Network Auto-discovery & Reconciliation

Czym jest produkt Network Auto-discovery & Reconciliation?

Comarch Network Auto-discovery & Reconciliation to skuteczne narzędzie do zarządzania siecią, zapewniające kompleksowy, rozbudowany i aktualny wgląd w wieloobszarową sieć opartą o wielu dostawców.

System wspiera rekoncyliację sieci radiowych RAN, sieci transportowych, podstawowych, sieci dostępu i domen IT. Dodatkowo, dzięki integracji z modułem Network Inventory Management, system zapewnia jeden całościowy i zintegrowany widok sieci na żywo.

  Jak przygotować OSS 5G do pracy? 

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z produktu Network Auto-discovery & Reconciliation:

  1. 01 Jeden system zapewniający kompleksowy i aktualny widok sieci
  2. System zapewnia wgląd w aktualny stan sieci złożonej z wielu domen i opartej o wielu dostawców, zwiększając możliwości Comarch Mediation Layer.
  3. 02 Automatyzacja
  4. System wprowadza automatyzację wykrywania i rozwiązywania rozbieżności pomiędzy danymi z repertorium sieciowego i fizycznej sieci. Network Auto-discovery & Reconciliation umożliwia również wprowadzenie reguł rozwiązywania rozbieżności, stanowiąc wsparcie złożonych scenariuszy w przypadku, kiedy prosta aktualizacja sieci nie wystarcza.
  5. 03 Szybsze wprowadzenie usług na rynek
  6. Dzięki Network Auto-discovery & Reconciliation, szybciej przeprowadzisz cykle modernizacji i optymalizacji sieci, uzyskując szybki feedback z aktualizacji konfiguracji sieciowej. Elastyczny mechanizm modelowania i dostępne wzory konfiguracji otwierają sieć na technologie przyszłości.
  7. 04 Uproszczenie procesów
  8. Integracja z systemem zarządzania procesami OSS Comarch OSS Process Management umożliwia ręczne sterowanie procesem na wybranych etapach w przypadku, kiedy konieczne jest podjęcie decyzji przez operatora.
  9. 05 Większe zadowolenie klienta
  10. Dzięki opcjonalnej integracji z Comarch NGNP moduł zapewnia pełen cykl procesowy: planowanie, rozbudowę, walidację i korektę planu, skracając czas potrzebny do zapewnienia pozytywnych doświadczeń konsumenckich dla usług sieciowych.
  11. 06 Parasolowe zarządzanie konfiguracją w integracji z SON
  12. Smart Plans Management pełni funkcję Zarządzania Polityką pomiędzy ręcznie wprowadzonymi i zautomatyzowanymi planami dostarczanymi przez SON. System automatycznie wykrywa rozbieżności pomiędzy planami i rozwiązuje je, usuwając tym samym ewentualne błędy w procesie zapewniania dostępu do sieci. Mechanizm Rekoncyliacji zatwierdza zmiany sieciowe wprowadzone ręcznie oraz automatycznie, przez SON.
  13. 07 Mniejsze Koszty
  14. Otwarty na innowacje system, architektura i integracja z innymi produktami z pakietu Comarch OSS Suite sprawiają, że produkt jest jednym z modułów parasolowego systemu OSS gwarantującego zmniejszenie kosztów poprzez likwidację tradycyjnych systemów i ich migrację do jednego systemu OSS.

  Jeden system zapewniający kompleksowy i aktualny widok sieci

  System zapewnia wgląd w aktualny stan sieci złożonej z wielu domen i opartej o wielu dostawców, zwiększając możliwości Comarch Mediation Layer.

  Automatyzacja

  System wprowadza automatyzację wykrywania i rozwiązywania rozbieżności pomiędzy danymi z repertorium sieciowego i fizycznej sieci. Network Auto-discovery & Reconciliation umożliwia również wprowadzenie reguł rozwiązywania rozbieżności, stanowiąc wsparcie złożonych scenariuszy w przypadku, kiedy prosta aktualizacja sieci nie wystarcza.

  Szybsze wprowadzenie usług na rynek

  Dzięki Network Auto-discovery & Reconciliation, szybciej przeprowadzisz cykle modernizacji i optymalizacji sieci, uzyskując szybki feedback z aktualizacji konfiguracji sieciowej. Elastyczny mechanizm modelowania i dostępne wzory konfiguracji otwierają sieć na technologie przyszłości.

  Uproszczenie procesów

  Integracja z systemem zarządzania procesami OSS Comarch OSS Process Management umożliwia ręczne sterowanie procesem na wybranych etapach w przypadku, kiedy konieczne jest podjęcie decyzji przez operatora.

  Większe zadowolenie klienta

  Dzięki opcjonalnej integracji z Comarch NGNP moduł zapewnia pełen cykl procesowy: planowanie, rozbudowę, walidację i korektę planu, skracając czas potrzebny do zapewnienia pozytywnych doświadczeń konsumenckich dla usług sieciowych.

  Parasolowe zarządzanie konfiguracją w integracji z SON

  Smart Plans Management pełni funkcję Zarządzania Polityką pomiędzy ręcznie wprowadzonymi i zautomatyzowanymi planami dostarczanymi przez SON. System automatycznie wykrywa rozbieżności pomiędzy planami i rozwiązuje je, usuwając tym samym ewentualne błędy w procesie zapewniania dostępu do sieci. Mechanizm Rekoncyliacji zatwierdza zmiany sieciowe wprowadzone ręcznie oraz automatycznie, przez SON.

  Mniejsze Koszty

  Otwarty na innowacje system, architektura i integracja z innymi produktami z pakietu Comarch OSS Suite sprawiają, że produkt jest jednym z modułów parasolowego systemu OSS gwarantującego zmniejszenie kosztów poprzez likwidację tradycyjnych systemów i ich migrację do jednego systemu OSS.

  Network Auto-discovery & Reconciliation - moduły:

  • Cykle rekoncyliacji

  Funkcjonalność zarządzająca cyklami rekoncyliacji pomiędzy wszystkimi połączonymi domenami sieci i generująca raporty na temat statusu bieżących i zakończonych instalacji. Moduł wyświetla ewentualne ostrzeżenia i błędy pojawiające się w czasie trwania cyklu. Dzięki wbudowanym regułom biznesowym, operacja zawsze opiera się o dane stanowiące podstawę planowania i konfiguracji sieci.

  • Obsługa rozbieżności

  Funkcjonalność porównująca aktualny stan sieci pobierany z repertorium zasobów sieciowych Network Inventory Management z widokiem sieci po rekoncyliacji w poprzednim cyklu. Interaktywny widok rozbieżności przedstawia niedozwolone rozbieżności i pozwala na zarządzanie nimi oraz podejmowanie koniecznych działań.

  • Akceptacja planów

  Funkcjonalność porównująca planowany stan sieci pobierany z repertorium zasobów sieciowych Network Inventory Management z widokiem sieci po rekoncyliacji w poprzednim cyklu. Interaktywny widok Akceptacji planów pozwala na zarządzanie rozbieżnościami oraz podejmowanie koniecznych działań. Mechanizm umożliwia również ustawienie automatycznych reguł akceptacji.

  Integracja z innymi
  modułami OSS

  Produkt jest zintegrowany z Comarch OSS Mediation, który pozwala na pobieranie danych bezpośrednio z OMC i elementów sieci, zapewniając tym samym zgodność z szeroką gamą standardowych i certyfikowanych interfejsów.

  Produkt został zintegrowany z repertorium zasobów sieciowych Comarch Network Inventory Management oraz z systemem do zarządzania konfiguracją sieci Comarch Network Configuration Management.

  Powiązane produkty:

  Studium przypadku:

  • Obecnie wdrażane u nas systemy OSS oraz systemy wspierające operacje sieciowe są częścią strategii Telefónica – dzięki nim możemy tworzyć usługi i docierać z nimi do naszych klientów. Wdrożenie Comarch Next Generation Network Planning to milowy krok w stronę poprawy efektywności planowania sieci i optymalizacji procesów w naszych filiach w Ameryce Łacińskiej. Wybraliśmy Comarch, ponieważ firma już wcześniej sprawdziła się jako zaufany partner Grupy Telefónica w Europie i wykazała się ogromną elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Realizowane wdrożenie wiąże się również z wprowadzeniem platformy integracyjnej dedykowanej najlepszemu w swojej klasie, zintegrowanemu i wykorzystywanemu w całej grupie rozwiązaniu OSS.
    
   José González Díaz, Dyrektor ds. Transformacji i OSS, Global CTO w firmie Telefónica S.A.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.