Network Auto-discovery & Reconciliation

Network Auto-discovery & Reconciliation – zarządzanie spójnością danych w sieci telekomunikacyjnej i systemach OSS

Comarch Network Auto-discovery & Reconciliation zapewnia kompleksowe, wszechstronne i aktualne analizy wielodomenowych sieci z wieloma dostawcami, które umożliwiają skuteczne zarządzanie.

System wspiera proces rekoncyliacji w ramach sieci radiowych (RAN), transportowych, szkieletowych, dostępowych i IT, zarówno dla fizycznych, jak i zwirtualizowanych funkcji sieciowych. Dzięki integracji z Real Time Inventory Management zapewnia jeden, kompletny i zintegrowany podgląd stanu sieci w czasie rzeczywistym.

  Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

  Zobacz nasze wideo!

  Korzyści z wdrożenia systemu do zarządzania spójnością danych - Network Auto Discovery & Reconciliation:

  Zyskaj kompletny obraz sieci

  Sprawdzaj aktualny stan każdej z kluczowych domen sieciowych w czasie rzeczywistym - to podstawa wszelkich skutecznych procesów planowania zasobów, orkiestracji usług lub zasobów oraz automatycznego zapewniania jakości.

  Szybsze wprowadzenie usług telekomunikacyjnych na rynek

  Zdobądź szybki wgląd w sieć operatora za pomocą zestawu gotowych do użycia produktów integracyjnych do rekoncyliacji z popularnymi interfejsami Northbound systemów sieciowych. Jeśli będziesz potrzebować nowego rozwiązania, nasz doświadczony zespół i ustandaryzowany proces gwarantuje szybką integrację.

  Dane w modelowaniu neutralnym dla dostawców

  Otrzymuj dane w czasie rzeczywistym, w ujednoliconym, niezależnym od dostawcy, przyjaznym dla użytkownika modelowaniu konfiguracji i topologii sieci.

  Działanie z otwartymi standardami lub modelowaniem specyficznym dla dostawcy

  Gromadź i udostępniaj dane do dowolnego innego modułu OSS w natywnym modelowaniu sieci. Przykładowo: dla nowoczesnych funkcji sieciowych będą to otwarte standardy, takie jak OpenConfig lub ONF T-API, a dla starszych - modelowanie specyficzne dla dostawcy.

  Kompleksowe projektowanie i optymalizacja sieci telekomunikacyjnych

  Obejrzyj nasze video!

  Network Auto-discovery & Reconciliation - funkcjonalności:

  • Podgląd w czasie niemal rzeczywistym

  W domenach wykorzystujących koncepcje NFV lub SDN, ze sporą dynamiką sieci, tradycyjne podejście do wykrywania dużych, masowych sieci może nie być wystarczające. Dlatego nasze interfejsy umożliwiają rekoncyliację wyzwalaną przez sieć, która sama zawiadamia o zmienionych konfiguracjach. Dzięki rekoncyliacji, która jest ograniczona i nakierowana na zmieniające się obiekty, jesteśmy w stanie aktualizować zasoby sieciowe w czasie rzeczywistym. I choć bardziej tradycyjne podejście może nie obsługiwać systemów sieciowych, nadal pozostaje możliwe, gdyby zaistniała taka potrzeba.

  • Obsługa rozbieżności

  Jedną z wielu korzyści biznesowych wynikających z automatycznego wykrywania i rekoncyliacji sieci jest wykrywanie różnic w konfiguracji lub topologiach między siecią operatora a jej obrazem w systemie Real Time Network Inventory. Produkt pozwala na zdefiniowanie reguł dotyczących tego, w jaki sposób system powinien obsługiwać typowe lub wtórne rozbieżności, dając użytkownikowi końcowemu możliwość skupienia się na nietypowych lub bardziej krytycznych przypadkach.

  • Ścisła kontrola parametryzacji sieci

  Import konfiguracji sieci w modelowaniu pierwotnym dostawcy jako pierwsza faza rekoncyliacji, daje możliwość zdefiniowania zestawu szczegółowych reguł, które gwarantują parametryzację sieci zgodnie z oczekiwaniami. Audyt parametrów sieci, opcjonalna funkcja systemu, sprawdza ustawienia konfiguracji sieci pod kątem tych ustawień, dostarczając informacje zwrotne użytkownikowi lub innym modułom OSS.

  Zobacz rozwiązanie Network Auto-discovery & Reconciliation w użyciu. Przeczytaj referencje naszych klientów:

  LG U+ logo
  LG U+ (Korea Południowa)

  Uruchomienie pierwszej na świecie sieci 5G, z pomocą produktów Comarch z gamy Operations Support Systems oraz Intelligent Assurance & Analytics

  Mwingz logo
  MWingz (Belgia)

  Pomoc MWingz w zostaniu pierwszą współdzieloną siecią w Belgii, poprzez dostarczenie systemu operacyjnego i zarządzającego w modelu SaaS.

  450connect logo
  450connect (Niemcy)

  Dostarczenie firmie dopasowanego systemu BSS/OSS z wyłącznym przydziałem pasma 450 MHz w Niemczech.

  Zobacz nasze materiały PDF związane z zarządzaniem spójnością danych w sieci telekomunikacyjnej i systemach OSS

  Jeśli jesteś zainteresowany systemem Network Auto-discovery & Reconciliation, poznaj także ten produkt:

  Optymalizacja procesów planowania sieci w krajach Ameryki Południowej

  "Obecnie wdrażane u nas systemy OSS oraz systemy wspierające operacje sieciowe są częścią strategii Telefónica - dzięki nim możemy tworzyć usługi i docierać z nimi do naszych klientów. Wdrożenie Comarch Next Generation Network Planning to milowy krok w stronę poprawy efektywności planowania sieci i optymalizacji procesów w naszych filiach w Ameryce Łacińskiej. Wybraliśmy Comarch, ponieważ firma już wcześniej sprawdziła się jako zaufany partner Grupy Telefónica w Europie i wykazała się ogromną elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Realizowane wdrożenie wiąże się również z wprowadzeniem platformy integracyjnej dedykowanej najlepszemu w swojej klasie, zintegrowanemu i wykorzystywanemu w całej grupie rozwiązaniu OSS."

  José González Díaz, Dyrektor ds. Transformacji i OSS, Global CTO
  Telefónica S.A.

  Przeczytaj więcej

  Proszę czekać

  Potrzebujesz porady w doborze produktów?

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

  Przejdź do formularza