nowego klienta oraz obsługa wielu podmiotów dla celów sprzedaży hurtowej.

Kolejnym rozwiązaniem wspieranym, przez Smart BSS jest rozliczanie na podstawie użycia. EDR (ewidencja zdarzeń) lub CDR (ewidencja połączeń) jest najpierw importowane, parsowane i mapowane na usługi, a następnie wyceniane według zdefiniowanych taryf. Pozwala to kontrolować typ i ramy czasowe obiektów, dla których opłaty naliczane są na podstawie użycia. Opisany proces masowy jest zautomatyzowany i może być wykonywany codziennie, a nad jego prawidłowym działaniem czuwa system wykrywania błędów, który informuje o wystąpieniu ewentualnych problemów z przetwarzaniem danych z EDR lub CDR. Mechanizmy te zapewniają niezakłócony billing w modelach płatności przed, po, hybrydowych lub opartych na subskrypcjach i ułatwiają wprowadzenie kuponów i rozwiązań mieszanych. Dodatkowe opcje billingowe pozwalają też zdecydować, czy opłata za subskrypcję zostanie naliczona na koniec cyklu rozliczeniowego, czy z wyprzedzeniem, proporcjonalnie do liczby dni, w których korzystano z usługi.

Smart BSS umożliwia wystawianie pojedynczych faktur oraz uruchamianie procesu masowego w celu generowania, przyjmowania, anulowania, wystawiania i wysyłania faktur dla wielu kont w wybranym cyklu billingowym. Wszystkie faktury są dostępne w jednym panelu z zaawansowanymi opcjami wyszukiwania (według ilości, dat, statusu, pośrednika w sprzedaży, cyklu billingowego, etapu ściągania należności, itd.), aby umożliwić dalsze zarządzanie i analizę. Moduł Billing i Finanse jest zintegrowany z platformą Smart BSS CRM, gdzie możesz znaleźć komplet informacji na temat każdej faktury, w tym szczegóły, historię, płatności, reklamacje, powiadomienia oraz link do strony informacyjnej CRM konta klienta. Użytkownicy mogą zarządzać swoimi płatnościami przez platformę e-BOK.

Smart BSS dostarcza też proces masowy ściągania należności, którego celem jest zadbanie o terminową realizację płatności przez klientów. Automatyczny proces masowy generuje listę klientów, których płatności się nie powiodły. Jeśli rachunek zostanie zapłacony lub konto oznaczone jako do pominięcia, funkcja ściągania należności jest automatycznie wyłączana. Proces można dostosować, konfigurując liczbę etapów egzekwowania płatności, sposób reakcji na każdym etapie, częstotliwość wysyłania wezwań oraz treść wiadomości. System rejestruje też schematy dokonywania płatności przez klienta, aby w razie potrzeby przekazać je odpowiednim organom państwowym.

billing finance w smart bss

Leaflet: Smart BSS
Canada’s VALO Networks has chosen Comarch as partner to provide BSS for Innovative Broadband Project
Kanadyjska firma VALO Networks wybrała Comarch na dostawcę systemu BSS do obsługi innowacyjnego projektu szerokopasmowego dostępu do Internetu
Unleashed wybiera Comarch na dostawcę BSS dla celów reorganizacji IT
Case Study: Implementation of Comarch Smart BSS
Thales Alenia Space Spain chooses Comarch Smart BSS

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza