Network Auto-discovery & Reconciliation

Network Auto-discovery & Reconciliation – zarządzanie spójnością danych w sieci telekomunikacyjnej i systemach OSS

System wspiera proces rekoncyliacji w ramach sieci radiowych (RAN), transportowych, szkieletowych, dostępowych i IT, zarówno dla fizycznych, jak i zwirtualizowanych funkcji sieciowych. Dzięki integracji z Real Time Inventory Management zapewnia jeden, kompletny i zintegrowany podgląd stanu sieci w czasie rzeczywistym.

  Notatka prasowa: Implementacja systemu OSS w LG U+:

  lg u , oss, notka prasowa

   
  Koreański dostawca usług telekomunikacyjnych zdecydował się na wdrożenie Comarch OSS do monitoringu sieci w ramach przygotowań do zakrojonego na szeroką skalę wdrażania infrastruktury 5G, które rozpoczęło się w kwietniu 2019 r. Działania te miały przede wszystkim na celu...

  Przeczytaj więcej

  Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

  Zobacz nasze wideo!

  Korzyści z wdrożenia systemu do zarządzania spójnością danych - Network Auto Discovery & Reconciliation:

  Kompleksowy, aktualny widok sieci telekomunikacyjnej

  Sprawdzaj aktualny stan każdej z kluczowych domen sieciowych w czasie rzeczywistym - to podstawa wszelkich skutecznych procesów planowania zasobów, orkiestracji usług lub zasobów oraz automatycznego zapewniania jakości.

  Szybsze wprowadzenie usług telekomunikacyjnych na rynek

  Zdobądź szybki wgląd w sieć operatora za pomocą zestawu gotowych do użycia produktów integracyjnych do rekoncyliacji z popularnymi interfejsami Northbound systemów sieciowych. Jeśli będziesz potrzebować nowego rozwiązania, nasz doświadczony zespół i ustandaryzowany proces gwarantuje szybką integrację.

  Dane w modelowaniu neutralnym dla dostawców

  Otrzymuj dane w czasie rzeczywistym, w ujednoliconym, niezależnym od dostawcy, przyjaznym dla użytkownika modelowaniu konfiguracji i topologii sieci.

  Działanie z otwartymi standardami lub modelowaniem specyficznym dla dostawcy

  Gromadź i udostępniaj dane do dowolnego innego modułu OSS w natywnym modelowaniu sieci. Przykładowo: dla nowoczesnych funkcji sieciowych będą to otwarte standardy, takie jak OpenConfig lub ONF T-API, a dla starszych - modelowanie specyficzne dla dostawcy.

  Kompleksowe projektowanie i optymalizacja sieci telekomunikacyjnych

  Obejrzyj nasze video!

  Network Auto-discovery & Reconciliation - funkcjonalności:

  • Rekoncyliacja w czasie zbliżonym do rzeczywistego

  W domenach wykorzystujących koncepcje NFV lub SDN, ze sporą dynamiką sieci, tradycyjne podejście do wykrywania dużych, masowych sieci może nie być wystarczające. Dlatego nasze interfejsy umożliwiają rekoncyliację wyzwalaną przez sieć, która sama zawiadamia o zmienionych konfiguracjach. Dzięki rekoncyliacji, która jest ograniczona i nakierowana na zmieniające się obiekty, jesteśmy w stanie aktualizować zasoby sieciowe w czasie rzeczywistym. I choć bardziej tradycyjne podejście może nie obsługiwać systemów sieciowych, nadal pozostaje możliwe, gdyby zaistniała taka potrzeba.

  • Obsługa rozbieżności

  Jedną z wielu korzyści biznesowych wynikających z automatycznego wykrywania i rekoncyliacji sieci jest wykrywanie różnic w konfiguracji lub topologiach między siecią operatora a jej obrazem w systemie Real Time Network Inventory. Produkt pozwala na zdefiniowanie reguł dotyczących tego, w jaki sposób system powinien obsługiwać typowe lub wtórne rozbieżności, dając użytkownikowi końcowemu możliwość skupienia się na nietypowych lub bardziej krytycznych przypadkach.

  • Ścisła kontrola parametryzacji sieci

  Import konfiguracji sieci w modelowaniu pierwotnym dostawcy jako pierwsza faza rekoncyliacji, daje możliwość zdefiniowania zestawu szczegółowych reguł, które gwarantują parametryzację sieci zgodnie z oczekiwaniami. Audyt parametrów sieci, opcjonalna funkcja systemu, sprawdza ustawienia konfiguracji sieci pod kątem tych ustawień, dostarczając informacje zwrotne użytkownikowi lub innym modułom OSS.

  Integracja z innymi
  modułami OSS

  Produkt jest wstępnie zintegrowany z Real Time Network Inventory Management oraz Network Configuration Management, dostarczającymi cennych danych sieciowych. Ponadto, stosuje otwarte interfejsy API, które mogą dostarczać dane w natywnym modelowaniu sieci dla systemów klientów zewnętrznych, niezależnie od dostawcy.

  Zobacz nasze materiały PDF związane z zarządzaniem spójnością danych w sieci telekomunikacyjnej i systemach OSS

  Jeśli jesteś zainteresowany systemem Network Auto-discovery & Reconciliation, poznaj także ten produkt:

  Studium przypadku: Optymalizacja procesów planowania sieci w krajach Ameryki Południowej

  Potrzebujesz porady w doborze produktów?

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

  Przejdź do formularza